Celebrity

14. srpna 2022 12:41

Josef Šťastna

Krokodýl Dundee radikálně hubne. Paul Hogan zaskočil fanoušky svou postavou

Herec Paul Hogan (82), kterému světovou slávu zajistila role ve snímku Krokodýl Dundee, se i po osmdesátce udržuje v dobré fyzické kondici. Je ale také pravdou, že na posledních fotkách své příznivce zaskočil velmi štíhlou postavou.

Když v roce 1986 spatřila světlo světa romantická komedie Krokodýl Dundee, doslova přes noc se stala z australského herce obrovská filmová hvězda. Stejně na tom byla i jeho kolegyně Linda Kozlowski (64).

Oba se do sebe po natáčení zamilovali, vzali se a v manželství prožili 19 let. Rozvod, pro modrookého herce už třetí, přišel v roce 2013. Hogan pak novinářům přiznal, že všechny jeho velké lásky to s ním v životě měly těžké. „Dvacet let a měly mě dost. Opotřeboval jsem se,“ prozradil v rozhovoru pro televizi ABC, proč je momentálně sám. Za osudovou ženu považuje Lindu Kozlowski, se kterou má syna jménem Chance.

Po oslavě 82. narozenin herec téměř nevychází z domu ve čtvrti Venice v Los Angeles. Společenských akcí se účastní sporadicky, naposledy ho fotografové vyfotili, jak si jede pro benzin na čerpací stanici. O nejnovějších snímcích mimo jiné informoval deník Daily Mail.

Zajímavosti o filmu Krokodýl Dundee sestavené TV Prima

Krokodýl Dundee je inspirovaný příběhem skutečného lovce z australské buše. V roce 1977 obletěla svět zpráva o Rodu Ansellovi, který uvízl bez vody v pustině australského Severního teritoria, 200 kilometrů od nejbližší osady. Aby nezahynul, mimo jiné popíjel buvolí krev. Musel se bránit krokodýlům, jednoho pětimetrového zastřelil a jeho hlavu si nechal jako suvenýr. Navzdory nedostatečným zásobám přežil 56 dní bez pomoci.

Podívejte se, jak žijí krokodýlové:

Paul Hogan dostal nápad natočit Krokodýla Dundeeho, když byl v New Yorku a představoval si, jak by se v takovém velkoměstě cítil lovec ze Severního teritoria.

Krokodýl Dundee od začátku vznikal s jasným záměrem natočit komerčně úspěšný australský film, který zaujme i americké diváky. Nakonec se z něho stal celosvětový fenomén a Paul Hogan se nechal slyšet, že čekal, že Krokodýl Dundee vydělá miliony dolarů po celém světě.

Romantika mezi Paulem Hoganem a jeho hereckou kolegyní Lindou Kozlowski se přenesla i za kameru. Od roku 1990 byli svoji a společně se objevili ještě ve dvou pokračováních: Krokodýl Dundee 2 a Krokodýl Dundee v Los Angeles.

Sdílejte článek
Štítky New York Los Angeles herec Krokodýl Dundee krokodýl Severní teritorium Paul Hogan Linda Kozlowski

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.