Celebrity

5. května 2022 08:20

Tomáš Durčák

Hana Mašlíková: Ztrácím ženskost. Řekla, jak její šlachovité tělo hodnotí manžel

Hana Reinders Mašlíková v Show Jana Krause o bikini fitness

Hana Reinders Mašlíková se k příležitosti svých nadcházejících 40. narozenin rozhodla jít do sebe, zavřít se na půl roku do posilovny a ke čtyřicátinám si dokázat, že má na to, aby se zúčastnila soutěže v kategorii bikini fitness. Na to, jak se jí příprava daří a jak zvládá dva týdny před závodem finální fázi své tvrdé diety a každodenního trénování, jsme se jí zeptali zrovna při cestě do posilovny.

To hlavní, co mě zajímá, je vaše příprava na Mr. Universe Prague, kde se za dva týdny zúčastníte soutěže v rámci kategorie bikini fitness. Jak v tuhle chvíli tu soutěž vnímáte? Jdete si to hlavně užít bez ohledu na výsledek, nebo je tam trochu tréma, a přece jen byste po těch měsících dřiny nějakého slušného výsledku dosáhnout chtěla?

Já se určitě nejdu jenom zúčastnit, to vím od začátku. Samozřejmě jdu podat co nejlepší výkon, jaký moje tělo a moje psychika dokáže. Zkrátka čeho budu ve svém věku schopná. Tři dny před závody budu slavit čtyřicetiny, tedy slavit budu samozřejmě až po závodě, ale je to taková výzva k těm kulatinám. A od začátku vím, že se chci připravit do top formy, dát do toho všechno, což jsme myslím s trenéry udělali.

Jak dlouho už jste v poctivé dietě a pravidelném tréninku v posilovně pod dohledem trenéra?

Už od ledna hlídám stravu a plně trénuju, nejdříve to byl objemový trénink, kdy jsem na sebe musela opravdu nabrat trošku svalů, a teď už jedeme ty poslední tři týdny finální rýsovačku, to už jde do tuhého, protože pro mě začíná nejtěžší fáze finální přípravy.

Říkáte, že držíte od ledna stravu. Jak váš jídelníček vypadá a co budete jíst dneska? Předpokládám, že je to teď hodně monotónní.

No monotónní je to prakticky už od toho ledna. K snídani mám vždy vajíčka na různé způsoby. Dřív to byla tři celá vejce, teď už je to jen jedno vejce i se žloutkem a dvě pouze s bílkem. Do toho ještě přidávám trochu vloček. K svačině je to rýže, maso, trochu zeleniny, k obědu třeba brambory, maso, trochu zeleniny, k svačině opět rýže, maso, trochu zeleniny a k večeři jenom zelenina a maso. Tak takhle baštím už od ledna (smích). Co se trochu střídá, jsou jen přílohy. Buď můžu mít celozrnné těstoviny, brambory, nebo rýži.

A stejný jídelníček vás už teď čeká až do soutěže, nebo ještě budete mít nárok dát si aspoň jednou nějakou dobrotu?

Zrovna teď v sobotu jsem měla jedno cheat meal, takže vlastně jedno vydatnější jídlo, které mě trochu nastřelilo, ale zároveň jsme od pondělí zase snížili sacharidy. Teď aktuálně do sebe denně dostanu 120 gramů sacharidů, 50 gramů tuků a 140 gramů bílkovin a musím říct, že ty sacharidy mi samozřejmě fakt chybí. Člověk si řekne 120 gramů, ale ono je to strašně málo. A někdo musí postupně až na nulu, což vůbec nechápu. Doufám, že vzhledem k tomu, že jsem začala s dietou opravdu brzy a formu už teď mám, tak se snad na tu nulu nedostanu. Forma byla už někdy před měsícem, takže doufám, že se úplné „drasťárně“ vyhnu.

Jídlo miluju. Jestli mi manžel něčím může udělat radost, tak to není drahá kabelka, drahé ošacení a drahá dovolená, ale vždycky drahá restaurace s dobrým jídlem.

Jak disciplínu v oblasti jídla zvládáte? Nevadí vám to, nebo už se těšíte, až si po závodě zase dáte, na co zrovna budete mít chuť?

Je to pro mě docela zátěž, protože já miluju jídlo. Jestli mi manžel něčím může udělat radost, tak to není drahá kabelka, drahé ošacení a drahá dovolená, ale vždycky drahá restaurace s dobrým jídlem. Takže jsem docela vystoupila ze své komfortní zóny, protože jsem vlastně nikdy za svůj život nedržela žádnou dietu. Je to pro mě úplně poprvé, nová zkušenost a teda brutální. Na druhou stranu jsem ale i nesmírně vděčná, protože jsem díky té přípravě nasbírala hromadu zkušeností do života. Jsem nesmírně posílená jak fyzicky, tak psychicky. Takže i kdybych se neumístila, pro sebe jsem už teď vítěz.

Váš manžel je bývalý zápasník a dnes trenér MMA, jak se k téhle výzvě staví on? Podporuje vás od začátku?

