Na co nůžky? Kadeřník z Pákistánu používá při stříhání velmi neobvyklé nástroje

Pákistánský kadeřník posunul styling vlasů na úplně jinou úroveň. Ke stříhání vlasů totiž nepoužívá nůžky, ale dost neobvyklé nástroje, například sekáček na maso, hořák, kladivo nebo střepy.

Alimu Abbasovi, který žije v druhém největším pákistánském městě Láhauru, je 34 let a svému řemeslu se věnuje už dvanáct let. Když má své pomůcky na úpravu vlasů vyskládané vedle sebe na stolku, můžete mít na chvíli pocit, že jste vstoupili do mučírny. Při své jedinečné technice stříhání Ali totiž používá střepy ze skleněných lahví, sekáček na maso, někdy zapalovač a dokonce i kladivo. „Každý den se snažím vymýšlet nové způsoby stříhání vlasů. Když jsem použil kladivo nebo nůž, byl to pro mě jakýsi experiment a rok jsem to trénoval, abych to zvládl,“ řekl místnímu mediálnímu kanálu Ary News.

JAKÝ BYL TYPICKÝ ÚČES V ROCE, KDY JSTE SE NARODILI?

Střepy stříhají líp než nůžky

Video, které ukazuje Aliho Abbase při práci, se na sociálních sítích stalo hitem. Vysvětluje v něm například, proč používá na ztenčení vlasů skleněné střepy: „Stejného efektu můžete dosáhnout i pomocí nůžek, ale se sklem jsem vymyslel jiný a jedinečný způsob, jak to udělat,“ říká svérázný kadeřník. Díky sekáčku zase může vytvářet vrstvené účesy.

O nezvyklé kadeřnické metody je mezi zákazníky i zákaznicemi velký zájem. „Během stříhání jsem se bála, ale jsem spokojená a přijdu znovu,“ řekla jedna z Abbasových klientek. „Strach jsem neměla a líbí se mi hlavně to, že vlasy po ‚stříhání‘ sekáčkem rostou rychleji," svěřila se další ze spokojených zákaznic.

Není to poprvé, co Abbas použil něco neobvyklého. Už v roce 2016 se stal populárním, když použil k úpravě účesu svého klienta oheň. „Myslel jsem, že bych měl udělat něco jiného, ​​abych přilákal více klientů,“ vysvětlil Abbas v rozhovoru s agenturou AFP, proč se rozhodl při zkracování vlasů ještě víc experimentovat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.