Móda a krása

4. srpna 2016 04:15

Martina Čerňanská

Nedělejte těchto 6 chyb se svými vlasy a budete vypadat mladší

Nedělejte těchto 6 chyb se svými vlasy a budete vypadat mladší

Vybledlý odstín a odrosty

Odrosty či vybledlý odstín nevypadají dobře nikdy. Je nám jasné, že nemáte čas běhat ke kadeřnici každých 14 dní, ale pokud máte vlasy barvené, je opravdu nutné, abyste svého kadeřníka navštívila min. jednou za 6–8 týdnů. Protože i když budete mít dobrý střih a kvalitní barvu, s nepěknými odrosty rozhodně nebudete vypadat dobře.

Pravidelně nezastřihujete

Tuto chybu dělá mnoho z vás. Necháváte své vlasy růst volně moc dlouho. Pro zdravý vzhled a dobrou kvalitu vlasů je nezbytné, aby vaše vlasy byly zastřihávané nejméně každých 7 týdnů. A opravdu stačí jen 1–2 cm. Zkrátka... pryč s roztřepenými konečky!

Příliš laku

Jedna z nejzásadnějších chyb: mnoho laku na vašich vlasech. Tzv. helma z vlasů vypadá dobře na modelkách na přehlídkách, ale na vaší hlavě nikdy hezky vpadat nebude a navíc, pokud si takto upravujete vlasy, budete vypadat o dost starší, než jste. A to přece žádná nechceme, no ne?

Nepřirozená barva vlasů

Kolorování vlasů je alchymie, do které se raději nepouštějte sama doma. Abyste vypadala dobře, mladě a svěže, je důležité zvolit správný odstín barvy. Všechny odstíny, které jsou „příliš“ jako temně černá, příliš blond nebo tolik trendy šedá či růžová, vypadají sice dobře, ale přidávají roky. Takže pokud chcete vypadat mladší, těmto extrémům se vyhněte.

Nevěnujete pozornost úpravě po mytí

Možná máte pocit, že když ráno ráno nestíháte a vlasy necháte jen tak uschnout nebo jen lehce profouknete vysoušečem, tak se nic nestane. No párkrát určitě ne, ale časem vám to vaše vlasy vrátí. Je opravdu důležité, věnovat úpravě čas, mít správné hřebeny, správný fén i přípravky. Jen díky tomu budou vaše vlasy vypadat dobře.

Stále stejný účes

Nosíte ofinu? Pak nejlepší způsob, jak díky účesu omládnout o několik let, je zaměřit se právě na ni. Jednou za čas jednoduše ofinu střihněte trochu jinak (samozřejmě ne vy, tuto zásadní věc nechte raději na profesionálech). Stačí ji lehce zkrátit, prostříhat nebo naopak sepnout a budete hned vypadat jinak – mladší!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.