Celebrity

29. ledna 2023 06:30

Eliška Reiglová

Iva Janžurová se představí jako Madam skleník. Černým vdovám pěkně zatopí

Černé vdovy II (1) - upoutávka

Když se před třemi lety poprvé tři smyslné vražedkyně v podání Jitky Čvančarové (44), Lucie Siposové (42) a Jany Plodkové (41) představily, slavily u diváků velký úspěch. Není proto divu, že se coby černé vdovy s velkou pompou vracejí ve druhé sérii. Na scénu přicházejí i nové postavy, mezi nimiž rozhodně vyniká Madam skleník v podání Ivy Janžurové (81).

Druhá série Vdov volně navazuje na první část a Johana, Renata a Veronika opět rozjedou svoje nelegální podnikání. Když se v první sérii za pomoci domácí výbušniny zbavily svých manželů, myslely si, že je čeká zářná budoucnost. Jenže problémy nezmizely, naopak ještě narostly. Vdovám chybějí peníze, které jejich muži nosili každý měsíc domů. Normální zaměstnání si žádná z nich sehnat nedokázala, poctivé podnikání se jim nedaří, a tak začnou koketovat s podsvětím.

Madam skleník

Ve druhé sérii, jejíž premiérové díly startují od středy 1. února ve 20:15 na Primě, se diváci setkají nejen s už známými postavami, ale také s novými. Nejvýraznější z nich je rozhodně Madam skleník v podání Ivy Janžurové, která Johaně, Renatě a Veronice bude pořádně zatápět. Režisér Radek Bajgar s oblíbenou herečkou spolupracoval na úspěšné české komedii, a když se s ní po dlouhé době viděl, neváhal jí nabídnout roli v Černých vdovách.

„Režisér Radek Bajgar mi tuto roli nabídl v Karlových Varech na festivalu. Postěžovali jsme si tam, že jsme se od natočení filmu Teroristka neviděli, a on dostal nápad, že postavu šéfa podsvětí přepíše na ženu a budu to hrát já. Neřekla jsem mu NE, což bych v případě jiných tvůrců udělala a souhlasila bych až po přečtení scénáře,“ prozradila Iva Janžurová, jak k roli přišla.

Mohlo by vás zajímat: Iva Janžurová si otce svých dcer nikdy nevzala, chodila k němu na zálety

Iva Janžurová nicméně přiznává, že taková role pro ni byla výzvou. „Natáčení to pro mě bylo velmi těžké. Váhala jsem, zda na charakter té postavy mám obličej. A přiznám se, že i textu měla Madam hodně, a to byly okolnosti, které mi dělaly starosti.“ Kromě legendy české kinematografie se nově objeví také Vanda Hybnerová, Ivan Shvedoff a Barbora Bočková coby asistentka Madam skleník.

Černé vdovy a staré koleje

Madam skleník dámám pěkně pocuchá nervy. Nejvíc to pocítí Johana v podání Jitky Čvačarové. „Johana zůstává vůdcem a mozkem celé party. Ani druhá série jí na drsnosti a ironii neubrala ani kousek. Ráda bych řekla, že je hezké, že s někým navážete přesně tam, kde jste před pěti lety skončili v půlce věty. Ani jsem to nečekala,“ přiznala po natáčení Čvančarová, které bude opět po boku stát Bolek Polívka jako detektiv Nekula.

Pozadu není ani Veronika, která bude hledat lásku a životní štěstí. Zase! „Veronika trošku přibrala, je starší, ale v podstatě se moc nezměnila, i když v příběhu uběhly tři roky. Holky si prošly ne úplně růžovými cestami a najednou se jim naskytne možnost výdělku. Jenže ten je nelegální,“ prozradila Lucia Siposová, jak budou chtít vdovy k penězům přijít.

„Renata se trochu změnila, proběhla lehká ztráta naivity, ale ta snaha jít za spravedlností nemizí. Její podstata zůstala, jen už dokáže být drsnější. Docela jsem se bála, co to s námi udělá, za tu dobu, co jsme netočily, ale jak jsme se na place s holkami potkaly, přišlo mi, jako bychom tu první sérii dotočily nedávno,“ přiznala Jana Plodková, která by do další řady v jiném než totožném složení nešla.

Černé vdovy II můžete sledovat od 1. února každou středu ve 20:15 na Primě nebo v exkluzivní předpremiéře prostřednictvím nové streamovací služby prima+ na primaplus.cz, která se spouští ve středu 8. února.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.