Návrhářka Anna Tejklová pojmenovala největší módní nešvary, kterých se Češi dopouštějí

Anna Tejklová o módě

Anna Tejklová je módní návrhářka, designérka a malířka, která si zakládá především na ruční malbě oděvů a doplňků. Pro redakci Prima Ženy píše rubriku Módní alarm a nyní poskytla rozhovor o módě, v kterém prozradila, jaký je typický nešvar u českých žen a mužů, jaký kousek by neměl chybět v žádném dámském šatníku i jak správně jednotlivé módní kousky mezi sebou kombinovat.

Mnoho žen plní svůj šatník neustále novými kousky, přesto existují typy oblečení, které si ženy nakoupí a nikdy je nevynesou. O jaké kousky oblečení se jedná, které mají takový osud?

To vám řeknu úplně přesně. Jedná se o kousky, které se jmenují „až zhubnu“, poté to jsou kousky, které se jmenují „je to výhodné“ a nejhorší je kombinace „je to výhodné, koupím to a poté do toho zhubnu“, právě tyto kousky leží v šatnících nejdéle.

Mohlo by vás zajímat: Jak správně pečovat o plavky? Střídejte alespoň dvoje a vynechte igelitové sáčky

Které módní kousky k sobě nepatří a rozhodně by se kombinovat neměly?

Například trekové sandály v kombinaci s šaty a sukní. Tuto kombinaci vidíme nejvíce v létě a je velmi nevhodná. Dále jsou u žen v českých ulicích také vidět vylézající ramínka od podprsenky a hodně žen si ke společenským šatům vezme velkou kabelku. U mužů je zase časté, že si v zimě berou přes oblek lyžařské bundy, v tomto případě by měli bundu vyměnit rozhodně za kabát.

Které kousky dámského šatníku jsou naopak historicky prověřené, kombinovat jdou a v žádném dámském šatníku by chybět neměly?

To je hodně obecný pojem, záleží na typu ženy, její osobnosti, postavy a barevném typu. V zásadě ale můžeme vycházet z toho, že celkový dojem ovlivňují boty. To, jestli k šatům oblečete lodičky nebo tenisky určuje směr celého stylu. Takže bych ženám doporučila mít především kvalitní a rozmanitý botník.

PODÍVEJTE SE NA RUBRIKU MÓDNÍ ALARM, KTEROU PŘIPRAVUJE ANNA TEJKLOVÁ

Jaký je typický nešvar u českých žen a mužů?

Já osobně bych kladla větší důraz na upravenost. Je důležité, aby o sebe lidé více dbali a upravovali se. K tomu není potřeba fyzická krása ani bohatství. Každý z nás může být příjemný pro své okolí.

Sdílejte článek
Štítky rozhovor oblečení móda módní návrhář tipy oděv módní trendy Anna Tejklová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.