Celebrity

14. března 2023 08:31

Marie Makovská

Lucie Křížková s dětmi čekají na tátu. Co chce ve vztahu zachovat, až ho z vězení pustí?

Zpověď Lucie Křížkové

Moderátorka a vítězka soutěže Miss ČR 2003 zůstala na výchovu dvou dětí, Davida (11) a Loly (6), sama. Jejího manžela jachtaře Davida Křížka (50) čeká ještě několik let ve vězení. Po delší odmlce pro pořad Showtime Lucie Křížková (38) promluvila o tom, jak situaci zvládají.

Známý český jachtař David Křížek, byl v květnu za účast na tunelování Metropolitního spořitelního družstva odsouzen Vrchním soudem v Praze ke třem a půl roku vězení. Trest byl na podzim 2022 prodloužen na pět let. Jeho manželka Lucie Křížková, moderátorka a modelka, se kterou má dvě malé děti, se stále dokáže usmívat, i když mnohokrát přiznala, že jsou chvíle bez manžela a tatínka jejích dětí opravdu těžké.

Pro pořad Showtime prozradila, že si vybírá práci tak, aby vše dobře finančně ustála a zároveň zvládla dojíždění, které je z Plzně trochu složitější. Na společenské akce pak vyrazí hlavně z pracovních důvodů jako moderátorka. „Přece jenom to mám složitější s hlídáním, takže abych si vyrazila jen tak za zábavou, to se mi v poslední době moc nepoštěstilo,“ vysvětlila Lucie, která prožívá odloučení od manžela už rok a osm měsíců.

Mohlo by vás zajímat: Upřímná zpověď odsouzeného Davida Křížka. Ve vězení si našel zálibu. Svou ženu dojal

Život bez manžela

„Zvyknout se dá bohužel na všechno, takže zvykli jsme si, tu situaci jsme přijali. Samozřejmě jsou horší dny, jsou lepší dny. Prostě to nějak běží a jsem ráda, že jsme zdraví a že se máme relativně dobře,“ dodala dvojnásobná maminka.

Přečtěte si také: David Křížek za mřížemi napsal knížku pro děti. Manželku překvapil

Změna pro rodinu odříznutou od otce nastala v tom, že si nyní mohou každý den volat. „Manžel může na 20 minut využít toho, že mi volá, takže spolu vlastně každý den mluvíme a probíráme každodenní záležitosti. Častokrát v minulosti to bylo tak, že třeba, když byl týden nebo 14 dní někde v zahraničí na závodech, tak jsme si sice každý den poslali nějakou esemesku, ale rozhodně jsme si neříkali takové ty každodenní všednosti, takže to se teď změnilo a tak bych si to třeba chtěla uchovat i do budoucna,“ popsala Lucie Křížková.

Návštěvy sice povolené mají, ale omezené na 3 hodiny měsíčně. „Zvolíte si, jestli tam pojedete jednou na ty 3 hodiny nebo 2× na hodinu a půl. My to máme docela daleko,“ uvedla moderátorka, jejíž manžel se nachází ve Stráži pod Ralskem, což je z Plzně skoro 3 hodiny cesty.

Jak to zvládají děti?

„Dcera je malá, té je 6 let, tak samozřejmě ví, kde tatínek je, ale myslím si, že si to tak nějak nepřipouští nebo si to moc neumí představit. Synovi je 10, tak tam už je to samozřejmě trošku složitější, ale máme velké štěstí na to, že máme rozumné rodiče těch jeho kamarádů ve svém okolí, takže naštěstí nepřišel nikdy se svěšenou hlavou, že by se mu někdo nějak vysmíval nebo ho někdo konfrontoval s nějakým zlem,“ vysvětlila Lucie.

Ona sama zlé signály od cizích lidí vnímá. Prostřednictvím rozhovoru by chtěla vzkázat všem lidem, kteří se jí snaží slovně ublížit třeba na sociálních sítích, že její syn už je ve věku, kdy si tyto příspěvky také může přečíst. „Já se s tím srovnám, mně bude 40, já jsem rozumná ženská, která ví, co si k tělu pustit a co ne, ale u těch menších dětí to může být problém. Tak bych chtěla poprosit ostatní, aby nad tím trošku přemýšleli,“ dodala.

Celý video rozhovor můžete sledovat v úvodu článku.

Sdílejte článek
Štítky vztah manželé věznice rodičovství Vrchní soud v Praze Showtime jachtař Lucie Křížková David Křížek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.