Brendan Fraser zažil deprese i sexuální obtěžování. Za pár let se proměnil k nepoznání

V 90. letech patřil mezi herecké sexsymboly a nejedné dámě se z něj podlamovala kolena. Příběh Brendana Frasera (53) je příkladem toho, jak negativně se na člověku dokáže podepsat Hollywood. Herec v minulosti sváděl boj s depresemi a také razantně přibral. Nyní se po dlouhé době znovu vrací na filmová plátna v připravovaném snímku The Whale, kde ztvární 270 kilogramů vážícího učitele.

Brendana Frasera si fanoušci mohou pamatovat například ze snímků Král džungle či Mumie a jejího pokračování. Herec se v době své největší slávy pyšnil parádní formou, vypracovaným tělem a obrovským charismatem. Kombinace těchto faktorů mu zajistila role ve známých filmech a nepochybně se postarala o to, že se mu otevřely dveře do Hollywoodu. Jenomže pak přišla odvrácená strana slávy a na veřejnost začaly prosakovat informace o tom, že herec svádí boj s depresemi.

Víte, že depresemi mohou trpět i vaši čtyřnozí mazlíčci?

„Když jsem točil třetí Mumii, držel jsem pohromadě jenom díky lepicí pásce,“ prohlásil herec v rozhovoru pro magazín GQ v roce 2018. Ve filmech byl často sám sobě kaskadérem a to podle jeho slov zapříčinilo, že strávil zhruba sedm let v nemocnicích. Prodělal několik operačních zákroků včetně dvou bederních laminektomií. V osobním životě si prošel nepříjemným a nákladným rozvodem a navíc mu zemřela matka, což ho také negativně ovlivnilo. „Procházel jsem věcmi, které mě velmi ovlivnily a na které jsem nebyl připraven,“ nechal se slyšet Fraser.

Ve stejném rozhovoru se rozpovídal o své zkušenosti se sexuálním obtěžováním. V roce 2003 se ho měl nevhodně dotýkat bývalý prezident Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu Philip Berk. Ten měl během oběda herci potřást rukou a poté se nevhodně dotýkat jeho pozadí.

„Cítil jsem se strašně. Cítil jsem se jako malé dítě. Cítil jsem se, jako bych měl v krku kouli. Myslel jsem, že se rozbrečím,“ popsal tehdy své pocity Fraser. Berk veškerá obvinění popřel, herci ale v minulosti poslal omluvný dopis. Brendan, který byl mimo jiné přesvědčen, že mu kvůli tomuto incidentu přestaly chodit pracovní nabídky, se potom stáhl do ústraní a dlouhou dobu o něm nebylo ani vidu, ani slechu.

Fraser se představí v hlavní roli téměř po 10 letech

Nyní se Fraser po více než devíti letech opět vrací na filmová plátna v připravovaném dramatu režiséra Darrena Aronofskyho. Snímek The Whale (Velryba) je adaptací stejnojmenné hry z roku 2012 od Samuela D. Huntera. Pojednává o životě obézního učitele angličtiny jménem Charlie, o jeho strastech a také snaze zachránit svůj pošramocený vztah s dospívající dcerou. Odcizili se poté, co ji a její matku Charlie opustil kvůli svému milenci.

Film má být uvedený na Benátském filmovém festivalu letos v září a v souvislosti s jeho premiérou už vyšla první vlaštovka v podobě fotografie nalíčeného a upraveného Frasera. Ten ve snímku váží přes 270 kilogramů. Hercova vizáž je výsledkem skvělé práce maskérů, musel na sobě mít velice silný make-up a umělou protetiku. „Kostým byl velký a těžkopádný,“ řekl Fraser. „Tohle je určitě na hony vzdálené všemu, co jsem kdy udělal. Musím přiznat, že jsem ještě žádné reálné záběry neviděl, vím ale, že to udělá trvalý dojem,“ sdělil Fraser v rozhovoru pro web Unilad.

Nutno podotknout, že sám herec se v důsledku těžkých životních peripetií a nepříjemných zkušeností také velice proměnil – prořídly mu vlasy a razantně přibral. Bude jeho nová role velkolepým návratem do světa filmu? Necháme se překvapit.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.