Celebrity

12. července 2023 12:50

Šarlota Chmelařová

Markéta Konvičková bojuje s vzácným nádorem. Klasická léčba nezabírá, tvrdí

Zpěvačka Markéta Konvičková má za sebou nelehké období. Před několika lety se začala potýkat se zdravotními problémy a od lékařů se dozvěděla, že trpí vzácným typem nádoru, který nelze vyléčit. Přesto na svět přivedla zdravou holčičku a se svým osudem se statečně a úspěšně pere dál.

Markéta Konvičková (29) je bojovnice tělem i duší. Ještě předtím, než se jí narodila dcerka Amélie, jí doktoři diagnostikovali cystu na vaječníku. Tu se naštěstí podařilo odstranit, nicméně problémy se mohou kdykoliv vrátit. Zpěvačka je odkázaná na doživotní léčbu, v rámci které musí užívat prášky, pravidelně docházet na lékařské prohlídky a občas strávit i nějaký čas v nemocnici.

Mohlo by vás zajímat: Cysty na vaječnících: Co by o nich měla každá žena vědět

Nyní má za sebou jednu z dalších hospitalizací. „V nemocnicích jsem často. Jednou jsem byla tři týdny, jindy dva, pořád jezdím na nějaké kontroly a vyšetření, léčby a podobně,“ řekla Konvičková redakci webu eXtra.cz. „Je to spojené i s plícemi. Měla jsem i zápal plic, nebyla to ale asi ani dlouhá hospitalizace,“ popsala hudebnice další příkoří, se kterým se musela vypořádat.

Lidé si mysleli, že za to může alkohol

Hormonální změny měly v minulosti vliv i na zpěvaččin vzhled. Natékal jí obličej a přišla o velkou část vlasů, kvůli čemuž musela nějakou dobu dokonce nosit paruku. Někteří lidé na sociálních sítích se nevybíravě vyjadřovali o jejím vzhledu a podezřívali ji z nadměrného užívání alkoholu či absolvování estetických zákroků, jako je botox.

Čtěte také: Anna Slováčková: Od začátku nemoci si natáčím videa, je to takový můj rakovinový deník

Na tato nařčení ale měla Konvičková jasnou odpověď. „Abych objasnila váš botox. Před půl rokem jsem začala otékat, přišla jsem o vlasy a splašily se mi hormony. Zjistili, že šlo o vzácný druh nádoru. Po operaci se už dávám pomalu dohromady,“ zareagovala v roce 2019 na jeden z nepříjemných komentářů na internetu.

Zpěvačka několikrát zdůraznila, že se jedná o vzácný typ nádoru, nikoliv však o rakovinu. „Neměla jsem rakovinu. Mám vzácný druh nádoru, který se jako rakovina tváří, ale není. Díkybohu. Nezabírá na to klasická léčba jako chemoterapie. Měly by na to zabírat tabletky. Takže už je budu brát doživotně. Poprvé se to objevilo na vaječníku před čtyřmi roky, teď už by to mělo být pod kontrolou,“ věří Markéta, která dochází do nemocnice v Třinci a v Praze. „Snad to bude co nejdéle v pořádku. Ještě toho musím hodně stihnout,“ dodává optimisticky naladěná zpěvačka, která se svým snoubencem Reném Kubošem plánuje svatbu.

Podívejte se, jak to Markétě Konvičkové sluší ve svatebních šatech:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.