Jaký je život českých hudebníků? Vše vám v neděli prozradí film Muzzikanti

Muzzikanti jsou film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost, odehrávající se na československopolském trojmezí, v drsném, ale půvabném kraji Těšínského Slezska. V hlavních rolích vás pobaví Martin Dejdar jako padlá popová ikona Majkl Boss a Pavel Kříž jako rocková legenda. Dívejte se na Muzzikanty v neděli 5. dubna ve 20.15 na Primě.

Izzy (Pavel Kříž) je rocker tělem i duší, který spolu se svou přítelkyní (Michalina Olszańska) provozuje v panenské přírodě těšínských Beskyd hudební kemp.

Právě sem přijíždí začínající muzikant a frontman Robin (Patrik Děrgel), který se svou kapelou už potřebuje vypadnout ze zkušeben a dostat se mezi fanoušky, a tak přistoupí na nabídku poněkud slizkého zpěváka s přezdívkou Majkl Boss (Martin Dejdar). Ten zase potřebuje oživit svou zašlou slávu a oprášit hudební kariéru, a proto se obě strany domluví na uspořádání společného koncertního turné. Svěří se do péče přísného producenta Schwartze (Maroš Kramár) a odjedou do výše zmíněného kempu…

Podívejte se na televizní upoutávku k nedělnímu Prima kinu:

7 důvodů, proč si pustit Muzzikanty

  • Dušan Rapoš, který je podepsaný pod tímto snímkem, je zkušený slovenský režisér, scenárista a hudební skladatel. Na svém kontě má například všechny tři díly Fontány pro Zuzanu, za které sesbíral mnoho zahraničních ocenění. Za Fontánu pro Zuzanu 3 si třeba odnesl nejvyšší cenu na mezinárodních filmových festivalech v Atlantě a Filadelfii (2000). Ten samý rok – 2000 – se v Las Vegas oženil s populární slovenskou herečkou Evou Vejmělkovou a společně vychovávají dvě dcery. Mimochodem, Evu Vejmělkovou tu taky uvidíte
  • Nádherné záběry přírody těšínských Beskyd, které se vám nesmazatelně vryjí do paměti. A ty koně!
  • Fajn písničky – směs rocku, folku i popu.
  • Kde jinde potkáte pohromadě Mareše s Hezuckým v rolích policistů, Koháka jako německého parašutistu a Jarka Nohavicu k tomu?
  • I pánové si tu přijdou na své. Nejedna lechtivá scéna a hlavní ženská role plná sexuality dodávají příběhu příjemné koření.
  • Michalina Olszańska jako představitelka oné hlavní role má v sobě nezpochybnitelné kouzlo a moc jí to tu sluší. Mimochodem, Michalinu jste mohli vidět v hlavní roli snímku Já, Olga Hepnarová.
  • Pod scénářem filmu je podepsán Petr Šiška, moderátor, hudebník a textař, který je autorem mnoha hitů českých zpěváků, například Karla Gotta, Heleny Vondráčkové, Leony Machálkové a dalších. Muzzikanti byly jeho scenáristickým debutem.

Na Muzzikanty se podívejte v neděli ve 20.15 na Primě.

Patrika Děrgela můžete sledovat online v seriálu V.I.P vraždy

Pokud máte chuť, vyberte si další český film v naší videopůjčovně:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 9. 2023

Experimenty kombinující kreativitu a technologie mohou vést k možnostem zvýšení vašich příjmů. Jste vnímaví k novým nápadům a ochotní vynaložit úsilí, abyste je využili ve svůj prospěch. Pravděpodobně objevíte nové talenty, o kterých jste nevěděli, že je máte. Tento den je vhodný k tomu, abyste se přihlásili do kurzu, navštívili přednášku nebo vyhledali doučování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.