Celebrity

2. října 2022 07:51

Anna Fedorov

Mám bezvadnou ženu, říká o své manželce Laco Déczi. Jejich seznámení provázel trapas

Nenechte si ujít Laca Deczieho v pořadu Povídej

Jazzový trumpetista Laco Déczi pochází ze Slovenska, už desítky let ale žije v americkém New Yorku. Do Česka se vrací každý rok se svým turné. Po svém boku má manželku Catherine, kterou před lety poznal v Ústí nad Labem. „Mám bezvadnou ženu. O všechno se postará,“ svěřil se v pořadu Povídej Déczi. Moderátorce Radce Červinkové pak vylíčil, jak se seznámili.

„S manželkou jsme se potkali před dvaceti lety v Ústí nad Labem. Její bývalý manžel je totiž můj kamarád. Přitáhl ji na jednu akci. Povídali jsme si a pak šli do baru, ve kterém jsme se opili. Já byl ožralý jak motyka a ona také. Tak jsem si říkal, že ji zatáhnu na hotel, opráším a hotovo,“ zavzpomínal na seznámení se svou budoucí partnerkou populární jazzový trumpetista, který je známý tím, že si příliš nebere servítky.

Na hotel ji sice odvedl, večer ale nakonec neskončil podle jeho představ. „Vůbec nic se nedělo. Ráno jsme se vzbudili, měl jsem zelený ksicht a motala se mi hlava. Ona na tom byla podobně, a když jsme vyšli ven z hotelu, pozvracela se. Poté se mi začala hrozně omlouvat,“ popsal 84letý trumpetista.

Z menšího faux pas si hlavu příliš nedělal. „Říkal jsem jí, ať se mi vůbec neomlouvá,“ upřesnil. Poté se prý asi měsíc neviděli. „Pak jsem jí zavolal a začali jsme se scházet. Dnes to máme tak, že když je jeden nemocný, vycítí to i ten druhý,“ vylíčil známý hudebník.

Laco Déczi je podruhé ženatý a má celkem tři syny. Poprvé se oženil v roce 1965 s Milenou a týž rok se jim narodil syn Vaico. Ze vztahu s přítelkyní Monikou má syna Štěpána. Třetího potomka Petera přivedl na svět s Tchajwankou Wanli Fanchiangovou v USA.

S Catherine, která má z prvního manželství dcery Katrin a Barbaru, se oženil v roce 2010. „Mám bezvadnou ženu. O všechno se postará a vybaví všechny desky, které děláme,“ pochválil svou partnerku Déczi.

Laco Déczi je podle ženy srdcař v hrubém obalu

Podle něj si za ty dlouhé roky, co jsou spolu, už dokonce zvykla i na jeho „troubení“. „Na začátku ale říkala, že se z toho snad zblázní. Říkala, že musí poslouchat od rána do večera takové krkání na plech. Na to jsem jí odpovídal, že si měla vzít nějakého ajznboňáka. Dnes je to tak, že leží na gauči, já troubím dva metry od ní, pak přestanu, ona se vzbudí a ptá se, co se stalo. Zvykla si,“ svěřil se v rozhovoru pro iRozhlas.cz slavný hudebník.

S komplimenty nešetřila ani ona. „Nedělá si nic z toho, co o něm kdokoliv říká, doma je úplně jiný. Vůbec není takové hovado, jak je prezentovaný. Je to srdcař v hrubém obalu. Zlatíčko,“ pochválila Catherine manžela. Podle ní je Laco v duši romantik. „Nosí mi květiny. Když ráno vstanu, přinese mi kafe a natrhá polní kytky. Dokáže složit pugét i z kusu plevele,“ svěřila se moderátorce Radce Červinkové Catherine.

Laco Déczi žije od roku 1986 v USA, kam emigroval přes západní Německo. Ve Spojených státech vystupuje zpravidla v New Yorku a okolí. Hrával s mnoha skvělými jazzovými muzikanty, například s Elvinem Jonesem, Billem Watrousem nebo Juniorem Cookem. Do Česka, kde žil od roku 1962 až do emigrace, se pravidelně vrací.

Celý rozhovor sledujte v pořadu Povídej v neděli 2. října ve 21:25 na CNN Prima NEWS.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.