Michael Jackson čelí novým obviněním: Léta měl zneužívat děti svého blízkého přítele
Austrálií otřásá nový skandál spojený se jménem Michael Jackson, v němž má jít o déle než dvě dekády trvající sexuální zneužívání čtyř malých dětí jeho blízkého kamaráda a důvěrníka. Čtveřice sourozenců před pár měsíci podala žalobu a nyní o svém obvinění krále popu, kterého označují za monstrum, poprvé veřejně promluvila včetně šokujících, nechutných detailů.
Sourozenci z rodu Cascio, jejichž otec byl jedním z velmi blízkých přátel Michaela Jacksona, tvrdí, že je hudební ikona v dětství sexuálně zneužívala. Jejich poslušnost si měl získávat mimo jiné skrz drahé dárky, drogy i alkohol. Eddie, Dominic, Aldo a Marie-Nicole Cascio poprvé veřejně promluvili o údajně 25 let trvajícím zneužívání, pro které krále popu zažalovali jakožto „sériového dětského predátora“.
Dle čtveřice sourozenců si Král popu jejich rodiče penězi omotal okolo prstu
„Je to monstrum, čisté zlo. Co nám provedl, je čisté zlo. A oklamal celý svět, aby si myslel, že je nevinný, dokonalý člověk, zatímco byl pravým opakem,“ tvrdil jeden ze sourozenců, Dominic, pro pořad 60 Minutes Australia. V tom se tři bratři a jedna sestra rozpovídali o svém dětství, které bylo právě s Jacksonem úzce spjato.
Jejich otec Dominic Cascio starší se podle všeho s Michaelem Jacksonem seznámil v 80. letech, zatímco pracoval v hotelu Helmsley Palace v New Yorku. Oba muži si velmi rozuměli a Dominic se brzy stal členem zpěvákova nejužšího okruhu přátel. Popový idol ho i s celou rodinou brával svým tryskáčem nejen na svá turné, ale také společné dovolené, mimo jiné na jeho ranči Neverland v Santa Barbaře.
Nejstarší ze sourozenců, třiačtyřicetiletý Eddie, v pořadu uvedl, že Jacksona poprvé potkal jako dvouletý. Právě tehdy měl Král popu začít jejich newyorský dům navštěvovat bez předchozího ohlášení. Rodina novinářům poskytla videa, na nichž si mimo jiné Jacksonův slavný šimpanz Bubbles během jedné z jeho návštěv hraje s dětmi.
Čtěte také: Stav Bonnie Tyler je horší, než se zdálo: Infekce, umělý spánek a zástava srdce
Hudební legenda podle tvrzení bratrů a sestry postupně rodinu zcela okouzlila a zavázala si oba rodiče. Cestovali s ním po celém světě jeho soukromým tryskáčem, sledovali jeho turné a potkávali se s dalšími slavnými i významnými osobnostmi. „Naši rodiče byli tehdy mladí. A když se s nimi najednou chtěla přátelit celebrita takového kalibru… rozhodně se cítili být výjimečnými, stejně jako my,“ popsal Eddie.
Údajné oběti popsaly osahávání, penetraci i pití moči
„Choval se k nám tak, že jsme se cítili jako jeho skuteční příbuzní, jako bychom byli jeho vlastní potomci, jeho všechno,“ dodal s tím, že Jackson ho začal sexuálně osahávat v roce 1993 během jeho turné s názvem Dangerous, když mu bylo 11 let. Popová hvězda ho následně údajně zneužívala každou noc, zatímco spolu sdíleli stejnou postel – a vše mělo pokračovat až do jeho dospělosti.
„Tehdy se můj svět navždy změnil. Byli jsme s ním na turné a Michael mi najednou začal hladit po nohou. Seděl jsem mu na klíně a tehdy mě poprvé políbil přímo na rty,“ svěřil se Eddie, který také popsal, že Jackson do něj údajně „pronikal“ až do jeho 16 let: „Vzal mi nejen mé mužství, ale i mé dětství.“ Další sourozenci popsali, že s nimi Jackson mimo jiné hrál bizarní hry se sexuálním podtextem.
„Ležel jsem na zádech, on si na mě lehl a třel se o mě. Taky pil mou moč a říkal mi: Takhle moc tě miluju,“ popsal další údajné nechutnosti Dominic. „V té době mi bylo asi 12 let. Byl jsem obyčejné dítě, které tohle vidělo a říkalo si: Hm, asi mě opravdu miluje. Já bych nikdy ničí moč pít nechtěl, takže mě musí milovat opravdu hodně,“ vysvětlil, že sourozenci díky svému nízkému věku mnohdy nechápali, co se ve skutečnosti děje.
Čtěte také: Dcera Elvise Presleyho stihla prohýřit stomilionové dědictví. Kde rodina vezme další peníze?
Nejmladší ze čtveřice, Aldo, zase první sexuální zneužití ze strany Jacksona popsal následovně: „Hráli jsme v posteli hry, najednou mi stáhl trenýrky a začal mi dávat orální sex. A hned mi řekl: Není to příjemné? Vidíš, miluju tě. Miluju tě.“ Sourozenci zároveň svorně uvedli, že jim Jackson v dětství podával léky na předpis i alkohol.
Jackson měl dětem podávat silné léky na předpis i tvrdý alkohol
Dával jim pít mimo jiné víno, kterému říkal „Ježíšův džus“. „Disneyho džus“ byl zase krycím jménem pro tvrdý alkohol. „V 11 letech mi dal Xanax a Vicodin a řekl mi, že se budu cítit, jako bych se vznášela a budu to milovat,“ popsala Marie-Nicole. Společně s bratry popsali i to, jak jim Jackson radil odpovědi nebo lži, které mají pro případ výslechů říct rodičům či policii.
Právník zastupující pozůstalost Michaela Jacksona se již s žalobou sourozenců seznámil a je přesvědčen, že jde z jejich strany o snahu „vydělat si“. „Je vhodné poznamenat, že tato nařčení shodou okolností přicházejí více než 15 let po smrti Jacksona. Nenesou tak s sebou riziko, že bychom žalující stranu mohli zažalovat pro pomluvu. Jde bohužel o další důkaz, že Michaelův talent a úspěch z něj nečinily cíl jen během života, ale je tomu tak nadále i po jeho smrti,“ dodal právní zástupce.