Celebrity

21. června 2022 08:39

Tomáš Durčák

Osudem zkoušená Nicole Kidman: Ke kráse i štěstí mi pomáhají mikrorozhodnutí

Má za sebou již téměř stovku rolí ve filmech i seriálech, nespočet rozhovorů, tisíce společenských akcí a také dekádu jako manželka Toma Cruise (59). Na poličce jí vedle Oscara stojí tucet dalších prestižních hereckých cen a na 55 let, které letos oslavila, rozhodně nevypadá. Jak si Nicole Kidman udržuje svou celoživotní krásu, dokonalou pleť a pocit štěstí?

Možná o ní víte, že pochází z Austrálie. Jedna z nejúspěšnějších hollywoodských hereček se však ve skutečnosti narodila 20. června 1967 na havajském ostrově Honolulu, kde zrovna její rodiče pobývali na vzdělávacích vízech.

55. narozeniny letos oslavila i Mahulena Bočanová. Jak svůj věk prožívá?

Dva potraty, dvě adopce a dvě vlastní děti

Životopis Nicole by už dnes vystačil na jednu pořádně tlustou knihu. Z oněch 55 let strávila téměř přesně polovinu ve dvou manželských svazcích, z nichž má dvě vlastní a dvě adoptivní děti. Dodnes přitom fanoušci horlivě řeší především její svazek se slavným hercem Tomem Cruisem, byť skončilo už v roce 2001.

Ti dva se seznámili v roce 1990 během natáčení filmu Bouřlivé dny a ještě v tomtéž roce se vzali. Ani dlouhodobé pokusy o společného potomka však tehdy nedopadly úspěchem. Kidman při prvním těhotenství ve 23 letech potratila, a tak se nakonec slavný pár uchýlil k adopci dcery Isabelly (29) a syna Connora (27). Druhý potrat Nicole zažila v roce 2001 krátce předtím, než se s Cruisem rozvedli. Až před pár lety se herečka pro americký magazín W otevřeně rozpovídala o smutku a truchlení nad ztrátou dvou nenarozených dětí, s nimiž se musela během svého života vyrovnat.

Pět let po rozvodu s Cruisem se Nicole vdala podruhé, tentokrát za Keitha Urbana (54), známého australského zpěváka country písniček. Jejich manželství šťastně funguje dodnes a mají z něj dcery Sunday Rose (13) a Faith Margaret (11), přičemž druhou jmenovanou páru odnosila náhradní matka.

Ani turbulentní události v osobním životě, ani již téměř 40 let trvající pracovní kariéra (Nicole se ve filmu poprvé objevila v 16 letech a ihned poté dostala první vedlejší roli v televizním seriálu) se však nijak nepodepsaly na jejím vzhledu, díky němuž si tahle zrzavá Australanka během let postupně získala fanoušky po celém světě.

Recept na krásu

Nicole Kidman je odjakživa známá především svou neskutečně hebkou, porcelánovou pokožkou, kterou jí závidí nejedna obdivovatelka. Jak se jí daří udržovat si ji už celé desítky let v tak perfektní kondici? Herečka před pár lety webu Byrdie.com prozradila, že klíčem k jejímu vzhledu i pocitu štěstí jsou „mikrorozhodnutí“, která koná den co den už celé roky. Zmínila například, že nikdy nezanedbává ochranu před sluncem a krém s vysokou ochranou má vždy u sebe.

„Miluju pobyt venku, ráda hraju tenis, cvičím, běhám nebo plavu. Zároveň ale chci, aby při tomhle všem byla moje pleť chráněná, protože nemám problém se rychle spálit. Užívám taky vitamin C, který mi poskytuje určitou ochranu dlouhodobě,“ prozradila herečka svůj recept na krásu.

Do postele zase každý večer nevyrazí bez toho, aby své pokožce po odlíčení nepomohla krémem obsahujícím retinol. „Tenhle krém používám na obličej bez výjimky každý den. Dává mi všechny benefity užívání produktu s obsahem retinolu, aniž by po něm moje citlivá pokožka byla zarudlá nebo suchá,“ uvedla Nicole.

Přes den pak její pitný režim kromě ranní kávy po zbytek dne tvoří prášek ze zeleného čaje matcha, jak popsala pro magazín People. „Manžel mi každé ráno udělá kávu a po zbytek dne piju matchu. Většinou si ji našlehám s mandlovým mlékem, to zbožňuju,“ popsala Nicole.

Sdílejte článek
Štítky kosmetika manželství vztah Tom Cruise potrat herečka děti vzhled péče o pleť Nicole Kidmanová Keith Urban

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.