Prima uvádí Zákony vlka. Herci promluvili o temné povaze krimisérie i lákadlech

Zákony vlka (1) - upoutávka

Již od soboty 18. března se na Primě můžete těšit na premiéru detektivní minisérie Zákony vlka, jejímž hlavním hrdinou je bývalý zloděj Robert Černý. Ten je za dobré chování propuštěn z vězení a je rozhodnutý si dojít pro svůj podíl z poslední kořisti. Dostane se přesně tam, kam potřebuje, a to i díky nešťastné události, která mu cestu paradoxně ulehčí.

Bývalý profesionální zloděj Robert Černý je propuštěn z vězení a shodou okolností získává identitu policisty, který má právě nastoupit jako nový policejní šéf v zapadlé obci v pohraničí, s níž Roberta spojuje nejen osudový vztah, ale i nedořešené záležitosti z minulosti. Jednou z nich je i touha po podílu z poslední kořisti.

Krimisérii Zákony vlka můžete sledovat také v exkluzivní předpremiéře online na prima+

Herci a postavy seriálu Zákony vlka

V hlavních rolích osmidílné detektivní minisérie, jíž autory jsou Robert Geisler a Gabriela Erleová, se představí Stanislav Majer a Linda Rybová. Ty spojuje společná minulost, na kterou ani jeden z nich není pyšný. Ač Robert býval zlodějem, v krvi má i spravedlnost. Jeho bývalá přítelkyně Sára po dobu jeho pobytu ve vězení změnila svůj život od základu a nechce myslet na to, co bylo.

Stanislav Majer jako Robert Černý

Do života Roberta Černého, nyní vystupujícího pod novou identitou, vstoupí řada nečekaných událostí. Stanislav Majer, který někdejšího profi zločince, z něhož je nyní shodou náhod policista, v minisérii ztvárnil, věří, že jeho postava má divákům co nabídnout.

Stanislav Majer se narodil 5. června 1978 a původně se vyučil truhlářem. V televizi se poprvé objevil v roce 2005. Diváci FTV Prima ho mohou znát například ze seriálu Všechny moje lásky. Působí také na prknech Divadla Na zábradlí a Činoherního studia Ústí nad Labem.

„Robert je takový dost přímočarý člověk, v určitých situacích asi hodně chladnokrevně uvažující. Okolnosti ho vrhly do – dejme tomu – samotářského způsobu života. Trochu se s tím pere, takže si zároveň myslím, že je nějakým způsobem citlivý,“ prozradil Stanislav Majer, jenž se už na stopě zločinu ocitl například coby rázný strážmistr Vilém Černý v oblíbeném slovenském seriálu 1890.

Více o své roli Roberta prozrazuje Stanislav Majer v rozhovoru:

Domyšlení dalších detailů chce herec nechat na samotném divákovi. „On sice koná dobro, zdánlivě vyšetřuje případy, ale furt tím sleduje jenom svoje cíle, aby se dostal z nějakého průšvihu,“ dodal.

Linda Rybová jako Sára Pokorná

Bývalou nejen pracovní partnerkou Roberta Černého je v minisérii Zákony vlka Sára Pokorná, kterou ztvárnila Linda Rybová. Ta svou postavu považuje za tajemnou a pozoruhodnou bytost, kterou může každý divák vnímat jinak.

Linda Rybová se narodila 15. října 1975 a vystudovala balet a herectví na Pražské konzervatoři. Diváci FTV Prima si ji mohou pamatovat ze seriálů Letiště, Ohnivý kuře či Dobré zprávy. Je známá také působením v divadlech, například v Divadle Komedie či Divadle pod Palmovkou.

„V době, kdy ji vidíme poprvé, je její současný život úplně odlišný od jejího minulého života. To souvisí s tím, že se uklidila a skrývá se, protože má minulost, která není úplně dobrá. Snaží se být někým jiným, snaží se žít normální život, ale je to holka z děcáku,“ popsala Linda Rybová svou hrdinku.

Herečka prozradila i něco málo o tom, co Sáru v minisérii čeká. „Minulost se jí začíná vracet. Není z toho úplně šťastná, protože jí to strašně komplikuje život úplně ve všech směrech,“ řekla.

Poslechněte si, jak Linda Rybová popsala roli Sáry s temnou minulostí:

Krásné prostředí a nové zkušenosti

Zákony vlka byly natáčeny převážně v Brdech a přilehlém okolí. K televizi tak leckoho přikove nejen děj, ale i obdivovatelé české přírody a památek si přijdou na své. Prostřednictvím obrazovek se podívají na pamětihodnosti obce Třebotov či k Tetínskému vodopádu, který je unikátní tím, že jeho krásy nejvíce vynikají v období dešťů, kdy jen málokdo podniká výlety.

Hned začátek první epizody zavede diváky do prostředí brdských lesů, jejichž za běžných okolností příjemnou atmosféru v ponurou mění silná mlha. Setkají se v nich s řadou vedlejších postav, z nichž jednu ztvárnila Kristýna Frejová. Ta hraje forenzní patoložku, jež se ve volném čase věnuje myslivosti.

Pro Kristýnu Frejovou bylo natáčení Zákonů vlka první zkušeností s řadou zážitků. „Už jsem si vystřelila z malorážky, což mě, musím říct, baví, protože jsem to nikdy nezkoušela. A vůbec tady v celém seriálu dělám věci, které jsem nikdy nedělala, takže je to zase nové, je to výzva, je to zajímavé,“ řekla.

Lákadla podle Kristýny Frejové

Temná kriminální minisérie nemá v názvu majestátní zvíře jen tak pro nic za nic. Podle herečky Kristýny Frejové jsou v seriálu hned dvě výrazná lákadla a obě jsou potěchou pro oči nejednoho diváka. Proč by si tedy podle ní měli lidé Zákony vlka pustit?

„Budeme tady mít živého vlka, kterého jsem ještě neviděla, strašně se na něj těším. A kdyby už kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomu vlkovi – a dámy, co si budeme povídat, Standa Majer je krásný urostlý muž, takže i proto,“ zasmála se.

Tvůrci minisérie Zákony vlka

Režie Zákonů vlka se zhostil absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU, režisér Marek Najbrt. Scénář pak napsal Robert Geisler, který s Najbrtem spolupracoval na celé řadě projektů a jejich úspěšná spolupráce započala už v roce 1999.

Sdílejte článek
Štítky FTV Prima Stanislav Majer herec právo televizní seriál Kristýna Frejová Linda Rybová krimiseriál herci seriálu Zákony vlka prima+ Zákony vlka

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.