Krásné ženy? Jsou všude na světě

Krása je velmi relativní pojem. Krása je vždy v očích toho, kdo se dívá. A každý si krásu představuje jinak. Každopádně, krásné ženy najdete ve všech koutech světa.

I když se dá říci, že každá žena je svým způsobem krásná, přesto jsou ženy z některých zemí považovány za hezčí ve srovnání s těmi ostatními. Dokonce existuje i seznam zemí, kde se můžete setkat s těmi nejkrásnějšími ženami na světě. Mezi prvních deset patří Brazílie, Rusko, Venezuela, Indie, Švédsko, Srbsko, Francie, Argentina, Ukrajina a Itálie (Češky jim bezpochyby šlapou na paty...).

Že můžete ale krásné ženy najít v každém koutu naší planety, se rozhodla ukázat rumunská fotografka Mihaela Noroc. Před dvěma lety sbalila batoh a foťák a vyrazila do světa, aby zde pořídila portréty stovek žen v různých zemích uprostřed jejich kultury. Protože měla na cestu velmi nízký rozpočet, dostala se i do těch nejchudších míst a mohla zdokumentovat krásu v její nejryzejší podobě. Ženy mohou totiž být krásné i bez toho, že by chodily pětkrát týdně do fitka, pravidelně na kosmetiku a ke kadeřníkovi. Projekt nazvaný Atlas krásy má poukázat právě na portrétech žen na to, jak je naše planeta rozmanitá a nádherná.

„Nyní mohu říci, že krása je všude, a není to záležitost kosmetiky nebo určitých proporcí, ale toho, že jste sami sebou. Globální trendy nás nutí vypadat a chovat se stejně, ale krása je právě v tom, že jsme jiní," říká Mihaela. Jejím cílem je dále cestovat a fotit ženy po celém světě, aby ukázala rozmanitost naší společnosti a inspirovala lidi různých národností k tomu, aby se nesnažili jít s davem, ale zachovali si svou jedinečnost.

Která se vám líbí nejvíc?

Zdroj: Bored Panda

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Indie Francie Itálie Švédsko krása Brazílie Argentina Ukrajina Venezuela Srbsko Rusko Bored Panda

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.