Celebrity

9. ledna 2023 15:00

David Laštovka

Martina Navrátilová kvůli lásce k ženám zaplatila miliardy. Jak zvládá boj s rakovinou?

Navrátilová o boji s rakovinou

Jedna z nejúspěšnějších českých tenistek Martina Navrátilová v roce 1975 emigrovala do USA, kde o šest let později získala americké občanství. To české pak přijala v roce 2008. Svoji sexuální orientaci dlouho tajila a na životní partnerky měla až neskutečnou smůlu. Řada z nich ji připravila o spoustu peněz.

Že se jí líbí ženy, zjistila Martina Navrátilová během svého dospívání. S veřejným přiznáním ale dlouho váhala. Nakonec se k němu odhodlala v pětadvaceti letech, kdy byla na vrcholu své tenisové kariéry. Psal se rok 1981 a stala se jedním z prvních sportovců vůbec, kdo přiznal homosexualitu. „Bohužel jsem nemohla říct pravdu dřív, než jsem dostala americké občanství. To by mě totiž v té době diskvalifikovalo,“ líčila v pořadu Good Morning Britain.

Když novinku oznámila světu, všechno z ní najednou spadlo a cítila, že učinila správnou věc. „Byla to pro mě neuvěřitelná úleva. Už jsem nemusela nic předstírat a hrát si na někoho, kým nejsem. Svoboda, která s mým přiznáním přišla, se podepsala také v mé kariéře a udělala ze mě ještě lepšího sportovce,“ dodala tenistka.

Milenky na ní vysoudily miliony dolarů

Na lásku měla ale dlouho smůlu. Dva roky chodila se spisovatelkou Ritou Mae Brown. Krátce randila i s basketbalovou hvězdou Nancy Lieberman. Sedm let trval vztah s Judy Nelson, Miss Texas, která se kvůli ní rozvedla, přestože měla dvě děti. Když se rozešly, Judy na Martině vysoudila odškodné ve výši 70 milionů dolarů. Tenistka poté deset měsíců randila s modelkou a herečkou Hunter Reno. Ta se nakonec vdala a porodila dvě dcery.

Slibně to vypadalo s podnikatelkou Toni Layton. Ta opustila manžela a Martinu si neoficiálně vzala za ženu. Pak ale přišel velmi bolestný rozchod, za kterým zůstala hořká pachuť. Tenistku žádala o tučné odškodné. Nakonec se dohodly na částce 63 milionů dolarů. „Martina mě zničila. Bez jakéhokoli varování mě odkopla. Můj svět se zhroutil. Vyhodila mě na ulici. Nezůstalo mi nic než oblečení, které jsem měla na sobě. Martina má ve skříni spoustu kostlivců, je to spíš něco jako sklad plný kostlivců. A já je všechny znám,“ citoval Layton portál iSport.cz.

Věří, že obě rakoviny porazí

Štěstí našla Martina Navrátilová až v náručí bývalé Miss SSSR a podnikatelky Julie Lemigové. Po sedmi letech se vzaly a společné vychovávají i dvě dcery, které má Julie z předchozího vztahu. Jedna z dívek je paradoxně Martině velmi podobná. „To nám říkají všichni. Je to zajímavé. Kdo ví, jak to celé je. Ale musím se smát, když mi lidé říkají, že mi úplně vypadla z oka. Někdy jim s úsměvem přiznám, že není moje. Ale i díky tomu teď zažívám totéž, co zažíval můj táta Navrátil. I on mě adoptoval, když můj biologický táta Šubrt umřel, a také mu říkali, že jsem mu vypadla z oka,“ prozradila Navrátilová v roce 2017 v rozhovoru pro Magazín DNES.

Tenistka, jejíž sportovní kariéra byla úctyhodná, nyní prožívá velmi těžké období. Bojuje s rakovinou prsu a hrtanu. Dobrou zprávou je, že k lékařům přišla včas a obě nemoci jsou v prvním stádiu, čímž se šance na uzdravení zvyšují. „Doufám v příznivý výsledek. Bude to těžké, ale budu bojovat se vším, co mám. Jedná se o rakovinu typu HPV, která velmi dobře reaguje na léčbu. Oba nálezy jsou v raných fázích,“ napsala v prohlášení médiím.

Rakovinu prsu už mimochodem před třinácti lety, kdy jí bylo 53 let, překonala. Držíme palce, aby všechno dobře dopadlo i tentokrát.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.