Boty, které nikdy netlačí? Už existují!

Boty, které nikdy netlačí? Už existují!

Přiznejme si to upřímně. Když si koupíte boty v obchodě, málokdy se stane, že vám okamžitě perfektně sednou. A nechat si je ušít přímo na míru by vás přišlo hodně draho. Zdá se, že tento problém vyřešil italský výrobce sportovní obuvi Vibram. U nás se prodávají například neobvyklé prstové boty této značky, určené na sport i běžné nošení, protože zkvalitňují chůzi a podporují správnou stavbu chodidel. Tentokrát Vibram přišel na trh s novinkou – Furoshiki botami.

Furoshiki je tradiční japonská obalová látka určená k přepravě zboží a používali ji už lidé před 400 lety v období Edo. Tenkrát v něm nosili oblečení, když se chodili koupat do veřejných lázní.

Boty Furoshiki, které navrhl japonský designér Masaya Hashimoto nemají žádné tkaničky. Na nohu se nazouvají tak, že se látka omotá kolem nohy a upevní suchým zipem. Díky pružné podrážce i látce se bota velmi snadno přizpůsobí každému tvaru nohy a bota je pak pohodlná a také odolná. Vibram je navíc pověstný tím, že používá velmi kvalitní materiály a osvědčenou technologii při výrobě podrážek.

Neobvyklé boty jsou zatím k zakoupení pouze v obchodě firmy Vibram, stojí asi 140 dolarů a je možné si vybrat nejméně z pěti různých barevných provedení.

Sdílejte článek
Štítky boty obuv Období Edo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.