Psychologie

19. října 2018 10:00

redakce Prima Zoom

Manuál na šťastný život 8. díl: Vytvořte si hojnost!

Vytvořte si podle našich návodů návyk pozitivního myšlení a vpusťte štěstí do svého života.

Budeme se věnovat vztahům, sebelásce, práci i zdraví. Manuál vám nabídne i množství rad, jak pracovat s těžkými životními situacemi, jako je například rozchod, nevěra, strach, úzkosti nebo ztráta někoho blízkého. Pozitivní myšlení je tím, co pomáhá zvládat životní situace. V každém díle vás čeká něco málo teorie, ale především praktické postupy, techniky a cvičení. Některé rady vám mohou posloužit jako rychlá intervence při případných problémech. Po přečtení a ukončení návodu se můžete k určitým krokům vždy vrátit. Ničeho se neobávejte a pusťte se směle do své cesty za štěstím!

Vytvoření hojnosti

Bez riskování nepřichází žádný pokrok! Každé rozhodnutí, každá interakce, každý krok, každý strach, že nevstanete ráno z postele, je malé riziko. Chcete-li opravdu žít a užívat si život, je nutné vědět, že riziko je přínos a důležité je věřit si, že to zvládneme. Chcete-li žít bez rizika v iluzi bezpečí, nebudete skutečně žít. Je lépe něco udělat, než celý život litovat toho, že jsme nic neudělali.

Cvičení:

Mít dostatek hojnosti ve všech směrech je předpokladem spokojenosti. Zajděte si koupit pokladničku nebo si najděte nějaký hezký předmět, do kterého si můžete ukládat peníze. Každý den si ve své peněžence najděte nějaké drobné. Může se jednat o koruny nebo použijte i větší obnos peněz. Vše uložte do pokladničky s pocitem, že máte dostatek finančního zabezpečení. Představujte si, že ukládáte tisíce. Pokud uložíte pětikorunu, myslete na to, že ukládáte pět tisíc korun. Jsou to peníze, které máte navíc a ukládáte si je pro svou potřebu. Vždy podle nálady uložte i potřebný obnos peněz. Peníze nevybírejte, myslete na to, že máte dostatek a tyto peníze nepotřebujete. Po měsíci odkládání nepotřebných peněz pokladničku otevřete a vše, co se v ní nachází, utraťte za dárek pro sebe. Druhý den začněte ukládat znova se stejným principem.

Doba uložení se může měnit od jednoho do tří měsíců a vklady mohou být také variabilní podle vaší nálady. Vždy však zachovejte princip dárku pro sebe. Celou našetřenou částku vždy utraťte pouze za dárek pro vás, z kterého budete mít radost. Postupně můžete pokladničku zaměnit za bankovní účet. Vždy však myslete na to, že se jedná o peníze, které nepotřebujete, protože máte zabezpečenou dostatečnou hojnost přílivu financí.

Položte si následující koučovací otázky:

Co mohu konkrétně udělat, abych opět rozproudil/a svůj kanál hojnosti? Co mi brání v tom mít víc peněz? Kde stagnuje moje energie peněz? Jsem připraven/a mít víc peněz? Jaká oblast mého života, kde neprožívám štěstí, může ovlivňovat moje finance?

Tipy na přivolání hojnosti

Pokuste se změnit myšlení na mentalitu hojnosti. Uvědomte si, že na světě je všeho dostatek. Svět je plný peněz, nabídek práce a volných mužů a žen. Soustřeďte se na úspěchy ve vašem životě. Na to dobré, co je kolem vás, a snažte se nemyslet na to, co vám v životě chybí. Oceňujte vše, co vám od života přichází, radujte se z každé příležitosti, z krásného dne nebo z hezky prožitého večera.

Dívejte se na svět očima plnýma bohatství a úspěchu a zažeňte tak negativní myšlenky, které vám kazí vše krásné. Mějte odvahu si přiznat, že se bojíte nedostatku, že se na vás nedostane. Přesto nenechte takové obavy a negativní myšlenky ovládnout váš život.

Pokud vyprávíte o svém životě, mluvte jen pozitivně. Mluvte o tom, co máte, nedávejte důraz na to, co vám chybí. Oslavujte to, co se vám v životě podařilo. Veďte si deník zázraků, kde si každý večer zaznamenáte, co se vám podařilo a co hezkého jste prožili. Buďte za to vděční. Přestaňte porovnávat svůj život s ostatními. Přestaňte se srovnávat. Porovnávejte se pouze sami se sebou. Chcete-li změnit svůj život, nemluvte o tom. Změňte ho! Nedívejte se na peníze jako na něco, co vytváříte, abyste naplnili nějakou potřebu. Dívejte se na ně jako na partnera, s kterým máte vztah. Pokud prožíváte právě období, kdy peníze stagnují, nelekejte se. Neztrácejte sebedůvěru a nemyslete si, že je něco špatně. Vše na zemi probíhá v cyklech a každá fáze je jen přechodná. Po každém odlivu přichází příliv.

Pokud máte problém s financemi, položte si otázku: V čem je výhoda mé současné situace? Zbavte se přesvědčení, že si některé věci nemůžete dovolit, protože na ně nemáte dostatek peněz. To, čemu věnujete pozornost, se zhmotňuje a narůstá. Věnujte více času soustředění se na hojnost než soustředění se na nedostatek. Odstraňte své negativní rovnice a vzorce a nahraďte je těmi pozitivními. Důležitým pravidlem v souvislosti s penězi je: neobávat se, že peníze nebudou, nebo si myslet, že o peníze přijdeme.

Peníze jsou sekundárním projevem splnění našich tužeb v souvislosti s nějakým snem, prací nebo předmětem. Soustřeďte se především na to, co si za tyto peníze chcete pořídit. Uvědomte si, že peněz je na světě dostatek. Dívejte se na peníze jako na nástroje, které plně pomáhají vyjádřit sebe sama. Myslete na to, že bezpečí a jistota nejsou vytvořeny z majetku a peněz. Důvěřujte sami sobě a své vnitřní síle. Peníze mají rády lásku a štěstí a často s nimi i přicházejí. Mohou být i součástí naší sebelásky. Peníze nemají rády chamtivost a hrabivost. Dejte vždy stranou něco z vašeho výdělku třeba na charitativní účely. Dovolte si mít peníze! Často si vnitřně nedovolujeme mít větší obnos peněz. Zkontrolujte si tak vnitřní přesvědčení.

Cvičení:

Podívejte se na svůj život a především do svého nitra a zeptejte se sami sebe: „Jaké přesvědčení mi brání v tom, abych přijímal/a hojnost financí?“ Všechna vaše negativní přesvědčení si zapište na jednu stranu papíru. Na druhou stranu papíru si napište opačné, především pozitivní a správné přesvědčení, které vám finance přinese. Než půjdete spát, tak si několikrát tyto pozitivní vzorce přeříkejte a uložte, abyste jim co nejdříve uvěřil/a.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek
Štítky peníze finance manuál

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.