Omládněte od pasu dolů: Co funguje na boky, stehna nebo intimní partie?

Nejen obličej stárne. Přibývající roky se bohužel objevují i v partiích mnohem níže. Naštěstí ale současná estetická medicína dokáže vaše nedostatky proměnit ve spokojenost. Jaké jsou možnosti omlazení boků, stehen nebo třeba intimních partií?

Omladit a zkrášlit nemusíme pouze obličej, estetická medicína si poradí i s dalšími problémovými lokalitami. „Také na ně totiž neustále působí gravitace, která tkáně stahuje k zemi. Vedle toho může navíc docházet k hromadění tuku a v důsledku rozpadu kolagenových a elastinových vláken ke snížení pevnosti pleti. Stejně jako v obličeji pak i na celém těle dochází k povolení kůže a kontur těla, o celulitidě nemluvě,“ popisuje MUDr. Jana Votrubová, Ph.D. z kliniky Esthetic Medical.

Pas a boky

Možnost č.1: Liposukce

Vedle břicha a boků může pomoci dodat skvělý vzhled nohám, zadečku, kolenům či lýtkám. Redukovat může nevzhledný podbradek a vytvarovat i zadní stranu paží či záda.

„Při liposukci odsává operatér z podkoží zbytnělý nežádoucí tuk tenoučkou kanylou, která jen minimálně narušuje povrch kůže, a díky tomu nezanechává na zákrok téměř žádné vzpomínky v podobě jizev,“ nastiňuje zákrok plastický chirurg Josef Kulhánek z Lékařského domu Praha 7. „Díky tomu dochází ke zlepšení vzhledu ošetřované oblasti a jejímu žádoucímu vytvarování,“ dodává.

Možnost č.2: Abdominoplastika

Liposukce ovšem není vždy pro oblast břicha nejvhodnějším řešením. V situaci, kdy bříško nehyzdí jen tuková tkáň, ale i povolená kůže, je vhodnější plastická operace břicha – abdominoplastika, která odstraní jak tuk, tak nežádoucí kožní řasu, a vymodeluje díky tomu břicho a pas.

Lékař může dle stavu bříška přistoupit ke kompletní plastice přední stěny břišní, kdy modifikuje celou oblast břicha od podbřišku až k žebrům a hrudní kosti, kde kůži vypne a odstraní její přebytek. V případě rozestupu přímých břišních svalů je v rámci tohoto zákroku může zpevnit jejich sešitím.

Další možností je miniabdominoplastika, tedy jen částečná abdominoplastika, kdy se operatér zabývá buď pouze horní, nebo pouze dolní částí břicha, přičemž hranici utváří horizontální linie v úrovni pupíku.

„Abdominoplastika je navíc jediná metoda, která vám umožní se skutečně definitivně zbavit strií! Tyto pajizévky vznikají v podkoží v důsledku hormonální nerovnováhy a rychlého nárůstu váhy. Při abdominoplastice odstraníme množství povolené kůže a s ní i strie,“ dodává k tomu MUDr. Kulhánek.

Možnost č.3: Vanquish

Vanquish je jednou z metod lipolýzy a působí na principu selektivního vysokofrekvenčního záření a termálního efektu, které u tukových buněk vyvolají apoptózu, tedy programovanou buněčnou smrt. Takové buňky pak odcházejí lymfatickými cestami pryč z organismu a dojde k zeštíhlení ošetřované oblasti.

„Vanquish je ideální metodou pro ženy i muže, kteří pravidelně cvičí, snaží se zdravě stravovat, ale stále se jim nedaří dosáhnout žádoucích výsledků a zbavit se tuku v problémových partiích,“ připomíná MUDr. Votrubová. Touto metodou lze podle lékařky během jediného sezení ošetřit skutečně velkou plochu, právě proto se Vanquish využívá především na podporu hubnutí břicha.

„V případě štíhlejší klientky jsou výsledky patrné již po asi pěti dnech od prvního ošetření, pro výraznější efekt je nicméně vhodné proceduru čtyřikrát až pětkrát opakovat. Vanquish nijak neupravuje váhu, je metodou, jak upravit objem ošetřované oblasti a dodat tělu kontury,“ upozorňuje lékařka Votrubová s tím, že výrobce přístrojů tvrdí, že lze touto metodou v pase zeštíhlet až o 10 %.

Intimní partie

Možnost č. 1: Liposukce Venušina pahorku

Venušin pahorek čili oblast mons pubis je v podkoží vystlaná tukem. Tak jako u ostatních partií, také zde dochází se stárnutím k nárůstu objemu tukové tkáně. Po odsátí tuku získá Venušin pahorek opětovné kontury a mladistvější vzezření. V případě nežádoucího úbytku objemu v lokalitě lze naopak injekční aplikací vlastního tuku Venušin pahorek, případně velké stydké pysky, vyplnit. Výsledkem je zaoblený a mladistvý vzhled.

