Celebrity

28. září 2022 05:30

redakce Prima Ženy

Módní alarm Anny Tejklové: Jak se oblékají do práce úspěšné ženy?

Jak se oblékají ženy, které se dokázaly prosadit? Čtyři úspěšné ženy, každá v jiném směru, ale všechny spojuje mimořádná ženskost a smysl pro módu, barvy a eleganci. Jak je vidět, ani v tvrdém pracovním prostředí se nemusely své ženskosti vzdát. Na úspěšné ženy se zaměřil nejnovější díl Módního alarmu návrhářky Anny Tejklové.

Eva Čejková

Eva Čejková, zakladatelka komunity Ženy, s. r. o., a CEO start-upu Testuj.to je zkušená a úspěšná podnikatelka. V tomto modelu skvěle předvedla, jak se dá z celkem klasického kancelářského oblečení vytvořit díky pár detailům svěží módní vzhled.

Bílá košile hravě zavázaná v pase zdůraznila štíhlý pas a dodala lehkost. Ohrnuté džíny skvěle doplňují zvolený styl. Zásadní jsou červené lodičky ladící s rtěnkou, díky kterým dostala celá kombinace ten pravý směr. Kdyby ke zvolenému oblečení oblékla sportovní sandály či tenisky, už by to nebylo ono.

Eva je výrazný kontrastní typ, proto jí sedí kontrastní kombinace barev i výrazné barvy samotné. Pokud jste ženy podobného typu, nechte se také rozzářit nápadnými barvami, budou vám slušet. Košilové šaty budou sedět i více typům postav, nejen těm štíhlým, jako je Eva.

Simona Kijonková

Simona Kijonková je zakladatelka známé technologicko-logistické firmy Zásilkovna. Na fotce je krásná inspirace, jak se obléct i bez klasických lodiček stylově a v byznys stylu. Pokud má člověk přes den mnoho pochůzek a navíc v chladnějším počasí, je jasné, že na jehlách se po městě běhat nedá. Kotníkové boty na širokém podpatku jsou přiměřeně elegantní i pohodlné. Musí se ovšem umět nosit, jinak mohou napáchat škody a zkrátit nohy. Paní Simona je ale nosit umí, velmi správně zvolila černé punčochy, noha tedy není opticky nijak významně barevně přeseknutá.

Tmavý kostýmek je sice decentní, ale díky stříbrným aplikacím nepůsobí vůbec usedle. Stylově dobře ladí s kotníkovými botami. Model do televizní debaty se povedl moc dobře.

Denisa Říha Palečková

Denisa Říha Palečková je známá vztahová lektorka a koučka. Jelikož v poslední době nešel přehlédnout vzrůstající počet rozpadů vztahů a manželství, zajímalo mne, jak se obléká úspěšná žena v oboru pomoci párům a jednotlivcům v krizi. Na svých seminářích a hojně sledovaných videích často zmiňuje důležitost polarity mužů a žen. Sama jde příkladem i v oblékání a svým jemným ženským a přírodním stylem může být nejen módní inspirací pro mnoho lidí. Dá se namítnout, že boho styl není byznys styl. Dnes se ale už ženy vystupující na veřejnosti nemusí oblékat jen podle přísných pravidel, obzvláště ne v tomto odvětví.

Paní Palečková zde oblékla úzké květované šaty s barevně sladěnými korálky. Kovbojské boty dodaly modelu šmrnc, kdyby měla lodičky, bude oblečení působit obyčejněji. Minidélku šatů si může se svou štíhlou postavou dovolit, v tomto duchu lze ale kombinovat i dlouhé šaty a sukně.

Melania Trump

Manželka amerického exprezidenta Donalda Trumpa by mohla styl vyučovat. Zde máme další příklad, jak se obléct na běhání po pracovních schůzkách. Chcete vypadat jako z titulní stránky módního časopisu a přitom si nezničit nohy? Zkuste být jako ona.

Přestože zvolila nenápadné barvy, jako je hnědá a šedá, u kterých navíc těžko nevěřit, že budou vypadat dohromady takto dobře, výsledek je perfektní. Zářivě bílá košile model rozjasnila, hnědá barva na kalhotách, botách i kabelce je ve stejném odstínu jako detaily na kabátku, což dělá hodně. Inspirovat se mohou i ženy výraznějších rozměrů, podobně střižený kabát či sako skryje širší boky i pas.

Kdo je Anna Tejklová?

Podívejte se na záběry z módní přehlídky, kterou připravila Anna Tejklová:

Sdílejte článek
Štítky oblečení móda styl Melania Trumpová Prima nákupy Simona Kijonková oděv poplašné zařízení Anna Tejklová Módní alarm Denisa Říha Palečková

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.