Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Chcete mít zdravou a svěží pleť? Dejte jí napít!

Popelavá, šedavá pleť, viditelné vrásky a kruhy pod očima, to jsou signály, které mají varovat, že pleti něco chybí – voda. Jak postupovat, aby byla pokožka i v létě hydratovaná, neztrácela svěžest a vypadala zdravě?
Vydáno: 05.07.2015
Používání hydratačních krémů a masek pleti nestačí
Autor: Thinkstock Používání hydratačních krémů a masek pleti nestačí
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

 

Stejně jako je pro správný chod organismu nutné dodržovat pitný režim, vláhu nezbytně vyžaduje i pleť. Aby byla jako z alabastru, je třeba držet se několika pravidel. V první řadě si uvědomme, že zásobovat ji vodou musíme i zvenčí.

 

7 potravin, díky kterým omládnete

Ztrácí vaše pleť pevnost, pružnost a pomalu ochabuje? Důvodem je nedostatek kolagenu. Naše tělo ho přirozeně vytváří ve velké míře pouze asi do 35 let. Poté začne pokožka pomalu ochabovat. Znovu aktivovat kolagen můžete různě. Třeba pomocí aktivních látek, dermatologických či kosmetických přístrojů nebo také stravou. Které potraviny tvorbu kolagenu nejvíce podporují?

Ryby

Kolagen - ryby

Proč je jíst: posilují buňky, odbourávají tuk, potlačují záněty šlach a svalů

Patří sem: tuňák, losos, ryby s bílým masem

Jak často: alespoň 1x týdně

Ryby jako tuňák a losos mají hodně dobrých tuků známých jako omega-3 mastné kyseliny. Při nedostatku omega-3 začne tělo vytvářet kožní buňky z nekvalitních tuků. Ty pak mohou být citlivé na toxiny či jiné vnější faktory, jako je mýdlo, pyl nebo některá jídla. Kožní buňky vytvořené ze správných tuků, jako jsou omega-3, nejsou tak náchylné na narušení toxiny a alergeny.

 

Jak pleť hydratovat?

Možností, jak pleť dostatečně hydratovat, je hned několik. Ženy nejčastěji sahají po hydratačních krémech a maskách. Tato péče ovšem nestačí a je nutné sáhnout i po účinnější, odborné péči. „Alespoň jednou za měsíc je dobré navštívit odborníka, který pleť důkladně vyčistí například diamantovou abrazí. Vynikající je také na pleť 30+ aplikovat několikrát do roka mezoterapii, mikrojehličkovou radiofrekvenci nebo LPG program, který aktivuje v pleti kyselinu hyaluronovou,“ jmenuje jednotlivé profesionální metody Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

Právě aplikace kyseliny hyaluronové je pro krásu pleti klíčová. Kyselina hyaluronová na sebe totiž dokáže až dvacetinásobně navázat vodu a pleť tak dostatečně hydratovat a napínat. „Po třicátém roku se kyselina hyaluronová již moc netvoří, takže je třeba začít zavodňovat. Výborné jsou tablety nebo maska s kyselinou hyaluronovou, která se nesmývá a skvěle pleť,“ doporučuje Petra Řehořková s tím, že s většími vráskami si poradí lékař, který je kyselinou hyaluronovou vypodloží a vypne.

 

Aplikuje se mnoha způsoby

Možností, jak kyselinu hyaluronovou aplikovat, je však mnohem více. Mezi ty luxusní typy kosmetického ošetření patří zažehlení kyseliny do pokožky nebo aplikace jehličkami, díky čemuž látka pronikne do nejhlubších vrstev. „K zažehlení se používají biostimulační lasery. Možné je používat i přístroje, které umí velmi příjemně kyselinu hyaluronovou v pleti aktivovat. Po jejich použití je pleť pevnější a barevně se sjednotí, takže příprava na letní dny je dokonalá a prevence vrásek velmi silná. Tento typ ošetření se provádí i v sérii 5-10 kúr v průběhu jednoho měsíce,“ uzavírá Řehořková.

 

 

Jeden z nejefektivnějších způsobů hydratace pleti, pomocí kyseliny hyaluronové, vyzkoušela i naše čtenářka. Podívejte se, jak to probíhalo:

Takto se aplikuje elixír mládí - kyselina hyaluronová do podkoží

Na vlastní kůži: Naše čtenářka vyzkoušela omlazení pleti

Mohlo by vás taky zajímat:

Pár sklenek vody hned po ránu vás podle Japonců zbaví spousty neduhů

Hledáte lék na všechny potíže? Zkuste japonskou léčbu vodou!

Čaj můžete pít teplý nebo vychlazený

Zelený čaj: 7 důvodů, proč si dát denně alespoň jeden šálek

Článek je zařazen v: pleť, kyselina hyaluronová, hydratace, vrásky
Reklama