Nesvačilová a její diamanty. Na hlavní hvězdu seriálu se muselo v rukavičkách

Půlnoční zpověď (3) - upoutávka

Ústřední roli v napínavém detektivním příběhu Půlnoční zpověď hrají diamantové šperky, které se kvůli zákeřné hře Denisy Nesvačilové coby Marianny Krausové stanou hlavním hybatelem děje a také jednou z nejdražších rekvizit celého seriálu. Když se Sabina Laurinová dozvěděla, s čím pracovala, lehce znervózněla.

Detektivní story odstartovala nečekaná smrt Marianny Krausové (Denisa Nesvačilová), která zapomněla tajemnou luxusní tašku s šokujícím obsahem u své terapeutky (Markéta Plánková). Netrvá dlouho a tašku otevře. Jakmile zjistí, co je uvnitř, lapá po dechu.

Markéta Plánková coby Stela najde „ukradené diamanty“ a rozhodne se si je ponechat, dokud nezjistí, čí jsou a jak se dostaly k Marianně Krausové. A aby měla jistotu, co vůbec drží v ruce, rozhodne se je odnést k soudní znalkyni a své klientce Sabině Laurinové alias Renatě Hruškové. „Mít na place neustále originální diamanty v hodnotě milionů bylo z bezpečnostních a pojistných důvodů nemožné,“ vysvětluje hned na začátku producentka a jedna z autorek seriálu Kateřina Bártů. Proto pravé diamaty nepředvídatelně střídaly ty falešné.

„V některých případech se používaly falešné šperky a bižuterie, ale v blízkých záběrech by bylo poznat, že nejde o diamanty, a tak jsme měly na natáčení zapůjčeno několik drahých originálů,“ prozrazuje Jitka Bártů, režisérka a autorka Půlnoční zpovědi, kterou můžete sledovat ve středu večer na Primě nebo na prima+. Šperky, které měla u sebe Stela z lupu doma nebo si je zkoušela u Alberta, jsou skutečné diamanty v bílém zlatě. Stejně tak když je prohlíží Renata, aby určila jejich hodnotu. O tom, co drží v ruce, měly herečky jen nejasné tušení. „Věděla jsem, že to jsou hodnotné šperky, ale netušila jsem, jak moc. Možná, že kdybych to věděla, tak by se mi třásly ruce. Hrála jsem odbornici, která šperkům rozumí, tak se mi možná třásl jen hlas,“ vysvětluje se smíchem Sabina Laurinová.

A jak se s hlavní hvězdou zacházelo na place? V rukavičkách. „Samozřejmě se s nimi zacházelo úplně jinak než s běžnými rekvizitami. Měly svoje diskrétní ochranná a bezpečnostní opatření, a dokonce ani štáb přesně nevěděl, ve kterém záběru se bude točit s originály a kdy to bude jen bižuterie,“ uzavírají sestry Bártů.

Víte, že švýcarský umělec si chce nechat vyrobit diamant z vlastních výkalů a že je to možné?


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.