Celebrity

24. ledna 2023 15:31

Eliška Reiglová

Černé vdovy se vracejí. Co čeká Veroniku, Johanu a Renatu ve druhé sérii?

Černé vdovy II (1) - upoutávka

Když se před třemi lety poprvé tři smyslné vražedkyně v podání Jitky Čvančarové (44), Lucie Siposové (42) a Jany Plodkové (40) představily, slavily u diváků velký úspěch. Není proto divu, že se Černé vdovy s velkou pompou vracejí ve druhé sérii.

Začátek druhé řady Černých vdov zůstává v intencích řady první a hned v expozičním díle autoři překvapivě otočí děj – vdovy jsou opět v roli vražedkyň, opět řeší vztahy a opět se musí vypořádat s černým byznysem. Do cesty divácky oblíbeným kráskám vstoupí nejen nájemný vrah, ale také šéf kriminálky a drogový dealer. V jejich okruhu si ale nikdo nemůže být jistý tím, jak dlouho ještě bude žít.

Černé vdovy Veronika, Johana a Renata se vracejí

Černé vdovy si dokážou poradit nejen s extrémně zapeklitými situacemi, ale také stále vypadají neuvěřitelně dobře. Přestože od natáčení první série uběhlo už několik let, zdá se, že Jitka Čvančarová, Jana Plodková i Lucia Siposová snad nezestárly ani o den. Na natáčení se těšily a ze spolupráce byly tak nadšené, že bez váhání přemýšlely o jejím pokračování. Uvidíte už ve středu 1. února ve 20:15 na Primě.

„Obě moje kolegyně jsou velmi kreativní a bylo skvělé nechat se tím unášet. Máme mezi sebou velmi dobrou chemii a myslím si, že vzájemně se inspirujeme a že se nám spolu dobře hraje. Jedna druhou jsme si navnímaly, to na tom bylo úžasné. Když spolu pracujeme, jde to jako po másle. Když jsme končili natáčení, všichni jsme si říkali, že bychom mohli vymyslet třetí sérii, panovala tam dobrá energie,“ řekla pro Prima Ženy okouzlující Lucia Siposová alias Veronika.

Fanoušci temné zábavy si první sérii nemohli vynachválit a doufali, že druhá vznikne brzy. Ze slov Lucie Siposové vyplývá, že stejné či podobné pocity si odnesou i ze sledování druhé řady populárního seriálu. A tady je ochutnávka:

Podívejte se v exkluzivní ukázce, s jakou chutí naše tři dámy rozjedou nové podnikání.

Herečky a jejich postavy

Jitka Čvančarová, Lucia Siposová a Jana Plodková se na natáčení Černých vdov sešly už podruhé a bylo to proto, že byla splněna jejich společná podmínka, tedy že se vrátí v původní sestavě. Pro své postavy – Veroniku, Renatu i Johanu – si něco přejí. Jejich charaktery znají velmi dobře a proto tuší, co od nich čekat, a co naopak ne.

„Ideální život pro Renatu by bylo žít ve šťastném manželství, v rodinném kruhu, s kamarádkami po boku. Nejlépe dny zalité sluncem a s růžovými mráčky v dáli. A hlavně nic neřešit. Její romantická duše se nedá zapřít,“ uvedla Jana Plodková pro Prima Ženy. „Renata se dostala do bodu, kdy by měla vést firmu po svém otci, ale ví, že na to nemá,“ napověděla ohledně druhé série.

Lucia Siposová je například přesvědčená, že její postava nemá nic, čím by se od ní mohla inspirovat. „Od Veroniky bych si nic nevzala. Podle mne mě režisér Radek Bajgar obsadil proto, že mu tam dám vlastnosti, které už mám, a ty ostatní už nejsou tak dobré. Neumím si představit, že bych si od ní něco vzala. Asi nemá nic pozitivního, co bych neměla já,“ řekla o své postavě trochu kriticky pro Prima Ženy.

Kořeny Černých vdov

Populární seriál, jehož sledovanost na FTV Prima trhala rekordy a který se dočká druhé série, má kořeny ve Finsku. Jeho originální název zní Mustat Lesket. I ve Finsku se divákům seriál zalíbil a jeho druhá série byla odvysílána v roce 2016. Finské hlavní hrdinky se jmenují Veera, Johanna a Kirsi.

Madam skleník

Na scénu přicházejí i nové postavy, které třem vdovám budou pěkně zatápět, a hlavní úlohu si v tom na svá bedra vezme Iva Janžurová jako Madam skleník. „Režisér Radek Bajgar mi tuto roli nabídl v Karlových Varech na festivalu. Postěžovali jsme si tam, že jsme se od natočení filmu Teroristka neviděli, a on dostal nápad, že postavu šéfa podsvětí přepíše na ženu a budu to hrát já. Neřekla jsem mu NE, což bych v případě jiných tvůrců udělala a souhlasila bych až po přečtení scénáře,“ prozradila Iva Janžurová, která dodnes žije v jednom domě se svými dcerami, jak k roli nejnovější postavy přišla.

Režisér Radek Bajgar

I ve druhé sérii se do role režiséra vrátil Radek Bajgar, pod jehož rukama se podařilo první řadu dovést k dokonalosti. Právě on si do tří hlavních rolí herečky přepečlivě vybíral a díky němu diváci znají Veroniku, Johanu a Renatu takové, jaké jsou. Nejen proto patří k nejúspěšnějším režisérům dnešní doby. Ví také moc dobře, jak se ke svým hercům chovat.

„Jitka je neřízená střela, která si to zpracuje v sobě a pak ze sebe vydá něco neuvěřitelného. S Janou je to přesná práce. Už když píšu, tak vím přesně, jak to bude dělat, jak se bude tvářit. Moc rád s ní pracuji,“ prozradil Radek Bajgar ohledně hereček.

Ani jednu z hrdinek pro režiséra nebylo těžké do seriálu obsadit. Všem třem stačilo jedno jediné lákadlo. „Když slyšely o tom, že zavraždí svoje manžele, tak říkaly super a zalesklo se jim v očích,“ zasmál se.

Začátek druhé série

Hned na počátku druhé řady Renata, Johana a Veronika uslyší výstřely před chatou, což roztočí kolotoč událostí, se kterými se dosud nesetkaly. Od první řady uběhly už tři roky, a přestože hrdinky během ní získaly mnoho nových zkušeností, jejich temperament zůstal prakticky nezměněný. Jak si vyzrálá Johana, nejistá Renata a divoká Veronika poradí s dalšími patáliemi, to ukáže druhá série. Černé vdovy II sledujte od 1. února každou středu ve 20:15 na Primě nebo v exkluzivní předpremiéře prostřednictvím nové streamovací služby prima+ na primaplus.cz, která se spouští ve středu 8. února.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.