Móda a krása

5. července 2015 04:35

Anna Kopečková

Chcete mít zdravou a svěží pleť? Dejte jí napít!

Popelavá, šedavá pleť, viditelné vrásky a kruhy pod očima, to jsou signály, které mají varovat, že pleti něco chybí – voda. Jak postupovat, aby byla pokožka i v létě hydratovaná, neztrácela svěžest a vypadala zdravě?

Stejně jako je pro správný chod organismu nutné dodržovat pitný režim, vláhu nezbytně vyžaduje i pleť. Aby byla jako z alabastru, je třeba držet se několika pravidel. V první řadě si uvědomme, že zásobovat ji vodou musíme i zvenčí.

Jak pleť hydratovat?

Možností, jak pleť dostatečně hydratovat, je hned několik. Ženy nejčastěji sahají po hydratačních krémech a maskách. Tato péče ovšem nestačí a je nutné sáhnout i po účinnější, odborné péči. „Alespoň jednou za měsíc je dobré navštívit odborníka, který pleť důkladně vyčistí například diamantovou abrazí. Vynikající je také na pleť 30+ aplikovat několikrát do roka mezoterapii, mikrojehličkovou radiofrekvenci nebo LPG program, který aktivuje v pleti kyselinu hyaluronovou,“ jmenuje jednotlivé profesionální metody Petra Řehořková z kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

Právě aplikace kyseliny hyaluronové je pro krásu pleti klíčová. Kyselina hyaluronová na sebe totiž dokáže až dvacetinásobně navázat vodu a pleť tak dostatečně hydratovat a napínat. „Po třicátém roku se kyselina hyaluronová již moc netvoří, takže je třeba začít zavodňovat. Výborné jsou tablety nebo maska s kyselinou hyaluronovou, která se nesmývá a skvěle pleť,“ doporučuje Petra Řehořková s tím, že s většími vráskami si poradí lékař, který je kyselinou hyaluronovou vypodloží a vypne.

Aplikuje se mnoha způsoby

Možností, jak kyselinu hyaluronovou aplikovat, je však mnohem více. Mezi ty luxusní typy kosmetického ošetření patří zažehlení kyseliny do pokožky nebo aplikace jehličkami, díky čemuž látka pronikne do nejhlubších vrstev. „K zažehlení se používají biostimulační lasery. Možné je používat i přístroje, které umí velmi příjemně kyselinu hyaluronovou v pleti aktivovat. Po jejich použití je pleť pevnější a barevně se sjednotí, takže příprava na letní dny je dokonalá a prevence vrásek velmi silná. Tento typ ošetření se provádí i v sérii 5-10 kúr v průběhu jednoho měsíce,“ uzavírá Řehořková.

Jeden z nejefektivnějších způsobů hydratace pleti, pomocí kyseliny hyaluronové, vyzkoušela i naše čtenářka. Podívejte se, jak to probíhalo:

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.