zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jak zjistíte, že za pupínky na tváři může vaše kosmetika?

Změnila jste kosmetiku a objevily se pupínky?
Autor: iStock Změnila jste kosmetiku a objevily se pupínky?
anna kopečková , Vydáno: 11.05.2017
Také se vám stává, že se osypete, když vyzkoušíte novou kosmetiku? Poradíme vám, jak zjistit, kdy za pupínky může „samočistící schopnost pokožky“ a kdy je na vině nový kosmetický přípravek.

reklama

Je to takový klasický scénář: utratíte spoustu peněz za sérum s vitamínem C nebo retinolem a věříte, že vám vykouzlí tu nejdokonalejší pleť. Místo toho vás ale druhý den ráno uvítá záplava červených pupínků. Hned dvojitá pohroma. Nejenže vypadáte hrozně, ale ještě jste utratila drahocenné peníze za něco, co poletí do šuplíku. Pak zapátráte po internetu a zjistíte, že beauty bloggerky radí, abyste ještě chvíli vydržela. Nový přípravek mohl spustit „samočištění“, které se objeví, když kosmetika vytáhne na povrch skryté bakterie. Po pár použitích se pokožka zklidní a vy sklidíte plody, jaké jste od kosmetiky očekávala.

I když to zní jako nedůvěryhodná historka z internetu, oslovení dermatologové souhlasí, že k tomu může skutečně dojít. Kosmetika, které obsahuje kyselinu mléčnou, salicylovou a glykolovou nebo retinol, je velmi pravděpodobným podezřelým, protože právě tyto látky mají za úkol urychlit obnovu buněk. Akné začíná v podobě mikrokomedonů,  prvních známek zánětu pokožky, které jsou ukryté pod povrchem a nejsou tudíž vidět. A právě některé kosmetické produkty zrychlí obnovu pokožky a odhalí mikrokomedony dříve a rychleji.

Sledujte složení

Ovšem ne každý výsev akné se dá přičíst na vrub samočištění pleti. Právě na použitých ingrediencích záleží, jestli se při nečekaném osypání máte s výrobkem rozloučit nebo ne. Pozor na kosmetiku, která obsahuje bambucké máslo, silikon a oleje, které mohou póry ucpávat. Pokud se vám objevily pupínky, začervenání nebo pleť svědí po použití výrobku s těmito ingrediencemi, je to pravděpodobně právě kvůli němu.

Hlavně vydržet

A jak dlouho počkat, jestli se akné zlepší, když výrobek obsahuje kyselinu mléčnou, salicylovou, glykolovou nebo retinol? Doporučuje se vydržet 6 až 8 týdnů, a pokud se pleť neuzdraví, je ten správný čas se kosmetiky zbavit. A pokud tyto látky neobsahuje, přestaňte ji používat hned, protože na ni pleť reaguje podrážděním.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

 Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Jak se zbavit akné – 4 přírodní antibiotika

Opravdu víte, co si natíráte každý den na obličej?

Sedm hříchů kosmetického průmyslu: Čemu se na hony vyhnout?

Zbavte se jizviček po akné. Pomoc najdete v kuchyni

Znečištěné životní prostředí a strava plná tuků a cukrů, stejně jako velké množství hormonů v potravinách. To vše může za to, že čím dál více z nás řeší problémy s pletí. Akné dnes netrápí jen teenagery, nevzhledné pupínky se objevují na pleti v každém věku. Často jde o reakci organismu, který se snaží všemi možnými způsoby vyloučit škodlivé látky z organismu.

Proti akné se samozřejmě dá bojovat. Můžete použít různé masti, například kortizolové krémy snižují zánět, masti s obsahem hydrochinonu zase zesvětlují jizvičky. Ale opravdu chcete do těla pumpovat další chemii? Daleko účinnější zbraní je kombinace zdravého jídla s dostatkem syrové zeleniny a ovoce a přírodních prostředků proti akné. Nemusíte pro ně chodit daleko, stačí dojít do kuchyně. Tyto v domácnosti běžné suroviny vám pomohou odstranit jizvy po akné.

Vaječné bílky

Vaječné bílky 1

Věděli jste, že vaječné bílky obsahují přírodní látky, které pomáhají s hojením jizev a zesvětlením tmavých fleků na kůži? Takže bílky vám pomohou i s jizvami po akné. Vejce je plné aminokyselin a proteinů, které zužují póry a brání vzniku nových pupínků. Tyto sloučeniny také zesvětlují pokožku a činí jizvy méně viditelnými.

 

Jak na to?

Do čisté mísy oddělte tři vaječné bílky a vyšlehejte je. Nemusí to být pevný sníh, ale v míse by se měla objevit hustá bílá pěna. Čistýma rukama naneste vyšlehané bílky na vyčištěnou tvář, zaměřte se na problémové oblasti. Nechte schnout alespoň 10 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Pro dosažení co nejlepších výsledků opakujte kúru dvakrát nebo třikrát týdně.

 

 

reklama

Související témata: kosmetika , vrásky , akné , čistá pleť , pupínky , vitamin C , retinol , kyselina salicylová , kyselina glykolová

reklama

Přečtěte si také

reklama