Celebrity

1. února 2023 11:48

Eliška Reiglová

Jana Plodková o pokračování Černých vdov: Čas je na nás vidět. Bez rtěnky se nehraje

Černé vdovy II (1) - Definice spokojeného života

Renata, Johana a Veronika, ústřední postavy oblíbeného seriálu seriálu Černé vdovy, se po třech letech vracejí na obrazovky. Jana Plodková (40) se na natáčení druhé řady těšila a splnilo její očekávání. Okomentovala jak proměnu svou a kolegyň, tak atmosféru na place.

Začátek druhé řady zůstává v intencích řady první a hned v expozičním díle autoři překvapivě otočí děj – vdovy jsou opět v roli vražedkyň, opět řeší vztahy a opět se musí vypořádat s černým byznysem. I jejich představitelky se za pár let od natáčení první řady musely s ledasčím vypořádávat a toho, že jsou na nich roky navíc vidět, se neděsí.

„Tak čtyři roky jsou čtyři roky. Pociťuju mentální i fyzickou změnu a nijak mě to nerozesmutňuje. Naopak jsme si s holkama, Jitkou a Luckou, říkaly, jak je to vlastně hezký, že ten čas je na nás vidět. A s tím časem souvisí i zkušenosti, které každá z nás za sebou má. Máme to v očích, ve výrazu tváře, těší mě se na nás dívat tehdy a teď,“ řekla Jana Plodková pro Prima Ženy.

Černé vdovy se vracejí. Co čeká Veroniku, Johanu a Renatu ve druhé sérii?

Rozdílná alchymie

Jitka Čvančarová (44), Lucia Siposová (42) a Jana Plodková se na natáčení Černých vdov, které mají premiéru ve středu ve 20:15 na Primě, sešly již podruhé a bylo to proto, že byla splněna jejich společná podmínka, tedy že se vrátí v původní sestavě. Ze slov představitelky éterické Renaty jednoznačně vyplývá, že kdyby tomu bylo jinak, dynamika seriálu by byla jiná.

„Od Lucky jsem se jednoznačně naučila, že bez rtěnky se nehraje. Lucka tomu říká: ‚Mam pery?' A to je nezapomenutelná věc. Jitka je neuvěřitelná v improvizaci. Okamžitě jí naskakují nové a nové texty, mnohdy i během ostré klapky. Ačkoliv jsme každá naprosto jiná, ta naše společná alchymie mě strašně bavila,“ prozradila Jana Plodková pro Prima Ženy, co ji kolegyně naučily, co na nich obdivuje a proč s nimi ráda pracuje.

Klid v duši

Černé vdovy si v seriálu prošly řadou neblahých událostí a další je ještě čekají. Hrdinky je vyřešily poněkud svérázně a po svém, tedy vraždou a intrikami. Pro blond hvězdu českého plátna je ale naprosto nepředstavitelné, že by šla ve stopách své postavy. Naopak se vyhrocené situace snaží řešit s maximálním klidem.

„V etapě raného mládí jsem se v takových situaci nechala ušlapat. Situaci jsem raději spolkla, chvilku s ní v myšlenkách žila a nakonec ji pustila. Kolem třiceti jsem se naopak naučila reagovat okamžitě, když mi něco nebylo úplně libý. A teď mám nový target, a to je nenechat se do situace vtáhnout, zachovat si chladnou hlavu a situaci řešit v klidu a víceméně pragmaticky. Jde to pomalu, ale jde to,“ vysvětlila pro Prima Ženy Jana Plodková, jak se vypořádává s nepříjemnými situacemi.

Žhavé a ostré! Černé vdovy Plodková, Čvančarová a Siposová chystají temnou jízdu

Paralelní příběhy

První řadu Černých vdov si diváci velmi rychle oblíbili a ještě než se odehrála premiéra poslední epizody, žádali o pokračování. Toho se jim už brzy dostane a nebudou ho sledovat sami. Ve stejnou chvíli jako oni bude u obrazovky i Jana Plodková, která ráda sleduje výsledky své práce, aby se ujistila, že vše vypadá tak, jak má.

„Svoji odvedenou práci sleduju. Především kvůli tomu, zda-li to, co jsem tam chtěla dát, vložit do postavy, je vidět. A když už něco sleduju, v hlavě mi jede jiný paralelní příběh. S každou scénou se odvíjí to, co stálo za ní. To, co se dělo během natáčení. A to mě baví. Připomíná mi to všechno, co je divákovi skryto,“ dodala Jana Plodková pro Prima Ženy.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.