Herečka Anne Heche zemřela po tragické autonehodě. Její kariéru ovlivnil lesbický vztah

Zemřela hollywoodská herečka Anne Hecheová

Hollywoodská herečka Anne Heche je od 12. srpna oficiálně považována za mrtvou poté, co u ní následkem fatální autonehody nastala mozková smrt. Už dříve rodina konstatovala, že její zranění byla natolik vážná, že měla téměř nulové šance na přežití. Poslední dny tak byla pouze uměle udržována na přístrojích kvůli možnému darování orgánů.

Třiapadesátiletá herečka Anne Heche měla minulý týden vážnou autonehodu, při které její vůz naboural do dvoupodlažního domu a následně vzplál. Budova je nyní neobyvatelná. Herečka byla po nehodě v kómatu a při životě ji držely pouze přístroje. Při havárii utrpěla těžké anoxické poranění mozku a podle lékařů neměla šanci na uzdravení. Americká média informovala o tom, že je v takzvaném stavu mozkové smrti, což podle kalifornských zákonů odpovídá definici smrti.

O úmrtí herečky na Instagramu informovala její kamarádka Nancy Davis. „Nebesa mají nového anděla. Moje milující, laskavá, zábavná, roztomilá a krásná kamarádka Anne Heche odešla do nebe. Bude mi strašně chybět a budu si vážit všech krásných vzpomínek, které jsme sdílely,“ napsala k dojemnému příspěvku plnému společných fotek.

K tragické události se už vyjádřil i starší ze dvou hereččiných synů, dvacetiletý Homer Laffoon. „S bratrem Atlasem jsme přišli o mámu. Po šesti dnech neuvěřitelných emocionálních výkyvů ve mně zůstal hluboký smutek. Nemám slov,“ řekl podle deníku Daily Mail. „Doufám, že moje máma už necítí bolest a začíná poznávat to, co si rád představuji jako její věčnou svobodu,“ doplnil a poděkoval také všem příznivcům za podporu. „Během posledního týdne mi přišlo tisíce zpráv od přátel, rodiny a fanoušků. Jsem vděčný za jejich lásku, stejně jako za podporu, které se mi dostalo od mého táty a mé nevlastní matky Alexi. Odpočívej v pokoji, mami, miluji tě,“ vzkázal zesnulé herečce zdrcený syn.

Podle policie měla Anne Heche v krvi drogy

Podle dostupných policejních záznamů byly v těle herečky nalezeny omamné látky. V době nehody v sobě údajně měla kokain. „Policie při předběžném testování odběru krve odhalila přítomnost drog. Případ je vyšetřován jako trestný čin dopravní kolize pod vlivem návykových látek,“ uvedla losangeleská policie.

Anne Heche už dříve vyjádřila přání, aby se po smrti stala dárkyní orgánů. Doktoři se proto rozhodli udržovat na přístrojích, dokud nezhodnotí, zda některé její orgány nebudou moci využít pro záchranu jiných vážně nemocných pacientů. „Chceme poděkovat všem za milá přání a modlitby za Annino zotavení. Děkujeme obětavému personálu a úžasným sestrám,“ napsala v prohlášení hereččina rodina.

Lesbický vztah zbrzdil její hereckou kariéru

Svou kariéru Anne Heche odstartovala v 80. letech seriálem Another World, za který si odnesla tři ceny Emmy. Zahrála si po boku herců, jako je například Tommy Lee Jones, Johnny Depp či Harrison Ford. Proslavila se také v seriálech Ally McBealová, Plastická chirurgie nebo Muži na stromech.

V osobním životě měla vztahy s muži i ženami. Randila například s hercem Stevem Martinem, který byl o 24 let starší. Po něm chodila se známou moderátorkou Ellen DeGeneres, se kterou tvořila pár tři roky. V rozhovoru pro Page Six herečka uvedla, že se tento vztah negativně podepsal na její kariéře. Anne byla přesvědčená o tom, že si kvůli veřejnému se přihlášení k LGBT komunitě zavřela mnohé dveře. „Netočila jsem 10 let,“ sdělila v rozhovoru v roce 2021 herečka. „Vyhodili mě z projektu za 10 milionů dolarů a neviděla jsem světlo světa ve studiu,“ prohlásila tehdy herečka.

Dva zmíněné syny – Homera a Atlase – má ze vztahů s expartnery Coleym Laffoonem a Jamesem Tupperem. O svých milovaných dětech se častokrát vyjadřovala na sociálních sítích. „Je těžké vysvětlit, jak úžasné je podívat se do očí dítěti, kterým vás požehnali,“ popsala tehdy narození svého druhého potomka v rozhovoru pro časopis People. Své děti milovala nadevšechno a dávala to náležitě najevo.

Sdílejte článek
Štítky drogy smrt autonehoda syn život vztah herečka lesbický vztah Anne Hecheová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.