Celebrity

15. listopadu 2021 18:55

Jiřina Köppelová

Iva Pazderková o depresi a panické atace: Prášky mi dvakrát zachránily život

POVÍDEJ (10)

S depresivními stavy a panickými atakami se Iva Pazderková potýká celý svůj život. Prožila i chvíle, kdy pomýšlela na sebevraždu. „Mám štěstí, že se deprese u mě dají léčit pomocí antidepresiv. Jsou fáze, během kterých nic jiného než medikace nepomůže,“ svěřila se v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Pazderková.

Deprese trápí Ivu Pazderkovou, známou českou herečku, která se proslavila v pořadu Na Stojáka coby Blbá blondýna, od jejích 18 let. „Z části za to může genetika a z části způsob života, jaký jsem vedla,“ svěřila se Pazderková, která se netají tím, že v devadesátkách prožila divoké roky plné večírků.

Jednu z nejhorších atak zažila před pár lety během divadelního představení ve Studiu Marta. „Myslela jsem, že už to nedohraju. Potila jsem se, necítila nohy ani ruce. Vynechávala slova a nemohla mluvit. Bylo to strašné,“ popsala herečka. Po této zkušenosti vyhledala pomoc odborníka. Další ataka na ni přišla pár týdnů na to, když zrovna jela po dálnici. „Musela jsem zastavit v odstavném pruhu. Jelikož jsem už ale věděla, co mi je, sanitku jsem si nevolala,“ dodala.

Myslela už na nejhorší

Depresivní stavy se u ní prý prolínají s panickými atakami. „Mám štěstí, že deprese se u mě dají léčit pomocí antidepresiv. Jsou fáze, během kterých nic jiného než medikace nepomůže. Stejně jako angínu nevyléčíš ibalginem,“ uvedla na příkladu slavná moderátorka. „Antidepresiva mi dvakrát zachránila život,“ přiznala.

„U depresí jsou nejhorší ty nejtěžší fáze, které jsou dlouhodobější a během kterých člověk myslí na to, že se ukončí,“ řekla Pazderková. „Možná horší jsou však ty fáze předtím, kdy nedokážeš ani vstát z postele,“ doplnila oblíbená moderátorka.

Ve zdravém těle zdravý duch

Dnes už se jí naštěstí daří mnohem lépe. Cestu ven našla díky fitness. Není totiž žádným tajemstvím, že se Pazderková více než rok věnuje cvičení a loni dokonce zabodovala na soutěži Bikini fitness, kde se umístila na 10. místě. „Začala jsem cvičit, ubrala večírky a hlavně jsem si toho přestala nakládat víc, než je potřeba. Nechci to zakřiknout, ale já si vůbec nepamatuji, kdy jsem měla naposled paniku. Myslím si, že tomu hodně pomohlo moje fitness bláznění,“ popsala.

Iva Pazderková se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídala také o divokých devadesátkách, dvou svých rozvodech i lásce k fitness. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Další otevřené zpovědi z cyklu Povídej:

Rozhovor s Míškou Kuklovou o manželství a boji s rakovinou

Ota Balage prozradil podrobnosti ze svého intimního života

Nela Boudová o své nové lásce a dvou manželstvích


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.