Jaký je život českých hudebníků? Vše vám v neděli prozradí film Muzzikanti

Muzzikanti jsou film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska. V hlavních rolích vás pobaví Martin Dejdar jako padlá popová ikona Majkl Boss a Pavel Kříž jako rocková legenda. Dívejte se na Muzzikanty v neděli 5. dubna ve 20.15 na Primě.

Izzy (Pavel Kříž) je rocker tělem i duší, který spolu se svou přítelkyní (Michalina Olszańska) provozuje v panenské přírodě těšínských Beskyd hudební kemp.

Právě sem přijíždí začínající muzikant a frontman Robin (Patrik Děrgel), který se svou kapelou už potřebuje vypadnout ze zkušeben a dostat se mezi fanoušky, a tak přistoupí na nabídku poněkud slizkého zpěváka s přezdívkou Majkl Boss (Martin Dejdar). Ten zase potřebuje oživit svou zašlou slávu a oprášit hudební kariéru, a proto se obě strany domluví na uspořádání společného koncertního turné. Svěří se do péče přísného producenta Schwartze (Maroš Kramár) a odjedou do výše zmíněného kempu…

Podívejte se na televizní upoutávku k nedělnímu Prima kinu:

7 důvodů, proč si pustit Muzzikanty

  • Dušan Rapoš, který je podepsaný pod tímto snímkem, je zkušený slovenský režisér, scenárista a hudební skladatel. Na svém kontě má například všechny tři díly Fontány pro Zuzanu, za které sesbíral mnoho zahraničních ocenění. Za Fontánu pro Zuzanu 3 si třeba odnesl nejvyšší cenu na mezinárodních filmových festivalech v Atlantě a Filadelfii (2000). Ten samý rok – 2000 – se v Las Vegas oženil s populární slovenskou herečkou Evou Vejmělkovou a společně vychovávají dvě dcery. Mimochodem, Evu Vejmělkovou tu taky uvidíte
  • Nádherné záběry přírody těšínských Beskyd, které se vám nesmazatelně vryjí do paměti. A ty koně!
  • Fajn písničky – směs rocku, folku i popu.
  • Kde jinde potkáte pohromadě Mareše s Hezuckým v rolích policistů, Koháka jako německého parašutistu a Jarka Nohavicu k tomu?
  • I pánové si tu přijdou na své. Nejedna lechtivá scéna a hlavní ženská role plná sexuality dodávají příběhu příjemné koření.
  • Michalina Olszańska jako představitelka oné hlavní role má v sobě nezpochybnitelné kouzlo a moc jí to tu sluší. Mimochodem, Michalinu jste mohli vidět v hlavní roli snímku Já, Olga Hepnarová.
  • Pod scénářem filmu je podepsán Petr Šiška, moderátor, hudebník a textař, který je autorem mnoha hitů českých zpěváků, například Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Leony Machálkové a dalších. Muzzikanti byly jeho scenáristickým debutem.

Na Muzzikanty se podívejte v neděli ve 20.15 na Primě.

Patrika Děrgela můžete sledovat online v seriálu V.I.P vraždy

Pokud máte chuť, vyberte si další český film v naší videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.