Pastrňák má pohádkovou smlouvu a patří mezi nejlépe placené hráče. Kolik bude brát?

Nejlepší český hokejista posledních let David Pastrňák se dočkal a může se radovat. Po měsících vyjednávání konečně podepsal novou smlouvu s Bostonem Bruins, která ho vystřelila mezi šest nejlépe vydělávajících hráčů NHL. Ročně bude brát 11,25 milionu dolarů (necelých 250 milionů korun).

Havířovský rodák s vedením Bruins uzavřel novou osmiletou smlouvu na celkem 90 milionů dolarů (téměř dvě miliardy korun), která vstoupí v platnost po této sezoně. Stane se tak nejlépe placeným českým hokejistou současnosti. Na konci kontraktu by měl překonat i výdělky Jaromíra Jágra. Po vypršení dlouholeté smlouvy bude Pastrňákovi 35 let.

ČTĚTE TAKÉ: Na obzoru je velká hokejová svatba. Přítelkyně Davida Pastrňáka ukázala obří prsten

Pastrňák se v průměru na sezonu může těšit na 11,25 milionu dolarů (cca 250 milionů dolarů). V pořadí hokejistů s dosud uzavřenými kontrakty by mu podle průměrného příjmu patřilo v příštím ročníku šesté místo.

Šestadvacetiletý hokejista si velmi výrazně polepší. Dosavadní šestiletá smlouva, kterou uzavřel v roce 2017, byla na celkem 40 milionů dolarů (v průměru 6,66 milionu na rok).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Pastrňák to schytal za fotku s Ovečkinem

Rodinu hokejisty poznamenala obrovská tragédie

Pastrňák tvoří pár s úspěšnou švédskou influencerkou a podnikatelkou Rebeccou Rohlsson. V roce 2021 na Instagramu oznámili, že čekají své první miminko. Jejich milovaný syn Viggo Rohl Pastrňák přišel na svět 17. června 2021, bohužel však obrovskou radost brzy vystřídal nekonečný smutek. Pouze šest dní po porodu děťátko svět opustilo.

Obrovskou ránu ale dvojice dokázala překonat. Fanoušci před časem dokonce začali spekulovat o jejich zásnubách. Rebecca se totiž na sociálních sítích pochlubila fotkou, kde její prsteníček levé ruky zdobí prsten s masivním kamenem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.