Celebrity

12. února 2024 15:35

David Laštovka

Markéta Fišerová přišla o dítě a ochrnula. Nestěžuje si, je silnější než já, říká Eben

Jedna z nejkrásnějších českých hereček Markéta Fišerová, která 12. února slaví 64. narozeniny, měla našlápnuto ke hvězdné kariéře. Tu však nemilosrdně utnula strašlivá tragédie. Se svým osudem se rve velmi statečně a velkou oporou má ve svém manželovi Marku Ebenovi.

Životní láskou Markéty Fišerové je o tři roky starší herec a moderátor Marek Eben. Seznámila je jejich společná kamarádka Světlana Nálepková. Brali se v roce 1982 a ve spokojeném vztahu žijí dodnes. Během manželství však museli překonat řadu bolestí a tragických událostí.

Když spolu čekali rodinu, stalo se strašlivé neštěstí. Jejich vytoužené miminko zemřelo jen pár dnů po předčasném porodu. „Po přechozené chřipce dostala Markéta nejdříve zánět srdečního svalu, a pak měla dokonce tuberkulózní nález na plicích. Vzápětí nato s Markem otěhotněla. Jejich Terezka se ale narodila v sedmém měsíci a za několik dní zemřela,“ prozradila Světlana Nálepková v knize Světlana - Na koupacím koni.

Upadla do bezvědomí, probudila se ochrnutá

Ještě ani nestačila odeznít obrovská bolest nad ztrátou dítěte a přišla další rána. Čtyři roky po svatbě Markéta náhle ochrnula. „Markéta se dívala na televizi, obraz se jí začal podivně mlžit a najednou ji tak silně rozbolela hlava, až křičela bolestí. Pak upadla do bezvědomí a probrala se až za sedm neděl. Mozková příhoda, ucpaná céva, příčina neznáma,“ popsala v knize Nálepková. Lékaři tehdy Ebenovi dokonce oznámili, že jeho ženě nedávají moc šancí a má se připravit na nejhorší...

Nikdy si nestěžuje a nelituje se, říká Eben

Tehdy šestadvacetiletá Markéta o svůj život zabojovala a z kómatu se probrala. Bohužel ochrnula nejen v obličeji, ale i na těle. Půl roku za ni dýchaly umělé plíce. Od té doby se bez invalidního vozíku neobejde. Jak prozradil její manžel Marek Eben, nejhorší byl začátek, zvyknout si na to, co je potkalo. Markétu obdivuje, jak svůj doživotní handicap snáší.

„Pořád je mnohem rychlejší než já. Věci, které by ona zařídila ve dvou minutách, tak o ně musí požádat mě a pak to trvá dvě hodiny. Někam zajít, zavolat, něco doma opravit. Markétě pomáhá humor, bez něho takové postižení nemůžete přežít. Vůbec se nebere vážně, nikdy si nestěžuje a nelituje se,“ uvedl Marek Eben v rozhovoru pro magazín MF DNES.

Markéta Fišerová na filmová plátna vtrhla jako uragán. Šarmantní, energická, originální… Všichni jí předpovídali slibnou budoucnost. „Ona byla herečka od boha. Nikdy nad rolemi moc nepřemýšlela a pak je zahrála báječně. Toho jediného je mi líto, toho talentu. Ve své generaci neměla konkurenci. Měla šťávu, smysl pro humor, ale svedla zahrát i drama,“ prohlásil Eben.

Marek Eben o své kapele Bratři Ebenové (2014):


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.