Lukáš Vaculík míří na Primu coby šarmantní vdovec v detektivní sérii Poslední oběť

Poslední oběť (1) - Černý vdovec?

Po velmi úspěšném kriminálním seriálu Temný kraj se diváci Primy opět mohou těšit na vynikajícího Lukáše Vaculíka v jedné z hlavních rolí detektivního příběhu. Tentokrát to ale není on, kdo potírá zločin. V minisérii Poslední oběť musí navzdory obviněním dokázat svou nevinu a čisté úmysly. S ním se na obrazovky vrací i zbožňovaný Marek Lambora v nové roli tajemného kněze. Uvidíte již od 29. března každou středu ve 20:15 na Primě.

Čtyřdílná detektivní minisérie Poslední oběť přináší zcela nové kapitoly v příběhu psychoterapeutky Stely Skoumalové (Markéta Plánková) a jejího bratra, kněze Alberta Macha (Marek Lambora), který můžete už teď sledovat dříve než v televizi na streamovací platformě prima+ pod názvem Půlnoční zpověď.

Miláček diváků Marek Lambora v roli kněze

Albert v chystané televizní novince řeší dilema, jestli kráčet cestou vědy, anebo se držet své víry, zatímco jeho sestra Stela pomáhá řešit vztahy a problémy svých klientů. Život sourozenců významně ovlivní vdovec archeolog Tomáš Hruban (Lukáš Vaculík), který se snaží vyrovnat s autonehodou své ženy Táni (Adéla Gondíková) a pochopit důvody, proč musela zemřít, zatímco on sám je pro policii hlavním podezřelým z její vraždy.

„Asi dva natáčecí dny mi trvalo, než jsem toho Alberta našel. Partneřím v ústřední trojici s Lukášem a Markétou a je to zajímavé. V kostýmu kněze se cítím docela dobře, protože on není moc na módu, a i když chodí v civilu, tak je mi nakonec pohodlnější ta sutana,“ přiznává Marek Lambora, který si kvůli roli nechal narůst plnovous, ztmavil vlasy a převtělil se do mladého kněze.

Děj minisérie Poslední oběť

Poslední oběť je příběh archeologa Tomáše Hrubana – v podání již zmíněného Lukáše Vaculíka – který čelí podezření, že zinscenoval nehodu své ženy, vědkyně Táni (Adéla Gondíková), kvůli její vysoké životní pojistce, jež by mu měla připadnout. Ačkoli má pohledný elegán alibi, nevěří mu ani policie, ani jeho vlastní rodina, protože za zdánlivě spořádanou pověstí a noblesním chováním se skrývá komplikovaná povaha podváděného manžela.

Jeho žena měla vždy slabost pro své studenty a nikdy si nelámala hlavu s nevěrou. Není jisté, jestli Tomáš smutek nad ztrátou manželky pouze předstírá a dochází na terapie ke Stele jen proto, aby mohl zjistit více o jejím bratru Albertovi, který mu kdysi málem zničil manželství. Obnovený pracovní vztah mezi nimi v něm vzbuzuje neklid a touhu po pomstě. Sám sebe staví do role oběti, a ne pachatele, a snaží se policii dokázat, že právě Albert měl motiv, proč se Táni zbavit. Albert kvůli románku s Táňou zahodil vědecké ambice a zhrzený se rozhodl stát knězem.

Albert si musí vyřešit vlastní traumata

Cítí k ní směs lásky a nenávisti, připadá si jako oběť její přelétavosti a vrtochů. Možnost účasti v jejím vědeckém týmu bere jako osobní zkoušku morálky, aby si vyřešil svoje vlastní traumata a pochybnosti. Objev by mu mohl konečně přinést vědeckou kariéru, po které vždy tajně toužil. Jen se podívejte na farářovu bylinkovou laboratoř, v níž rozvíjí svá bádání v sérii Půlnoční zpověď:

Nehodu Táni Hrubanové vyšetřuje jako vraždu detektiv Standa Větrovec. Podezřelých má vyhlídnutých hned několik, včetně jejího bývalého milence, kněze Alberta. Detektiv si ovšem musí vyřešit i osobní trable a problém s alkoholem ho zavede až k terapeutce Stele. Právě ona by se mohla stát poslední obětí, protože díky svým terapiím ví možná až příliš!

Skvělé herecké obsazení

V dalších rolích se objeví Marek Němec, který nyní hraje například v seriálu ZOOJiří Ployhar, Pavel Řezníček, Olga Želenská, Pavla Vitázková, Prokop Zach, Hana Kusnjerová, Ivana Korolová, Dana Morávková, Kristýna Badinková, Jan Dolanský, Lenka Vlasáková, Martin Sobotka, Petra Jungmanová.

Autoři projektu, scénář: Jitka a Kateřina Bártů

Režie: Jitka Bártů

Producent: Kateřina Bártů

Výkonná produkce: Klára Bukovská

Dramaturgie: Hana Wlodarczyková

Kamera: David Ployhar

Projektová producentka FTV Prima: Zuzana Vranková

Kreativní producentka FTV Prima: Jana Skořepová

Šéfproducentky FTV Prima: Lucia Kršáková, Lenka Hornová


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.