Celebrity

18. listopadu 2023 12:00

Eliška Reiglová

Lidé ji obviňují, že se rakovinou snaží zviditelnit. Anička Slováčková ji nechce víc řešit

Zpěvačka Anna Julie Slováčková (28) už podruhé statečně bojuje s rakovinou a otevřeně přiznává, že tentokrát je pro ni tato cesta náročnější. Vliv na to má mimo jiné také fakt, že kromě podpory si na sociálních sítích čte také zprávy a komentáře, v nichž ji lidé obviňují, že se nemocí snaží zviditelnit. I proto se rozhodla, že o svém stavu už nebude hovořit tak jako dosud.

Anna Julie Slováčková ve svých 28 letech už podruhé bojuje s rakovinou, nepřestala ale pracovat ani chodit do společnosti, byť být mezi lidmi na nejrůznějších akcích je pro ni teď náročné. Je až obdivuhodné, jak moc je rozhodnutá neztrácet na optimismu, přestože pro ni první chvíle po diagnóze byly velice náročné.

„Ten den, kdy mi to potvrdili, tak jsem se hrozně složila a rozbrečela. Potom jsem si ale řekla, že nemá smysl nad tím mít nějakou sebelítost a negaci. Prostě jsem si řekla, život jde dál. Budu to teď asi mít komplikovanější o léčbu a o uzdravování, ale budu se snažit co nejrychleji vrátit zpátky do normálu, být zdravá a být tady pro ostatní. A hlavně i sama pro sebe,“ řekla v rozhovoru pro iDnes.cz.

Velká podpora

Už během prvního boje s rakovinou nalezla Slováčková velkou oporu u svých fanoušků a sledujících na sociálních sítích. S veřejností sdílela téměř vše a stala se tak rovněž inspirací pro další onkologické pacienty. Vlídnými slovy ji lidé zahrnují i dnes, a to v podstatě pod každým jejím příspěvkem na Instagramu.

„Já nedokážu tyhle věci moc přijímat. Myslím si, že na světě existuje spousta jiných lidí, kteří to potřebují víc, než já. Já si moc vážím té lásky a podpory, která mi je dávána. Nechci se vůbec rouhat. Je to opravdu krásné a dojímá mě to každý den,“ prozradila.

Nepochybně však musí být náročné dostávat tolik podpory a zároveň žít s vědomím, že není možné na každý milý vzkaz odpovědět a poděkovat lidem individuálně. „Moc děkuji všem za tu podporu, která mi je dávána. Ale někdy je toho hodně a nedá se to úplně… Až si říkám, jestli to v závěru není trošku kontraproduktivní,“ přiznala zpěvačka a herečka.

Hrubé komentáře a pauza od léčby

Anička Slováčková fanoušky o návratu rakoviny informovala krátce po křtu svého posledního alba, šlo pro ni o významnou událost, kterou nechtěla touto nepříjemnou novinou jakkoliv zastínit. Bezprostředně poté pak začala také s léčbou, od které si teď dává povinnou pauzu, aby se tělo trochu regenerovalo.

„Mám za sebou první dávku chemoterapie. Byla jsem teď na takovém kontrolním vyšetření a podle výsledků se dozvím zase další postup. Takže doufám, že se dozvím jenom pozitivní informace. Je to takové ‚jednou dole, jednou nahoře'. Teď mám zrovna díkybohu takovou čtrnáctidenní pauzu mezi léčbou, aby se doplnily různé krvinky a tak, prostě to tak v té léčbě je,“ řekla Blesku.

Na veřejnosti se v poslední době pohybuje dcera Dagmar Patrasové a Felixe Slováčka v respirátoru, kterým se snaží svou oslabenou imunitu chránit před vnějšími vlivy. Především na podzim, v období nejrůznějších chřipek a viróz, je to pro ni velmi důležité. Více se na téma své ochrany ale příliš bavit nechtěla, kromě podpory totiž na internetu vnímá i komentáře, které by se daly označit přímo za sprosté.

„Nedávno jsem se naštvala a řekla si, že svou nemoc nechci moc mediálně řešit, protože nechci podporovat lidi, co si myslí, že se na tom snažím zviditelnit. Kdybych se jim to snažila sebe líp vysvětlit, tak to dost pravděpodobně každý bude chápat tak, jak chce. V současné situaci nemám energii na to se s někým hádat,“ dodala.

Rozhovor s Aničkou Slováčkovou o rakovině a léčbě:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.