Lunární kalendář na 41. týden: Nepřepínejte se a pusťte se do plnění svých snů

Měsíc v tomto týdnu prochází znamením Lva, Panny a Vah a bude ovlivňovat srdce i ledviny. Čeká nás novoluní spojené se zatměním Slunce, tedy čas, kdy se můžete vrhnout do plnění svých snů. Co dalšího dělat podle vlivu měsíce v následujících dnech?

10. října - Lev

Měsíc putuje znamením Lva a působí na srdce, krevní oběh a arterii. Všechno, co uděláte pozitivního pro oblast srdce a krevního oběhu, působí blahodárně. Veškeré lékařské zákroky a vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, škodí více než v jiné dny. Není vhodný den ani pro očkování.

Lev působí na krevní oběh a srdce, proto se v těchto dnech rozhodně nepřepínejte, nevydávejte ze sebe maximum a vyhněte se náročným sportům, pokud nejste trénovaní. Raději zvolte příjemnou procházku podzimní přírodou, nabije vás pozitivní energií. Doplňte draslík, najdete ho v banánech, bramborách i meruňkách. Pokud toužíte změnit účes, barvu vlasů nebo jen dopřát péči kořínkům, pak je k tomu tento den jako stvořený. Péče o vlasy se vyplatí, a pokud si necháte zastřihnout konečky, pak vlasy krásně zhoustnou a zesílí.

Na zahradě prostříhejte stromy a keře, které to na podzim vyžadují, posekejte trávník a doma přesazujte květiny. Dny jsou plné ohnivé energie, dávejte proto pozor na to, jak se chováte a co říkáte. Pamatujte, že jednou vyřčená slova už jen velmi těžko vezmete zpátky a můžete někomu velmi ublížit.

Čtěte také: Proč nás trápí zlé sny? Jsou voláním duše, která chce, abychom ji vyslyšeli

11. – 13. října – Panna

Měsíc v následujících dnech putuje znamením Panny. Všechno, co v těchto dnech uděláte pro slinivku, tenké a tlusté střevo a trávení, působí velmi příznivě. Naopak vše, co tyto části těla zbytečně zatěžuje, včetně operací a lékařských zákroků, škodí více než v jiných dnech. Panna velmi intenzivně působí na zažívání, těžká jídla vám budou proto dlouho ležet v žaludku a můžete dokonce pociťovat nevolnost. Snažte se proto odlehčit jídelníček, zařaďte do něj také jogurty s živými kulturami nebo sáhněte po probiotických přípravcích v lékárně, napomůžete tak regeneraci narušené střevní mikroflóry.

Mohlo by vás zajímat: Cvičení pro lepší trávení: Pomůže rotace, chůze i správné dýchání

Stále ještě si můžete nechat změnit účes a dnes se nezapomeňte pochválit. A je jedno, jestli to bude za to, jak jste krásně umyli nádobí, nebo za to, že jste zvládli dokončit náročný úkol. Chvalte se a buďte vděční za všechno, co ve svém životě máte, jistě toho není málo, za co můžete poděkovat. Ani v tyto dny není vhodný čas na řešení sporů, snažte se domluvit diplomaticky, pokud to nejde, raději odložte jednání na jiný den.

14. – 15. října – Váhy

Měsíc v následujících dvou dnech putuje znamením Vah, které působí na ledviny, močový měchýř a oblast kyčlí. Cokoliv pro tyto části těla uděláte pozitivního, působí dvakrát blahodárněji než v jiné dny. Vše, co je naopak zatěžuje, škodí mnohem více. Vyhněte se také operacím a lékařským zákrokům v této oblasti.

Ve dnech Vah držte oblast ledvin a močového měchýře v teple. Velmi často dochází k zánětům a prochladnutí. Pokud už vás přepadnou potíže, zkuste léčivou sílu bylinek. Výborná je lichořeřišnice a udělat si můžete také sedací koupel z kontryhelu. Dopřejte ledvinám dostatečné množství tekutin a raději se dnes vyhněte alkoholu.

Čtěte také: Dodržujete pitný režim? 10 zajímavostí, které jste možná nevěděli!

V sobotu 14. října nás čeká novoluní ve Vahách, které bude spojeno se zatměním Slunce. Věnujte se chvíli jen sami sobě, projděte své plány a sny, které jste si mysleli, že už si nemůžete splnit, a pusťte se do jejich realizace. Pokud chcete začít něco nového, není vhodnější čas než právě novoluní.

Zdroj: Johanna Paunggerová a Thomas Poppe – Síla Měsíce

Jaký bude říjen podle výkladu karet Helen Stanku?

Sdílejte článek
Štítky ledvina vliv novoluní novoluní vliv Měsíce zatmění Slunce oběhová soustava lunární kalendář Thomas Poppe

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.