Odvážná a krásná! Bývalá miss Ukrajiny se chopila zbraně a brání svou zem

Jak osobnosti reagují na situaci na Ukrajině?

Bývalá ukrajinská královna krásy, Anastasiia Lenna, se rozhodla bránit svou vlast a postavit se do boje proti Rusku. Se zbraní v ruce poslala všem nepřátelům jasný vzkaz.

Stále více civilistů se v posledních týdnech připojuje k ukrajinské armádě. Jednou z nich je také Anastasiia Lenna, která se narodila v Kyjevě. Na první pohled sice vypadá jako křehká dívka, ale nenechte se mýlit. Tahle kráska se umí ohánět se zbraní v ruce stejně dobře jako se procházet po přehlídkových molech. Kromě krásy tak můžeme vyzdvihnout její odvahu, kterou dává jasně najevo. Má za sebou armádní výcvik a svou domovinu je odhodlaná bránit za každou cenu. „Nesahejte nám na Ukrajinu,“ píše ve svém příspěvku na Instagramu.

Miss Ukrajiny z roku 2015 se živí převážně jako modelka a influencerka. Teď však vysoké podpatky vyměnila za bojové boty a vyrazila vstříc ruské invazi. „Kdokoli překročí hranice Ukrajiny s úmyslem zabrat naše území a útočit, bude zabit,“ vzkazuje modelka ve svém příspěvku na sociálních sítích.

Na svém profilu pravidelně zveřejňuje příspěvky informující o válečné situaci na Ukrajině. Dříve žila v Turecku, kde si kromě modelingu vydělávala také jako manažerka pro styk s veřejností. Mluví pěti světovými jazyky a pracovala i jako překladatelka. Ve volném čase se věnovala nejrůznějším sportům, mezi které patří například i airsoft.

Za Ukrajinu bojují další známé osobnosti

Lidé jí na sociálních sítích vyjádřili velkou podporu a obdiv. Mezi další osobnosti, které se rozhodly bojovat, patří například bývalý profesionální boxer Vitalij Kličko, poslankyně Kira Rudyk nebo ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který je podle modelky opravdový a silný vůdce. Lenna na svém Instagramu od čtvrtka sdílela řadu příběhů, ve kterých žádá veřejnost o pomoc pro ukrajinské ozbrojené síly v podobě nejrůznějších darů.

Ženy tvoří přibližně patnáct procent ozbrojených sil ukrajinské armády. Očekává se, že toto číslo ještě poroste, jelikož Kyjev na konci minulého roku vydal nařízení, aby se zdravé ženy ve věku od 18 do 60 připravily na mobilizaci, jelikož se blíží válka, informoval o tom web Military.

Sdílejte článek
Štítky válka zbraň Turecko Instagram krása Ukrajina Rusko Kyjev Vitalij Kličko Volodymyr Oleksandrovyč Zelenskyj