Celebrity

30. prosince 2022 09:48

Marie Makovská

Milovaná Vivienne Westwood. Co vzkázal manžel, Victoria Beckham nebo Claudia Schiffer?

Britská módní návrhářka Vivienne Westwood zemřela ve věku 81 let, podle prohlášení jejího módního domu na Twitteru pokojně a obklopena přáteli i rodinou. Zpráva se okamžitě začala šířit a hold jí vzdávají celebrity a představitelé módního průmyslu napříč celým světem.

Všichni vzpomínají na legendární bristkou návrhářku a dlouholetou aktivistku Dame Vivienne Westwood, která až do poslední chvíle svého života pracovala na věcech, jež milovala. Vedla úžasný život a podle mnohých měnila svět k lepšímu. Způsobila revoluci v módním prostředí, a to zejména v Londýně v polovině 70. let. Ovlivnila mnoho hvězd, návrhářů, stylistů a modelek, kteří nyní truchlí na sociálních sítích a vyjadřují úctu módní ikoně.

Její manžel a kreativní partner Andreas Kronthaler řekl: „Budu pokračovat s Vivienne ve svém srdci. Pracovali jsme až do konce a ona mi dala spoustu věcí, s nimiž jsem mohl tvořit. Děkuji miláčku," uvedl deník METRO.co.uk.

Zpěvák Billy Idol (67), který se jako první proslavil na londýnské punkrockové hudební scéně, tweetoval: „RIP, bude mi chvíli trvat, než to pochopím…“

Victoria Beckham (48), známá jako zpěvačka skupiny Spice Girls a módní návrhářka, napsala ve svém příběhu na Instagramu: „Jsem tak smutná, že jsem se dozvěděla o úmrtí legendární návrhářky a aktivistky Dame Vivienne Westwoodové. Moje myšlenky jsou s její rodinou v této neuvěřitelně smutné době.“

Na Vivienne Westwood nezapomněla ani slavná modelka Claudia Schiffer (52). „Génius, její jedinečný hlas bude nenahraditelný a bude nám chybět,“ napsala v příběhu na Instagramu k fotografii, na které jsou obě dvě. „Opravdová ikona,“ uznala herečka Demi Moore (60) v instagramovém příběhu.

Známá hvězda Sexu ve městě, představitelka Samanthy Jones, Kim Cattrall (66) napsala: „Opravdový génius, který nikdy neztratil svou severskou drzost.“ A zavzpomínala na to, jak jí návrhářka zachránila den. „Krátký příběh – Stylista z Los Angeles mi poslal troje šaty od různých návrhářů na premiéru filmu v Londýně/Berlínu/New Yorku. Oblečení dorazilo do mého londýnského hotelu nečisté, bylo nelichotivé a potřebovalo vyměnit.“ V tu chvíli byla herečka v koncích, nevěděla, co si počít, ale společný přítel ji vzal na prohlídku ateliéru Vivienne Westwood a ta jí za tři dny vyrobila nové šaty. „Nikdy jsem nezapomněla na její štědrost a laskavost, když to udělala a zachránila mi den. RIP, Vivienne. Jsi legenda,“ dodala v příspěvku na svém Instagramu.

Návrh Vivienne Westwood, konkrétně svatební šaty pro Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker, 57) se objevil ve filmu Sex ve městě v roce 2008 a stal se ústředním bodem filmu. V roce 2009 si pak ikonické šaty vyzkoušela i modelka Simona Krainová (49) a předvedla je na módní show na Slovensku v den 79. narozenin britské návrhářky. Vivienne Westwood se zkrátka zapsala do mnohých srdcí, a jak uvedl její módní dům na Twitteru: „Svět potřebuje lidi, jako je Vivienne, aby se změnil k lepšímu.“

Jak vypadala móda za první republiky:

Sdílejte článek
Štítky Londýn film Instagram Twitter manželé Sex ve městě Kim Cattrall oděv Vivienne Westwoodová Claudia Schifferová Billy Idol Andreas Kronthaler

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.