zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

6 chyb, které děláte při nanášení řasenky

1/6: Večer vypadáte jako mýval
nanášení řasenky mýval

Proč? Bohaté a hutné oční krémy řasence, dokonce i té voděodolné, nedovolí správně ulpět na řasách. A maskara, která je také plná výživných a pěsticích olejů, se pak postupně rozmaže.

 

Řešení: Vysoce výživné oční krémy nanášejte večer před spaním, ráno před líčením je buď nenanášejte vůbec, nebo volte lehčí texturu. Pokud víte, že vám hodně slzí oči, vyberte si voděodolnou řasenku, tím rozmazání rovněž eliminujete.

 

 

2/6: Řasenka hrudkovatí
nanášení řasenky slepené řasy

Proč? Pravděpodobně jste si koupila řasenku, která má štětinky na kartáčku příliš daleko od sebe. U nich se může stát, že postupem času a působením vzduchu tekutina vytvoří hrudky.

 

Řešení: Před nákupem si pořádně prohlédněte kartáček a volte raději ten, který má štětinky pravidelně a blízko u sebe.

 

3/6: Řasenka se drolí po celém obličeji
nanášení řasenky hrudkovatí

Proč? Máte příliš lacinou a nekvalitní řasenku. Pokud jste si kvalitou jistá, bude už maskara stará a vyschlá.

 

Řešení: Pořizujte si novou (a dobrou) řasenku nejpozději každé tři měsíce. Rozhodně není řešení snažit se maskaru naředit krémem nebo dokonce vodou a tím její životnost prodloužit. Do tyčinky se akorát dostane více vzduchu a nečistot a její kvalita se rapidně sníží.

 

4/6: Bolí vás z ní oči
nanášení řasenky bolí vás oči

Proč? Řasenka pravděpodobně obsahuje některou z agresivních látek, jako je alkohol, vůně nebo nejrůznější rostlinné výtažky. Pokud si pak třeba promnete oko, snadno se do něj dostanou a mohou ho dráždit.

 

Řešení: Kupte si řasenku bez zbytečných přídatných látek a nebo speciálně pro citlivé oči. V parfumeriích si také můžete řasenku vyzkoušet a až podle toho, jak vám bude sedět, se rozhodnout. Tak toho využijte! Pokud zaznamenáte první špatnou zkušenost, už danou maskaru nepoužívejte, ale raději investujte do nové.

Můžete si přečíst i pár tipů, jak vybírat a používat řasenku, když máte citlivé oči.

 

5/6: Nemůžete ji smýt
nanášení řasenky nejde smýt

Proč? Ať děláte, co děláte, pořád se černého nánosu ne a ne zbavit? Rozhodně to nenechte být, protože pokud byste ji řádně neodlíčila a druhý den nanesla další vrstvu, řasy by se postupně udusily, polámaly a vypadaly. Možná vám odlíčení nejde kvůli používání špatného odličovacího přípravku a kvůli spěchu.

 

Řešení: Pořiďte si speciální oční odličovač, nešetřete na vatových tamponcích a nikam nepospíchejte. Odličovač nechte na řasách chvilku působit a poté jemně setřete, opakujte, dokud nezůstane tamponek zcela čistý. Můžete také zkusit použít dva tamponky najednou – jeden přiložit pod spodní víčko a druhým barvu ze zavřeného oka setřít. Rozhodně oči nijak nemněte, poničila byste si řasy a navíc si zadělala na vrásky.

 

 

6/6: Připadáte si tuctově a lacině
nanášení řasenky připadáte si tuctovitě

Proč? Některé řasenky jsou příliš husté, takže si na oči zákonitě nanesete příliš tlustou a těžkou vrstvu. Výsledkem pak není svůdný pohled, ale řasy, které vypadají jako nalepené a umělé.

 

Řešení: Jak už bylo zmíněné dříve, domácí ředění řasenky se nedoporučuje. Opět tedy nezbyde, než si řasenku před nákupem pořádně ozkoušet. Tentokrát prozkoumejte její texturu.

 

 

-ana-

 

reklama