Na začátku moc nadšený nebyl (smích). Když jsem s tím přišla, moc nejásal. Zároveň ale zná moji povahu, takže ví, že když se pro něco rozhodnu, tak s tím opravdu nehne ani deset slonů. Takže do toho hupsnul a podpořil mě v tom. Musím říct, že je mojí velkou oporou a podporou, pomáhá mi v tom, hlavně on to hubnutí zná, protože dřív sám hubnul na zápasy a dneska hubne na zápasy se svými kluky. Proto má i pochopení, že jsem samozřejmě trochu podrážděnější a tak dále.

A v téhle fázi je to výhoda mít ho doma? Dává vám třeba nějaké tipy, jak se s finální fází diety lépe vypořádat?

To rozhodně. Hlavně mi dříve dal hodně kontaktů. Kdo mi pomáhá s jídlem, je třeba Lukáš Roubík, s kterým teď napsal knihu přímo o výživě v MMA. Takže mám od něj skvělé kontakty na lidi, kteří mi s přípravou pomáhali, a manžel byl tedy velmi důležitý článek v mé přípravě.

Vaši proměnu je samozřejmě možné sledovat i na vašem Instagramu, kde se objevují i komentující, kteří ale očividně vaši vyrýsovanou, svalnatou postavu nemůžou vydýchat. Dotýká se vás nějak taková kritika, nebo to i teď v dietě, když jste třeba trochu podrážděnější, zvládáte v klidu a přehlížíte?

Vůbec se mě to nedotýká. Musím říct, že jsem sama překvapená a stejně i můj manžel a okolí. Zatím mám, ačkoli jsem tu a tam podrážděná a člověk třeba nemá tolik energie, fantastickou psychiku. Sama ze sebe jsem překvapená, jak jsem psychicky pevná. Fakt jsem odhodlaná a daří se mi jít jedním směrem. Není to tak, že bych se neohlížela a šla přes mrtvoly, to v žádném případě, ale svůj směr znám. A že někteří lidé nechápou, že je to soutěžní a závodní forma, že se v tom prostě nevyznají a píšou to tam, tak to není moc můj problém. To je spíš problém těch jedinců, kteří nechápou, že na závody holt to tělo vypadá trošku jinak a samozřejmě je to neudržitelné celoročně. Já určitě nejsem schopná toho, abych takhle celý rok vypadala. Za to, co jsem doposud dokázala, jsem ale na sebe rozhodně pyšná a myslím si, že mi to nikdo moc nezkazí žádnými kecy ani hejty.

A jak to máte v tuto chvíli s fyzickou energií? Má člověk 14 dní před závodem ještě chuť na nějaké volnočasové aktivity nebo společenské akce, anebo je to teď dokola jenom jídlo, cvičení a spánek a na nic víc už není chuť?

Já jsem si té práce právě dala míň, protože jsem věděla, že bude přituhovat, takže jsem se snažila si splnit ty věci buď před, anebo si je dát až po závodě. Ale teď jsem v pohodě. Starám se o rodinu, o domácnost, zajdu si třeba na koně a pořád funguju, myslím si, plně. Takže kdyby lidi okolo mě nevěděli, že jsem v takové přípravě, tak to na mě asi nepoznají. Znovu říkám, sama sebe překvapuji, jak to zatím zvládám.

A jste se svým vzhledem spokojená?

Tak samozřejmě, jak postupně odchází tuk, hodně výrazné jsou žíly a je to vidět, propadá se obličej. Takže vizuálně to vidět je, ztrácím asi ženskost, když budu sama k sobě kritická. Ale na druhou stranu, mně se vždycky vyrýsované a vysportované ženy líbily. A naštěstí i manželovi, takže on si tu mou formu taky strašně pochvaluje a líbí se mu to. To je pro mě hrozně důležité, že manžela stále přitahuji.

Vy jste teď byla v Show Jana Krause a kromě cvičení jste mluvila i o tom, že jste docela pes na pořádek. Zvládáte i teď v poslední fázi diety ještě pořád uklízet, nebo už vám na to pomalu docházejí síly?

Uklízím pořád. Vůbec nevím, co by se muselo stát, aby to tak nebylo. My si doma z toho děláme srandu, manžel mi říká, že jsem neurotický mýval, protože neustále něco uklízím a myju. Doma ve skříni máme komínky, všechno je uklizené. Já třeba neumím odejít z domova, aniž by tam vše bylo pintlich. Musím vědět, že se pak vrátíme do čistoty. Z legrace říkám, že mám obsedantně kompulzivní poruchu, kterou nejspíš opravdu mám, ale nemám ji potvrzenou od lékaře, jenom jsem si ji sama diagnostikovala. Prostě jsem perfekcionistka a nejen v uklízení, ale v mnoha směrech. Vždycky říkám, že každý jsme nějakým způsobem hráblí, no tak já jsem hráblá takhle. Takže uklizeno mám doma i teď a myslím si, že budu mít až do závodu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.