Možnost č. 2: Labioplastika

„Při labioplastice chirurgicky zmenšujeme malé stydké pysky. Upravit můžeme jak jejich velikost, tak stupeň zduření,“ tvrdí plastický chirurg Kulhánek s tím, že operace se většinou provádí v celkové anestezii. Nejdůležitější podle něj je, aby měly jizvy vzniklé z operačních řezů správné umístění a při pohybu nezpůsobovaly po zhojení žádné nepohodlí, či dokonce bolest.

Možnost č. 3: Vaginoplastika

Vaginoplastika je náročnější operací, která již vyžaduje celkovou anestezii. „Typickou pacientkou je žena středního věku, u níž kvůli přechozím porodům nebo i prostým rostoucím věkem došlo k povolení pochvy,“ vysvětluje chirurg. Zúžit lze operativně nejen poševní vchod, ale i celou pochvu, což může mít za následek zvýšení kvality sexuálního života a zpevnění vaginy.

Zadeček a nohy

Možnost č. 1: Kryolipolýza

„Nepleťte si liposukci, kdy dochází při invazivním zákroku k odsátí tuku, s lipolýzou, neinvazivním zákrokem, který má za následek úbytek tukové tkáně prostřednictvím rozštěpení tukových buněk. V případě kryolipolýzy přivede tukové buňky do stavu programované buněčné smrti chlad. Takto ovlivněná tuková tkáň se odloučí od okolních tkání a lymfatickými cestami odchází z organismu,“ nastiňuje odlišnost dvou metod MUDr. Votrubová.

První výsledky kryolipolýzy bývají patrné po asi dvou sezeních a proceduru je pro viditelný výsledek vhodné pravidelně opakovat po asi čtyřech až šesti týdnech. Pokud tedy chcete mít na léto vyrýsovanou postavičku, s kryolipolýzou byste měli začít už teď v lednu.

Možnost č. 2: Liposukce

V případě liposukce nohou je na plastickém chirurgovi, aby posoudil, nakolik má zákrok šanci být úspěšný. V případě neúspěchu totiž může namísto zeštíhlení a omlazení partií naopak zviditelnit celulitidu a ještě zhoršit vzhled tělesných linií. Aby liposukce dobře dopadla, je třeba mít v ošetřovaných partiích dostatečně pružnou kůži, která po odsátí tukové tkáně řádně přilne zpět ke tkáni a zpevní se. Někteří plastičtí chirurgové doporučují oblast ošetřenou liposukcí začít zhruba po týdnu od zákroku pravidelně třikrát denně masírovat dřevěným válečkem. Ten napomůže rovnoměrné distribuci zbývajícího podkožního tuku, přilnutí kůže a vyššímu prokrvení, které má za následek zpevnění pleti a celkové zlepšení jejího vzhledu.

„Důležité je také zdůraznit, že liposukce není metodou hubnutí, ale je pouze způsobem, jak vytvarovat postavu,“ upozorňuje MUDr. Kulhánek na hlavní mýtus týkající se této metody a dodává, že liposukce sama o sobě nikdy nevyřeší povislou kůži kdekoliv na těle.

Možnost č. 3: Lymfatické zábaly

Lymfatické zábaly podporují účinek procedur stimulujících hubnutí, jako jsou kryolipolýza či rázová vlna. Dochází při nich totiž k buněčné smrti, kdy je třeba buňky vyloučit lymfatickým systémem. Právě jeho stimulace navyšuje účinky těchto procedur.

Zábaly fungují na principu komprese. Ještě před ošetřením může odborník pro nejlepší možný výsledek stimulací klíčových bodů lymfatických uzlin aktivovat lymfu a usnadnit její proudění.

Vynikající účinky má díky tomu na celulitidu, v takovém případě je více než vhodná kombinace s rázovou vlnou. Ta původně vznikla pro rehabilitaci a jako prostředek boje proti bolestem pohybového aparátu. Až po letech lékařské praxe se zjistilo, jak blahodárný účinek může mít na pleť, potažmo celulitidu.

Bojovat s celulitidou zůstává i tak podle MUDr. Votrubové velmi složité. Krémy a masti, třeba ty s obsahem kofeinu, zůstávají pouze na povrchu, pro zlepšení stavu celulitidy je nicméně třeba ovlivnit hluboké vrstvy kůže, jen povrchový účinek nestačí.

-jk-

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.