Kristýna má opačný problém než většina maminek. Po kojení jí zmizela prsa

Vysněná krása (7) - Konzultace před zvětšením prsou

Kristýna (33) poctivě odkojila tři své děti, což se ale, jak sama říká, nepěkně podepsalo na její postavě. Mindrák z ploché hrudi ji každodenně dohání k slzám.

Že se prsa po kojení nejspíš změní, asi nemůže nikoho zaskočit. I tak jde o hodně velké téma. „Zmenší se a budou víc viset, po asi roce se vrátí téměř do stejný podoby, jako byla dřív,“ svěřují se maminky, jako je tato, v nejrůznějších diskuzích na internetu. „Mně se ukončením kojení prsa zmenšila o dvě čísla. Před otěhotněním jsem měla plné trojky, při kojení krásné pětky a teď vycucané tvarohové pytlíky,“ byla konkrétnější další v diskuzi na emimino.cz. „Když jsem kojila, měla jsem prsa 80F, po ukončení mám 80A někdy 80B a tvarově připomínají kokršpanělí uši,“ shrnula vlastní zkušenosti jiná. Na přirozené změny tvaru i pevnosti prsů nahlížejí vesměs s humorem. O něco vážněji jsou pak mezi ženami hodnoceny fyzické obtíže, jež často doprovázejí zvětšení prsů a jejich váhový přírůstek.

Mladou maminku Kristýnu však prsa rozhodně netíží, naopak řeší, že její „prsa po kojení zmizela“.

V 60. letech ideál krásy, ale dnes?

Tato žena má pěkný úsměv, její jemný obličej rámují zdravé a přirozeně hnědé vlasy. Porodila tři děti a i tak zůstala stále štíhlounká. Má pevnou dívčí postavu bez známek celulitidy nebo strií. Přesně jako například ideál krásy šedesátých let, slavná modelka Twiggy. Při pohledu na oblečenou Kristýnu by vás ani v nejmenším nenapadlo, co tuto ženu může tolik trápit, že se rozhodla vyhledat pomoc plastických chirurgů a doktorů estetické medicíny.

Snad nedostatek partnerské lásky a důvěry, napadne vás, když pomalu začne odkrývat svůj příběh. Jak již zaznělo, má tři děti. Sice s jedním partnerem, nikdy se ale nevzali.

Jejich vztah trval celkem devět let. „Byl hezký a v nějaké fázi se překlenul do stereotypu,“ upřesňuje Kristýna k období, jež vyvrcholilo rozchodem. „Když jsme čekali druhého syna, tak jsme si mysleli, že nám to pomůže a že nás posune někam, kde nám zase bude dobře,“ pokračuje. Vztah dvou partnerů neupevnilo ani narození třetího potomka – dcerky, jež vzešla z jednoho z návratů.

Kristýna tak zůstala na tři malé ratolesti sama a začala se utápět v nespokojenosti se svým životem i vzhledem. Nakonec se odvážila s velkou psychickou podporou sestry absolvovat cestu za vysněnou krásou pod dohledem televizních kamer.

Sbohem prázdná podprsenko

Její poslední slova před velkou proměnou, která pronesla při pohledu do zrcadla, byla hodně emotivní. „Zažila jsem s nimi tři děti, které jsem jimi odkojila a díky nim jsou asi děti zdravé, ale na vzhled a jak to dopadlo, už nechci vzpomínat,“ pronesla Kristýna s pláčem. „Všechno zlé je pryč a nový začátek bude. To zvládneme, neboj,“ utěšila zdrchanou Kristýnu sestra Iveta, která jí dodávala nejen psychickou oporu, ale hlavně jí pomohla s hlídáním dětí. Operace prsou totiž vyžaduje celkem náročnou rekonvalescenci. Například pohyby, při nichž by Kristýna namáhala prsní svaly, měla zakázané.

Kristýna kromě chirurgického zvětšení prsou absolvovala i laserové ošetření pleti, plazma lifting a dermatologické zákroky – výplň nosoretních rýh a mimických vrásek na čele. Protože už od základní školy nosí brýle, ocenila též návštěvu v optice, kde jí oči přeměřili a pomohli vybrat nové obroučky.

Pro Kristýnu byla ale ze všeho nejdůležitější prsa. S nimi se jí začalo vracet i ztracené sebevědomí. Najednou se nestyděla jít si vybrat podprsenku a do plavek se přímo těší. A také si užila návštěvu bazénu, kde mohla své křivky vystavit. Nově nabyté sebevědomí je vidět už z dálky. A na tom se shodli všichni, kdo Kristýnu na cestě za její vysněnou krásou podporovali. Jak můžete sledovat v pondělí večer na Primě, proměny ve svém chování a přístupu k životu si ale všimla i samotná Kristýna. Otevřela se a přestala se bát mluvit o svých pocitech.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.