Plavky Victoria’s Secret: Reklama versus realita

Co se stane, když si plavky, které vypadají na modelkách nádherně, obleče obyčejná (rozumějte neanorektická) žena?

Victoria´s Secret je nejprestižnější americký prodejce spodního prádla, plavek a oblečení pro ženy. O svých výrobcích tvrdí, že jsou oslavou ženské krásy, sexuality a vzrušení. Problém je, že když si je obleče žena s normální postavou, vypadá ženská krása tak nějak pokřiveně.

Ale opravdu je nutné, aby žena vypadala jako andílek Victoria´s Secret, aby si mohla obléknout plavky nebo spodní prádlo této značky? Je sice obrovská čest být takovým andílkem, ale za splněním tohoto snu je obrovská dřina, spousta odříkání a výsledkem anorektická postava.

Nejsme žádní andílci

Naštěstí jsou stále ještě na světě ženy, které už mají dost nátlaku vypadat vždy na dvacet a mít bezchybně pevnou hubenou postavu. Vychrtlým andílkům z Victoria´s Secret se před časem už vysmály plus-size modelky v kampani na spodní prádlo větších velikostí nazvané „Nejsem žádný andílek". A teď něco podobného udělaly i ženy, které pracují pro americkou mediální společnost BuzzFeed.com a přefotily si na pláži v Malibu plavkový speciál Victoria´s Secret podle svého.

Na pláži se sešly obyčejné ženy s běžnými postavami, tedy od konfekční velikosti 38 a výše, které jsou už v módním světě hnusně nazývané "plus size", a nechaly se zvěčnit ve stejných pózách, jako andílci. "Tuhle věc by měla zkusit někdy udělat každá žena. Je to zábavné a dodá vám to sebedůvěru," prohlásila jedna z fotografovaných žen.

Podívejte se, jak to dopadlo – vlevo jsou andílci, vpravo ženy s běžnými postavami.

„Nemusíme být všechny modelky, ale svět je přehlídkové molo pro nás všechny."

„Nemusíte vypadat jako andílek. Hlavní je dělat to, co vás činí šťastnou."

„Je hrozně těžké posuzovat objektivně vlastní tělo. Takže když vám někdo o vás řekne něco hezkého, věřte mu."

„Nesnažte se srovnávat s modelkami. Jen pár z nás mohou být modelky."

„Když máte dokonale vyhlazenou pleť a žádný tuk, ještě vás to nedělá krásnou. Krásná je žena, která vyzařuje sebevědomí."

Takže až si někdy v budoucnu půjdete zase kupovat plavky a budete si v nich připadat neforemná, nebo dokonce tlustá, vzpomeňte si, že nejste žádný andílek a že takových žen běhá po světě mnohem, mnohem víc.

Foto: boredpanda.com

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.