Celebrity

23. března 2023 11:05

Zuzana Schneidewind

Není vlk jako vlk, vzkazuje režisér Najbrt divákům, kteří pátrají po pravdě o šelmě

Zákony vlka (2) - upoutávka

Uvedení nového detektivního seriálu, v němž zazářil také tajemný samotářský vlk, rozpoutalo mezi diváky hotový kynologický rozpor. Stál před kamerou vlk, nebo pes? Známe pravdu.

Při honu na vlka v hlubokém lese v pohraničí je zastřelen jeden z myslivců. Nejdříve to vypadá jako nehoda, ale později vyplyne, že se jednalo o plánovanou vraždu... Kdo sobotní Zákony vlka v hlavních rolích se Stanislavem Majerem a Lindou Rybovou sledoval, vraha už zná. Obestřen tajemstvím ale pro mnohé stále zůstává právě diskutovaný chlupatý krasavec. Je to vlk obecný, nebo jde o některé z jemu podobných plemen psů?

„Náš vlk není skutečný vlk, je to pes, který vlka hraje,“ uvádí na pravou míru režisér seriálu Zákony vlka, který můžete sledovat v sobotu večer na Primě nebo na prima+, Marek Najbrt. I tak ale vzpomíná na nezkrotnost vybraného čtyřnohého krasavce. „Je sympatický, ale dost neovladatelný. Lítal tam jako Janek. Měli jsme s ním velkou zábavu. Z povahy psa to nebyl dokonalý herec, připravil nám pár horkých chvilek,“ říká Najbrt.

Zákony vlka ovládl československý vlčák

Producentka a spoluautorka detektivní novinky Gabriela Erleová má k původu ušlechtilého chlupáče ještě přesnější informace. „Je to mladý pes, kterého jsme našli na Slovensku. Je to československý vlčák. To jsou psi, kteří se ve filmech běžně používají na ztvárnění vlka. Moc ale neposlouchají. Jsou živočišní a špatně se s nimi pracuje. Když jsme točili hon na vlka, bylo to hodně výživné,“ uvádí Erleová a ještě s úsměvem doplňuje, jak neposedného „vlka“ během natáčení honili všichni po lese. Za výsledné záběry s rozvážnou šelmou vděčí filmaři obrovské zkušenosti specialistů, kteří pracují se zvířaty.

Mohlo by vás také zajímat: Která plemena psa jsou nejchytřejší?

O věrnosti psa toho bylo napsáno již mnoho. Víte ale, že v přírodě jen stěží najdete loajálnějšího a oddanějšího tvora, než je předchůdce psa – vlk? Tyto velké psovité šelmy žijí v hierarchicky organizovaných smečkách tvořených třemi až osmi jedinci, kteří mají mezi sebou velmi úzké sociální vazby. Ve většině případů se jedná o přímou rodinu vedenou alfa samcem a samicí dominující celé skupině. Ztráta rodičů může mít dokonce zničující dopad na soudržnost celé sociální smečky, jež je bez hlavního vůdce většinou odkázána k zániku.

Věděli jste, že vlci jsou chytří a skvěle využivají lidského strachu? Podívejte se, jak loví.

Sdílejte článek
Štítky pes FTV Prima režisér zákulisí natáčení československý vlčák prima+ Zákony vlka Marek Najbrt Gabriela Erleová

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.