Celebrity

8. ledna 2020 10:00

Petra Kloidová

Gwyneth Paltrow ukončila hereckou kariéru. Co ji k tomu vedlo?

Oscarová herečka a bývalá manželka Chrise Martina ukončila svou hereckou kariéru. Zase. Za všechno může její těhotenství před mnoha lety a syndrom vyhoření.

Gwyneth Paltrow můžete znát z filmu Zamilovaný Shakespeare, jejíž role jí vynesla na konci devadesátých let Oscara. Stejně jako její kariéra byly ale zajímavé i její partnerské vztahy s muži. Několik let chodila s Bradem Pittem, s kterým nosili stejný účes, a Brad Pitt byl právě ten, kdo sexuálnímu predátorovi a nejmocnějšímu filmovému producentovi v Hollywoodu, Harvey Weinstenovi, šel osobně vysvětlit, že jeho přítelkyni obtěžovat nebude, ačkoliv tím i on riskoval vlastní kariéru.

Jejím budoucím exmanželem se stal nakonec muzikant a zpěvák Chris Martin, s kterým má dvě děti. Právě ona odstartovala fenomén podivných jmen dětí celebrit. Její první dcera se jmenuje Apple (Jablko).

Konec kariéry odstartovalo těhotenství

Ačkoliv Gwyneth Paltrow vídáte pravidelně na předávání různých filmových cen a rozhodně nechybí ani na Oscarech, už dlouho si nezahrála ve filmu velkou roli. Důvod konečně osvětlila během rozhovoru v americkém Harper´s Bazaaru, kde oficiálně oznámila, že s herectvím skončila nadobro.

Důvod, proč se rozhodla kariéru hollywoodské herečky ukončit, je zcela pochopitelný. Paltrow vzpomíná na své první těhotenství, kdy natáčela film a cítila se příšerně.

JAK MOC JE TĚHOTENSTVÍ "JINÝ STAV"?

"Poslední film, ve kterém jsem hrála, jsem natáčela, když jsem byla těhotná se svou dcerou. Ten snímek se jmenoval Důkaz a byla to adaptace divadelní hry, kterou jsem předtím hrála v Londýně. Byly to momenty, kdy jsem si říkala – už dost. Už to nedokážu dělat dál," vzpomíná Paltrow.

"Měla jsem takové ranní nevolnosti, že jsem umírala, a před sebou jsem měla pět stránek monologu, který jsem musela ten den natočit. Když jsem porodila, věděla jsem, že si od hlavních rolí a herectví dám na nějakou dobu pauzu," vysvětluje herečka.

Herečka tak viditelně prožila syndrom vyhoření, který se může týkat každého z nás.

UDĚLEJTE SI TEST, JESTLI VÁM NEHROZÍ SYNDROM VYHOŘENÍ

Podobné články

Gwyneth Paltrow se k herectví nevrátí

Od roku 2005 si Paltrow opravdu nezahrála žádnou velkou roli, ale i tak se objevila v šestnácti filmech. Naposledy zapůsobila v megaúspěšném komiksovém Avengers: Endgame a v seriálu Ryana Murphyho Politik, ale vždy ve vedlejších rolích.

Když se jí Harper´s Bazaar zeptal, zda si myslí, že se k herectví někdy vrátí, má matka dvou dětí zcela jasno.

"Nikdy v životě. Když jsem hrávala, vyhořela jsem. Během největší slávy jsem dělala pět filmů ročně a dostala jsem se do fáze, kdy pro mě bylo neúnosné už jen jet na natáčení autem nebo obyčejné sezení u make-up artistky, která mě připravovala na roli," vzpomíná herečka, která se nedávno vdala znovu. Herečka se momentálně věnuje lifestylu, vydává zdravé kuchařky a propaguje zdravý životní styl.

Jak to vypadá, tak pro herečku znamená "hraní" pouze ztvárnění hlavních rolí. Momentálně totiž natáčí druhou řadu seriálu Politik. V první řadě měla lesbický vztah s českou tenistkou Martinou Navrátilovou.

GWYNETH PALTROW PARODOVALA I KOMIČKA Z INSTAGRAMU:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.