Seriály a filmy

18. dubna 2018 10:00

Zažít neuvěřitelné dobrodružství v muzeu? Kdy? No přece v noci!

Dobrodružná akční komedie Noc v muzeu, která okouzlila doslova celý svět, dostala v roce 2009 mladšího bratříčka. V očekávané dvojce je všeho víc. Víc triků, dokonalých postav, dobré hudby i fórků. Vydejte se na nezapomenutelnou cestu po obřím muzeu, v němž se v noci exponáty probouzejí k životu.

Bývalý noční hlídač z New Yorského muzea Larry (Ben Stiller) už dávno nestřeží muzejní exponáty. Je úspěšný, má firmu a vynalézá zajímavé věci. Mohl by být spokojený tak, jak je. Jenže po nočním životě v muzeu, kde se honil s kostrou tyranosaura, kamarádil se s kovboji, faraony a bývalým prezidentem, se mu trochu stýská.

A to ještě ani netuší, že řada jeho oblíbených exponátů je považována za zastaralé a brzy má být odvezena na uskladnění do depozitářů v obřím muzeu Smithsonian ve Washingtonu. Už to není pro ožívající historické a zvířecí postavy dobrá zpráva. Největší hrozbou však začíná být, že jeden z exponátů – egyptský vládce Kahmunrah – se chce zmocnit tajemné tabulky s magickou mocí, oživit spící armády včetně všech lotrů z podsvětí a ovládnout svět.

Zprávu o blížící se katastrofě dostane Larry díky těžko uvěřitelnému telefonátu. Na druhém konci drátu je totiž miniaturní kovboj Jedediah. Larry neváhá a okamžitě se vydává do Washingtonu, musí přece zachránit kamarády exponáty a zabránit mocichtivému faraonovi převzít krutou vládu nade vším živým. Akce začíná!

Nechte se zlákat fantasticky zábavnou akční podívanou Noc v muzeu 2 v úterý 8. ledna od 20.15 na Primě.

Dobří proti zlým

  • Na straně dobra bojuje: exprezident Theodore Roosevelt (Robin Williams), hunský náčelník Atila (Patric Galagher), minikovboj Jedediah (Owen Wilson), indiánka Sakagewea (Mizuo Peck), generál Custer (Bill Hader), opička Dexter, vědec Albert Einstein (Eugene Levy) a nezkrotná letkyně Amelia Earhart (Amy Adams)
  • Do řady zloduchů patří: velmi podrážděný faraon Kahmunrah (Hank Azaria), děsivý Ivan Hrozný (Christopher Guest), šéf mafiánů Al Capone (Jon Bernthal) a zloby plný Napoleon (Alain Chabat)

Info o Noci v muzeu 2:

  1. Také druhý díl se stal kasovním trhákem. Digitální efekty, pronájmy budov a honoráře více než desítky hvězd sice spolykaly úctyhodných 150 milionů dolarů, tržby se však přehouply přes 413 milionů. Takže producentům se vklady bohatě vrátily.
  2. O fantastický zážitek pro české diváky se postarali naši dabéři. Uslyšíte v něm dokonalé výkony Davida Prachaře, Luďka Čtvrtlíka, Tomáše Juřičky, Bohdana Tůmy, Aleše Procházky, Nikoly Votočkové a dalších.
  3. Milým překvapením filmu Noc v muzeu 2 je Amy Adams, která zde zastává úlohu ženského elementu a protipólu ke Stillerově hlídači Larrymu. Její rozkošnou tvářičku jste nejspíš zaznamenali v disneyovce Kouzelná romance (2007), ve které se animovaná princezna dostane do lidského světa.
  4. Amy Adamsová musela jako letkyně Amelia Earhart nosit upnuté kalhoty, což prý z duše nenáviděla. Vadilo jí, že je jí příliš vidět zadek. Že by i hollywoodské hvězdy byly občas nespokojené s tím, jak vypadají?
  5. Tvůrcům bylo umožněno použít do originálního názvu Night at the Museum: Battle of the Smithsonian název největšího a nejnavštěvovanějšího muzea na světě. Muzeum Smithsonian se nachází v americkém Washingtonu a kurátoři prý filmařům velmi pomáhali. O kolik se asi musela zvednout návštěvnost po odvysílání filmu?

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.