Očistná pouť do Santiaga. Denisa Pfauserová se vydala na 250 kilometrů dlouhou cestu

Herečka Denisa Pfauserová (33) se nedávno vydala na svoji další očistnou pouť do Santiaga de Compostela. Výlet, během kterého si každý uvědomí své hodnoty, má v oblibě čím dál více lidí.

Santiago de Compostela je tradiční místo pro takzvanou svatojakubskou cestu. Každoročně se na ni vydají tisíce poutníků, kteří přicházejí do Santiaga k ostatkům sv. Jakuba. Neznamená to však, že by nutně muselo jít o náboženskou záležitost. Tento výlet má v oblibě velké množství lidí a rozhodně ne všichni patří mezi věřící. Důvody k podniknutí poutě můžou být rozmanité.

Mezi účastníky cesty se letos zařadila i herečka Denisa Pfauserová, kterou můžete znát například z velmi oblíbeného seriálu Slunečná. Sympatická bruneta nám během letní párty TV Prima, která byla tento rok spojená s tiskovou konferencí k představení podzimních novinek na televizních obrazovkách, prozradila detaily své posvátné cesty.

Všude dobře, doma nejlíp? Denisa Pfauserová ukázala své bydlení:

Co den, to 25 kilometrů

Denisa už na klasické dovolené u moře byla, rozhodla se proto zvolit trochu jiný typ odpočinku. „Za týden se chystám na svoji druhou Svatojakubskou pouť do Santiaga de Compostela. Šlápnu si tam 250 kilometrů, ale i na tento typ dovolené se už velmi těším,“ prozradila Denisa Pfauserová exkluzivně redakci webu Prima Ženy na začátku srpna. „Je to moje druhá cesta a tento rok to mám rozplánované na 10 dní, takže to vychází na 25 km denně,“ odhalila Denisa plán svého putování po Španělsku.

Slavná cesta přitahuje každoročně stovky tisíc poutníků z celého světa. Přibývá i Čechů, kteří chtějí tento unikátní fyzický i duchovní zážitek zažít. Základních tras, jež jsou různě dlouhé, existuje dvanáct. Začínají v Portugalsku, Španělsku, Francii nebo Anglii. Je tedy na každém, jak dlouhou a jak obtížnou trasu si zvolí. Abyste se ale mohli považovat za poutníky, je třeba ujít vždy alespoň posledních 100 kilometrů.

Milovnice cestování nechala přítele doma

Denisa se označuje za milovnicí cestování a zdá se, že to tak opravdu je. Nebojí se do zahraničí vyrazit zcela sama – a ani na toto desetidenní putování spolucestujícího nepotřebovala. A tak nechala doma i přítele Martina. „Tobě se bude táááák stýskat,“ napsala Denisa k fotografii na svůj Instagram těsně před odjezdem.

Na sociálních sítích kudrnatá herečka svou cestu pravidelně dokumentuje. Pokud tedy i vy váháte, zda vyrazit na dovolenou bez parťáka, právě u Denisy se můžete inspirovat.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 5. 2024

Tento den nemusí patřit k vašim oblíbeným, Berani. Možná si až příliš uvědomujete omezení, která vám přináší vaše hlavní zaměstnání. Pravděpodobně budete toužit po odpovídající odměně za svou práci. Tento den je vhodný k definování nových osobních a profesních cílů. Budou vás podporovat při plnění vašich povinností. A co takhle mezitím požádat o zvýšení platu?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.