Boty, které nikdy netlačí? Už existují!

Boty, které nikdy netlačí? Už existují!

Přiznejme si to upřímně. Když si koupíte boty v obchodě, málokdy se stane, že vám okamžitě perfektně sednou. A nechat si je ušít přímo na míru by vás přišlo hodně draho. Zdá se, že tento problém vyřešil italský výrobce sportovní obuvi Vibram. U nás se prodávají například neobvyklé prstové boty této značky, určené na sport i běžné nošení, protože zkvalitňují chůzi a podporují správnou stavbu chodidel. Tentokrát Vibram přišel na trh s novinkou – Furoshiki botami.

Furoshiki je tradiční japonská obalová látka určená k přepravě zboží a používali ji už lidé před 400 lety v období Edo. Tenkrát v něm nosili oblečení, když se chodili koupat do veřejných lázní.

Boty Furoshiki, které navrhl japonský designér Masaya Hashimoto nemají žádné tkaničky. Na nohu se nazouvají tak, že se látka omotá kolem nohy a upevní suchým zipem. Díky pružné podrážce i látce se bota velmi snadno přizpůsobí každému tvaru nohy a bota je pak pohodlná a také odolná. Vibram je navíc pověstný tím, že používá velmi kvalitní materiály a osvědčenou technologii při výrobě podrážek.

Neobvyklé boty jsou zatím k zakoupení pouze v obchodě firmy Vibram, stojí asi 140 dolarů a je možné si vybrat nejméně z pěti různých barevných provedení.

Sdílejte článek
Štítky boty obuv Období Edo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.