Marek Lambora kvůli roli kněze zestárl. Herci to nebezpečně sluší

Půlnoční zpověď (1) - U zpovědi

Marek Lambora (27) je v současnosti jeden z nejvytíženějších českých herců. Říká se o něm, že má dar shůry. Tím je vzhled, ale i herecký talent, který nově ukáže v poutavých minisériích Poslední oběť a Půlnoční zpověď. Podívejte se, jak zbožňovaný herec vypadá v roli důstojného otce a čím tolik nažhavil fanynky. Žádného hodného kluka nebo pohádkového prince ale nečekejte.

Psychologický příběh s prvky černého humoru o dvojicí odcizených sourozenců Stely (Markéta Plánková) a Alberta (Marek Lambora), kteří ve svých profesích – ona je vztahová terapeutka, on kněz – fungují pro své okolí navzdory svým osobním traumatům z minulosti jako dva trpěliví zpovědníci a chápaví poradci. Po letech odcizení je svede dohromady společné tajemství a záhadný zločin.

Když divačky poprvé spatřily Lamboru v sutaně, nešetřily pochvalnými komentáři. „Z romantického mládence se stal sexy chlap a postava Alberta je zatraceně hot. Marek se v poslední době hodně vyšplhal po příčkách nahoru. Je to hodně talentovaný muž,“ napsala například na instagramovém profilu televize Prima fanynka s přezdívkou Janyysekj, načež Piškot_13  doplnila strohé, leč jasné: „Bože, on je prostě český poklad.“

Jako kněz je Lambora rozvážný,, vystupuje důstojně a vyzařuje okouzlující charisma:

Kněžský vzhled Marka Lambory dokonce nenechal chladnou ani jeho kolegyni Evu Burešovou, která do téže diskuze přidala rovnou čtyři žhavé plamínky s povzdechem „Uf!“ Tím ve vláknu začalo ještě přihořívat. Monys 001 na reakci Evy Burešové, která s Markem Lamborou ztělesnila legendární pár v seriálu Slunečná, obratně reaguje: „Téhle verzi Janka by Týna určitě tak dlouho neodolávala.“

Kdo stojí za Lamborovou proměnou?

Za scénářem nové minisérie stojí sesterské duo Karolína a Jitka Bártů, pod jejichž vedením vznikly také úspěšné seriály, jako jsou Rodinná pouta (později Velmi křehké vztahy), V.I.P. vraždy či Temný Kraj. „Půlnoční zpověď vzešla z námětu, který jsme měly v šuplíku rozdělaný už několik let, nikdy na něj ale nepřišla ta správná chvíle. Až teď. Stačilo pár úprav a vznikl úplně nový, originální koncept a formát, který nás moc baví. S každým seriálem chceme divákům vyprávět zábavnou formou zajímavý příběh a nadnést téma, se kterým se mohou ztotožnit,“ prozrazují k minisérii sestry Bártů a dodávají, že u všech svých projektů kladou velký důraz také na výběr herců. To ostatně potvrzují i v další z jejich novinek, v minisérii Poslední oběť, v níž se v hlavní roli blýskne skvělý Lukáš Vaculík.

Minisérii Poslední oběť sledujte každou středu ve 20:15 na Primě nebo na prima+

Kompletní nabídku nové streamovací služby prima+ najdete zde.

„Pokaždé se jim snažíme nabídnout roli, která pro ně bude určitá výzva, v níž mohou zazářit a diváci si je budou pamatovat. A tady se to, doufejme, podařilo,“ dodávají. Jak už zaznělo, v hlavní roli Půlnoční zpovědi vystupuje Marek Lambora jako duchovní otec. Žádnou spojitost mezi ním a třeba princem z Princezny zakleté v čase či dnes již legendárním Jankem Linhartem ze Slunečné, který unikl z prostředí byznysu a usídlil se na vesnici, kde našel lásku představovanou Evou Burešovou, nejspíš nenajdete.

Role kněze mladému charismatickému herci rovněž velice sedne a zaručeně ho posouvá zase někam dál. Ostatně i on sám novou postavu přijal s povděkem. „Chtěl bych si zaskočit i do jiné kategorie než jen těch princů,“ vyznal se nedávno v Show Jana Krause Lambora. „Může to být klidně princ, ale který by třeba vraždil. Chtěl bych si zkusit jinou polohu než toho zamilovaného prince,“ dodal. Právě role faráře v minisérii Půlnoční zpověď mu takové oživení přinesla.

Kvůli roli kněze Marek Lambora prošel proměnou

Kvůli roli podstoupil velkou změnu vzhledu. „Měl jsem mít dlouhé vousy, ale jelikož jsem do toho točil jiný projekt, nešlo to. Mám ztmavené vlasy. Chtěli jsme Alberta zestaršit a zároveň ho udělat temnějšího. Myslím, že se to povedlo,“ prozradil Lambora a my už brzy uvidíme, jestli má pravdu. Detektivní novinku Půlnoční zpověď uvádí streamovací služba pro celou rodinu prima+. Na ní sérii uvidíte dříve, než se představí na televizních obrazovkách.

Lamborův Albert je velmi netradiční farář. Je empatický, morálně zásadový a trochu podivín, který bojuje proti utrpení a bolesti svou vlastní cestou. Sestra Stela v podání Markéty Plánkové, známé například rolí vyšetřovatelky v krimi Mordparta, je jeho jediná rodina, ale i jeho slabina. „Ano, sedm let se spolu nebavili a pak se najednou objeví jednu noc před Albertovými dveřmi. Chová se, jako by se nic nestalo, což Albert nemůže překousnout. Trvá to celý příběh, než v sobě nějakým způsobem najde odpuštění. Hledají si k sobě cestu a myslím, že ji najdou, naznačuje ještě k ději Půlnoční zpovědi Marek Lambora.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.