Prima+ uvádí Stíny nad jezerem. Sledujte slavný krimiseriál oscarové režisérky online

Představitelka Xeny Lucy Lawless, Nicole Kidman a další slavná jména zdobí krimiseriál oscarové režisérky Jane Campion. Hvězdám první třídy vůbec nevadí vedlejší role. Postavení televizní tvorby světoznámé filmařky je totiž výjimečné. První i druhá série Stínů nad jezerem, které nyní můžete sledovat online na prima+, měly premiéru na prestižních mezinárodních filmových festivalech.

Mysteriózní detektivní seriál Stíny nad jezerem byl poprvé uveden na televizní obrazovky v roce 2013. Hlavní postavu policejní vyšetřovatelky Robin ztvárnila Elisabeth Moss, která se proslavila v oceňovaných seriálech Příběh služebnice, Šílenci z Manhattanu a Západní křídlo. Robin se specializuje na případy spojené s dětmi a nezletilými v ohrožení.

Krimiseriál Stíny nad jezerem sledujte na prima+

Druhá série, s podtitulem Čínská dívka, vznikla o pět let později. Když nedaleko ledově chladného jezera záhadně zmizí dvanáctiletá těhotná dívka, policejní vyšetřovatelce Robin Griffinové (Elisabeth Moss) nedá její případ spát. Přestože žije a pracuje v australském Sydney a na Nový Zéland přijela jenom navštívit nemocnou matku, brzy se zaplétá do zvláště složitého vyšetřování. Zatím netuší, že odhalit pravdu znamená odkrýt i dlouho schovaná tajemství malého města. A že aby našla ztracenou dívku, musí nalézt i sebe samu.

Robin a její nová parťačka Miranda Hilmarson (Gwendoline Christie) ve dvojce vyšetřují také vraždu neznámé mladé Asiatky, jejíž tělo bylo vyplaveno na slavné australské pláži Bondi Beach. Při tom nečekaně narazí na svou dospívající dceru, již dala v jejích dvou letech k adopci.

Ve vedlejších rolích Stínů na Jezerem můžete sledovat i další známé hollywoodské hvězdy. V první sérii to je Lucy Lawless, která se proslavila titulní rolí v seriálu Xena. A také Holly Hunter, již proslavily role ve filmech Firma, Třináctka nebo v seriálu Bílá vdova. Ve druhé sérii září také Nicole Kidman (Moulin Rouge, Batman navždy, Hodiny, Eyes Wide Shut) a Gwendoline Christie, proslulá rytířka Brienne v seriálu Hra o trůny.

Stíny nad jezerem jsou už druhým projektem, na kterém Jane Campion spolupracovala s Nicole Kidman. Poprvé spolu natočily drama Portrét dámy z roku 1996. Účast Nicole Kidmanové na natáčení druhé série Stínů nad jezerem se plánovala celý rok. Nebylo jednoduché sladit hereččin natáčecí harmonogram s jejím dalším projektem Sedmilhářky. Nakonec byla schopna zvládnout natáčení Stínů nad jezerem během pěti týdnů.

7 zajímavostí z natáčení seriálu

  1. Gwendoline Christie je fanynkou filmu Piano, který natočila právě Jane Campion. Když viděla první sérii Stínů nad jezerem, rozhodla se napsat režisérce dopis a poslat jí ho po jejich společném známém. Jenže pak prý 18 měsíců hledala k odeslání odvahu. Když ji konečně našla, Campion nejdříve zdvořile odpověděla, aby se po dalších čtyřech měsících ozvala znovu se slovy: „Zdálo se mi o tobě, a tak jsem pro tebe napsala roli.“
  2. Kvůli práci na seriálu Stíny nad jezerem se Jane Campion vrátila k televizní produkci poprvé po 23 letech.
  3. Dospívající dceru hlavní hrdinky si zahrála dcera režisérky Alice Englert (Nádherné bytosti, Ginger a Rosa). Později se objevila také v matčině oscarovém filmu Síla psa z roku 2021.
  4. Natáčení první série trvalo 18 týdnů a probíhalo výhradně v exteriérech – ve městě Queenstown a v malé usedlosti Glenorchy, která stojí u jezera Wakatipu. Natáčelo se i u jezera Moke. Všechny lokace leží na jihu Nového Zélandu.
  5. Děj seriálu se odehrává ve fiktivním městečku Laketop (Nad jezerem), které si zahrála usedlost Glenorchy na březích jezera Wakatipu.
  6. V roce 2013 Jane Campion prohlásila, že seriál Stíny nad jezerem má jasně daný konec, a tak nebude žádné pokračování. Už v roce 2014 ale bylo oznámeno, že vznikne další řada. Její natáčení začalo v prosinci 2015 v australském Sydney.
  7. První řada byla uvedena na americkém festivalu v Sundance (jako premiéra vůbec prvního seriálu v historii tohoto festivalu) a následně ještě na německém Berlinale. Druhá měla premiéru na francouzském festivalu Cannes.

Sdílejte článek
Štítky Nový Zéland jezero krimi krimiseriál Nicole Kidmanová Elisabeth Moss prima+ Jane Campion Piano Lucy Lawlessová Gwendoline Christie vedlejší role Stíny nad jezerem

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.