Nikola podává polévku plnou alkoholu a vyděsí ostatní historkou o smrti

Prostřeno! XXV (96) - O smrti

Chorvatský speciál kuchařské soutěže v pondělní repríze odstartuje Chorvat Nikola, který procestoval svět a důchodu si užívá napůl v Ostravě a napůl u moře. I když si hosté padnou do noty a budou si mít co vyprávět, přece je to soutěž a o výhru jde všem. Bude se taktizovat hned první večer?

U stolu se tento týden sejdou milovníci chorvatské kuchyně i samotní Chorvati. Svět je opravdu malý, protože pondělní hostitel Nikola zjistí, že se s jednou soutěžící zná. Patří totiž mezi okruh jeho známých v Chorvatsku. Bude to pro něj výhoda, nebo si Blanka naopak dovolí více kritizovat? Nadšený rybář a důchodce vsadí na svoje oblíbené pochoutky. Hosté si ovšem nad menu budou lámat hlavu. Nikola bude slibovat „dalmatinské“ překvapení, medimurskou zeleninovou juhu, kachní prsa na „dalmatinský“ způsob, opékaný brambor, zeleninový salát a medimurskou pochoutku na závěr.

Nikolovi s prostíráním a při servírování pomůže přítelkyně. U plotny se ovšem bude otáčet sám. Jeho grilované kuličky z mletého kuřecího masa a nakrájený pršut jako předkrm hostům zachutná. V zeleninové polévce pak netradičně ucítí kromě zeleniny a vývaru také víno. Je to totiž podle Nikoly běžná surovina v oblasti Mezimuří. „Víno se používá místo vody. Tam se říká, že vodu pije žába,“ směje se hostitel. Během jídla hostům povypráví svůj zážitek z nemocnice. Onemocněl totiž koronavirem a devět dní o sobě nevěděl. Pak uviděl světlo. „Viděl jsem tunel, světlo, jenom jsem si říkal, tak to světlo nesmí zhasnout asi,“ popíše svůj zážitek. Hosté budou jeho vyprávěním ohromení.

Ve videu Nikola baví hosty hlavolamem, který nepochopili:

O manželce řekl, že je pitomá

Největším oříškem ovšem bude zábava. Ukáže se, že matematické talenty ke stolu opravdu nezasedly. Hlavolam, jehož zadání pořád nebudou chápat, nevyřeší téměř nikdo. Sedmdesátiletou Chorvatku Irinku to bude mrzet. Přestože má podle svých slov logické uvažování, zadání ani tak nepochopí. „My dámy jsme s tím měly problém,“ hodnotí Renáta. „Tím jak mával tou rukou, tak mi v tom udělal daleko větší guláš,“ přizná Milan. Blanka to zase bude vnímat jako zradu, protože jí Nikola sráží sebevědomí. Jak všechno dopadne, sledujte vpodvečer.

Během večeře si budou soutěžící sdělovat pár zajímavých postřehů o tom, jak je chorvatština a čeština podobná a zároveň rozdílná. Když prý hostitel kdysi řekl o manželce, že je „pitomá“, urazila se prý zbytečně. Myslel tím totiž, že je pěkná. Blanka zase zmíní, že si musí dávat pozor na slovo „úžasný“. To prý totiž znamená v chorvatštině strašný. Jak se hostiteli povede připravit úkol týdne, kterým je pomazánka? Podaří se mu soupeře z Prostřeno! oslnit zapečenými palačinkami? Na prima+ se můžete podívat na epizody z celého týdne. Přes všechny sympatie a společná témata jsme přece jen v soutěži a hosté jsou si toho budou moc dobře vědomi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.