V Myšlenkách zločince vystoupí Superman!

Představitel jedné z ikonických postav televize 90. let Dean „Superman“ Cain hostuje v úterním díle Myšlenek zločince. Přečtěte si, co všechno má na kontě a jak dlouhou cestu ušel od své nejslavnější role ještě předtím, než se ve 22.55 na Primě kouknete na další epizodu oblíbené kriminálky.

Sportovec z Princetonu

Kanadské, irské, velšské a japonské předky má ve svém rodokmenu Dean Cain, který se narodil herečce Sharon Thomas a Rogerovi Tanakovi 31. července 1966. Když mu byly tři roky, jeho matka se rozvedla, provdala za režiséra Christophera Caina, který Deana i jeho bratra Rogera adoptoval, a přestěhovali se do kalifornského Malibu. Dean vynikal ve sportech a to tak, že mu před ukončením střední nabídlo sportovní stipendium 17 různých univerzit – nakonec se rozhodl pro Princeton.

Během svého studia randil s Brooke Shields, která prestižní univerzitu v téže době navštěvovala také. Filmový punc měla i jeho práce, s níž bakalářský stupeň studia roku 1988 absolvoval – nesla název Historie a vývoj funkcí v Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

Začátky v televizi

Po studiích působil chvíli jako fotbalista klubu Buffallo Bills, jeho sportovní kariéru však záhy ukončilo zranění kolene během tréninku.

Poté, stále v naději, že se ke sportu někdy vrátí, začal psát scénáře pro reklamy a také v nich hrát. Počátkem 90. let pak přišly první nereklamní role v seriálech Grapevine, A Different World a Beverly Hills 90210. A roku 1993, ve 27 letech, narazil na nejznámější roli své kariéry.

Slavný Kryptoňan

Seriál Superman byl od počátku velmi úspěšný, průměrný počet diváků byl 15 milionů na epizodu. Skončil po čtyřech sériích roku 1997, o rok později si Caine založil produkční společnost.

Co se dalších rolí týče, úspěch Supermana se mu už nikdy zopakovat nepodařilo. Na rozdíl od Teri Hatcher, která je v současnosti známá jako představitelka jedné z hlavních rolí v populárním seriálu Zoufalé manželky.

Život poté

Co se dalších rolí týče, mohli jste ho od té doby vidět třeba ve Škole zlomených srdcí či filmu Presumpce viny po boku Denzela Washingtona a Evy Mendes. Do supermanovského univerza se pak v 21. století vrátil jako Dr. Curtis Knox, jedna z postav ve Smallville – tedy seriálu o mladém Supermanovi.

Myšlenky zločince s Deanem Cainem si pusťte v úterý večer ve 22.55 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.