Celebrity

22. listopadu 2023 18:13

David Laštovka

Lojdová roli inženýrky Tejfarové ze Slunce, seno dostala k narozeninám. Vdala se za magnáta

Kateřina Lojdová ztvárnila nezapomenutelnou postavu inženýrky Tejfarové v komediích Slunce, seno a pár facek a Slunce, seno, erotika. Poté se přestala herecké profesi věnovat. Kam vedly její další kroky a jak se jí daří dnes?

Kateřina Lojdová, která letos v březnu oslavila 62. narozeniny, se ke své nejslavnější roli inženýrky Tejfarové dostala díky mamince, výtvarnici Ludmile. Ta v té době byla blízkou přítelkyní scenáristy Petra Markova, který se Zdeňkem Troškou po úspěchu komedie Slunce, seno, jahody připravoval její pokračování. Postavu jí napsali přímo na míru a dostala ji od nich jako dárek ke svým narozeninám. Lojdová hereckou kariéru zpětně považuje za marginální etapu svého života a vracet už se k ní nehodlá.

Štěstí zkoušela ve vrcholné politice

Po sametové revoluci v roce 1989 vstoupila do politiky a ve volbách v roce 1992 byla zvolena za ODA do tehdejší České národní rady (později Poslanecká sněmovna). Tam působila v zahraničním výboru. Ve sněmovních volbách o čtyři roky se do Poslanecké sněmovny už nedostala. Následně působila jako poradkyně ministra životního prostředí Jiřího Skalického a poté jako tisková mluvčí ODA.

Pyšná maminka dvojčat

Životní láskou Kateřiny Lojdové je o devět let starší Michel Fleischmann, rozhlasový magnát, finančník, překladatel a diplomat. Před pěti lety obdržel nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád čestné legie a v roce 2020 se stal českým velvyslancem ve Francii. V manželství se jim narodila dvojčata Max a Klára. Syn studuje architekturu, dcera řízení a inovace na pařížské Sorbonně.

A čemu se někdejší herečka věnuje dnes? S úsměvem o sobě říká, že by se popsala jako manažerka, která má potřebu pořád něco organizovat. Zabývá se například i rekonstrukcemi bytů a domů. Její jmenovkyně herečka Kateřina Lojdová, která byla první manželkou herce a moderátora Ondřeje Sokola, s nímž má dvě děti, dceru Ester a syna Adama, je vzdálená příbuzná. Že je pojí příbuzenský vztah, zjistily až po letech.

Režisér Zdeněk Troška v roce 2022 oznámil, že končí s filmováním:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.