zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Sezonní vypadávání vlasů aneb co dělat (nejen) na jaře

Sezonní vypadávání vlasů
Autor: istock.com Sezonní vypadávání vlasů
cernanm , Vydáno: 24.03.2017
Ne každý z nás byl bohužel obdařen krásnými loknami, které vidíme každý den v reklamách na šampony. Naštěstí ale existuje několik jednoduchých řešení, jak zařídit, aby naše vlasy vypadaly (opět) krásně.

reklama

Nebo je dokonce vylepšit natolik, že by možná měly i šanci se do jedné z těch reklam dostat!

Myjte si vlasy častěji

I když možná často slýcháte různé informace o tom, jak často bychom si vlasy měli mýt, ti z vás, kteří trpí vypadávajícími a řídnoucími vlasy, by si měli začít mýt vlasy častěji. Za padání vlasů může totiž velmi často špinavá a mastná pokožka na hlavě. Základ je tudíž mít hlavu dokonale čistou a toho docílíte pouze mytím. A až budete ve sprše, nezapomeňte si při šamponování vlasů také trochu promasírovat pokožku. To totiž napomáhá k jejímu prokrvení u kořínků, což urychluje a napomáhá růstu vlasů.

  • Nepoužívejte příliš mnoho produktů

A to jako například séra na vlasy, spreje, pěny na objem, a tak dále. Čím více budete přidávat, tím těžší a splihlejší vlasy budou. Zkuste tedy jen používat pěny na objem (které přidáváte do mokrých vlasů) a suchý šampon nebo sprej na zvýraznění objemu (které nezatěžují vlasy a pouze napomáhají jejich vzhledu)

  • Nestresujte se

Stres, jak chronický, tak akutní, může zastavit růst vlasů, nebo dokonce způsobit jejich vypadávání. Hladinu stresu snížíte meditací, popíjením bylinkových čajů nebo třeba sportem.

  • Jezte kvalitní potraviny

Pokud vám vaše vlasy vypadávají neustále, možná by bylo dobrým řešením navštívit lékaře a nechat si udělat krevní testy. Pokud máte nedostatek železa, vitaminu D či zinku, může vám váš lékař nabídnout nějaké doplňky stravy, které jejich nedostatek vyváží. Jezte také jídla, která jsou bohatá na výše uvedené vitaminy a minerály, jako jsou například luštěniny, červené maso a špenát či brokolice.

  • Spokojte se s tím, co máte

Kdo má vlasy od přírodoy kudrnaté, chtěl by je rovné, a naopak ti, co mají vlasy jako hřebíky, by je chtěli krásně vlnité. Představte si, kolik vypadaných, zlámaných a spálených vlasů můžete zachránit, když se jednoduše naučíte milovat svoje vlasy v jejich přirozené podobě. Takže pokud chcete zabránit vypadávání a řídnutí vlasů, zkuste další trvalou či chemické narovnávání přeskočit a dát vlasům malou pauzu.

Mohlo by vás také zajímat:

Váš účes na vás prozradí víc, než si myslíte

Váš účes na vás prozradí víc, než si myslíte

Velké fyzické i psychické vypětí se vždy projeví i na stavu vlasů

Řeč těla: Co nám odkrývají potíže s vlasy?

Možná ho taky používáte špatně

8 největších chyb, které děláte s kondicionérem

-vv-

reklama

Související témata: jaro , padání vlasů , krásné vlasy , vypadávání vlasů

reklama

Přečtěte si také

reklama