Celebrity

9. března 2024 06:00

David Laštovka

Michal Tučný randil s o 13 let starší zpěvačkou. Lacláče nosil kvůli jizvám

TOP STAR 11.1.2017 - Michal Tučný - nedožitých 70 let

Báječná ženská, Tam u nebeských bran, Všichni jsou už v Mexiku, Snídaně v trávě. To je jen stručný výčet hitů, které nazpíval Michal Tučný. Nebýt zdravotních problémů, které ho trápily, mohlo písní být ještě více. Jaké bylo soukromí hvězdy české country?

První velkou láskou Michala Tučného byla o 13 let starší zpěvačka Eva Olmerová. Prožili spolu velmi bouřlivý vztah. Osudovou ženou jeho života se ale stala herečka divadla Laterna magika Marta Novotná, se kterou se oženil a měl s ní dceru Michaelu. Vyženil navíc ještě dceru Gabrielu. Manželka Marta mu byla po celou dobu velkou oporou. Zpěváka totiž sužovaly vážné zdravotní problémy a častokrát býval hospitalizován v nemocnici.

O život bojoval už ve 28 letech

Přestože prodělal žloutenku, hodně jedl a pil, což u něj vedlo k obezitě. Když mu bylo 28 let, prasklo mu tlusté střevo a způsobilo těžký zánět. Už tehdy málem zemřel. Navzdory všem chronickým bolestem pravidelně vystupoval, skládal a nahrával.

„Táta byl dost těžce nemocný celý život. Už když jsem se narodila, měl velké zdravotní problémy a hrozilo, že nepřežije. Komplikovaný zánět pobřišnice a takové. Skoro každý rok byl s něčím v nemocnici. Břicho už měl samou jizvu, doktoři ho neměli ani kam říznout. Kvůli tomu vlastně začal nosit lacláče,“ prozradila redakci webu Prima Ženy zpěvákova dcera Michaela, která pokračuje v otcových šlépějích. Věnuje se hudbě a zpívá v kapele.

Že se blíží konec, tušili všichni. „Věděli jsme, že je to hodně zlé. Když zemřel, vážil ani ne šedesát kilo. Měl rakovinu jater, do toho se přidala slinivka,“ povzdechla si Michaela. Na okamžik, kdy svého milovaného otce viděla naposledy, nikdy nezapomene.

„Přijeli s mámou z chalupy do Prahy, táta se navečeřel, pak se podíval na detektivku a šel si lehnout. V noci se probudil, bylo mu strašně zle, tak jsme zavolali záchranku. Nenechal se nést od saniťáků, šel sám, koukala jsem na něj ze dveří, jak zase někam odjíždí. Naposledy. Víte, táta dost koncertoval, někdy měl třicet i čtyřicet koncertů do měsíce, takže byl stále na cestách. Když zemřel, přišlo mi, že je někde na šňůře a že se zase vrátí domů. Nemohla jsem uvěřit tomu, že už ho nikdy neuvidím… A zemřel vlastně dost mladý, osmačtyřicet let,“ uvedla Michaela.

Cholerik, který v autě vozíval kladívko

Jako táta prý byl úžasný. „Měli mě s mamkou docela pozdě, takže mě trošku rozmazloval, ale dokázal být i přísný, takže jsem občas schytala i nějaký ten pohlavek. Aby mě ale seřezal, to ne. Byl to takový medvídek,“ popsala Michaela. Kliďas to ovšem nebyl a uměl se prý i pěkně rozčílit.

„Ač se to nezdá, táta byl cholerik. Nejvíc se rozčiloval v autě. Dokázalo ho vytočit, když nějaký řidič nekoukal do zpětného zrcátka. Vozíval v autě kladívko. Byl schopen zastavit, vyběhnout a to zrcátko mu rozbít, aby věděl, na co ho má. Ale to je spíš taková rodinná legenda. Sledoval zprávy a už tehdy ho dokázala pěkně rozzlobit politika,“ prozradila Michaela.

Režisér Zdeněk Troška ho vytáčel

Tučný měl chalupu v jihočeských Hošticích, v rodišti režiséra Zdeňka Trošky, který tam natáčel svoje slavné komedie Slunce, seno... Slavný muzikant z toho ale nadšený nebyl. „Taťka měl rád svůj klid. Měl svůj oblíbený rituál, puštěnou televizi, rádio a u toho si číst noviny. Slavná trojkombinace, to bylo jeho. A když mu ji někdo narušil, byl naštvaný,“ přiblížila Michaela.

Čtěte také: Troška zkritizoval nové pohádky. Když do klasiky přidáte zelené lidi, průšvih je na světě

Ta si na rozdíl od něj přítomnost kamer užívala. V prvním díle nazvaném Slunce, seno, jahody si dokonce zahrála v komparzu. „Byla jsem malá, byla tam celé léto, tak jsem si řekla proč ne. Dostávali jsme čtyřicet korun za jeden natáčecí den a to bylo tehdy strašně moc peněz,“ zavzpomínala s úsměvem. Chalupu v Hošticích si mimochodem rodina Tučných pořídila v roce 1979. Koupila ji od pratety Zdeňka Trošky, s nímž je zase seznámila Helena Růžičková, která v komedii excelovala.

Michal Tučný, jenž byl v roce 2002 posmrtně uveden do síně slávy české Akademie populární hudby, je pochován na hřbitově v Hošticích, kde má žulový pomník ve tvaru velkého kovbojského klobouku. V obci je na jeho počest pojmenována náves.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.