Celebrity

9. prosince 2022 14:50

Zuzana Schneidewind

Patrika Děrgela přátelé nikdy nepohostí. Má podivnou fobii z jídla

Manželé Patrik (33) a Markéta (35) Děrgelovi opět ukázali, jak sehraný a vtipný pár jsou. Letos spolu oslaví už sedmé Vánoce. Na Patrika má jejich vztah dokonce léčivý vliv, jeho milá žena mu pomáhá překonat fobii z potravin.

S Markétou se Ostravák Patrik poznal už při studiích na DAMU „Já jsem si myslel o Markétce, že je taková nějaká namyšlená holka z Prahy. A až zbytečně moc pěkná,“ prohlásil před rokem v Show Jana Krause s tím, že se přehlíželi celkem šest let. Markéta, tehdy s rodným jménem Frösslová, hrála například v Pojišťovně štěstí, zatímco Patrik Děrgel začínal jako televizní detektiv v seriálu V.I.P. vraždy.

Za harmonickým manželstvím tohoto hereckého páru tedy nestála láska na první pohled. O to víc po letech, během nichž na svět přivítali už dva své potomky, mají k sobě sympatičtí herci blíže. Svoji sehranost předvedli i v talkshow Honzy Dědka, kde se mile špičkovali. Od vzpomínek na seznámení, dobývání a první pusu, se řeč stočila až ke stravování. Na Patrika tak prasklo, že má z jídla fobii. Ovšem ne z každého, ale z jídla, konzumovaného u přátel.

„To je katastrofa. Ale je pravda, že už se zlepšil,“ vybavily se Markétě hned některé momenty spojené s konzumací a s Patrikovými strachy. „Markétka mě vyléčila. Už baštím svobodně. Ještě jsem nedospěl ke společné žranici, kde ti strčí někdo ruce do talíře dřív, než se toho dotkneš. To má snad každý, ne?“ zareagoval Patrik otázkou a jeho tvář zalil šibalský úsměv. „Nemá,“ uzemnila ho hned Markéta a uvedla příklad. „To je pro mě záhada, když se jde na večeři k někomu domů a klidně to může být kamarád, tak to jako ne, to je hodně opatrný. Ale na benzínce si dá jakýkoli párek. To mu je jedno. Ale od kámoše, to ne. Pak má otravu z nějakého párku, ale nedá si říct,“ dodala ještě Markéta.

Fobie z jídla má lékařský název cibofobie

Během rozhovoru s Honzou Dědkem, který si zpětně můžete přehrát on-line na iPrima.cz, Děrgelovi sehráli na téma fobie z jídla vtipný výstup. Jedinci, kteří to mají v životě podobně jako Patrik, ve skutečnosti ve spojení s jídlem podávaným mimo domácí kuchyni mnohdy zažívají opravdová psychická muka. Lidé s potravinovou fobií skutečně mají úzkost z toho, co se jim ke konzumaci nabízí. Jako čert kříži se často vyhýbají konzumaci v restauraci, ale i u přátel. V podstatě nemohou jíst tam, kde nevidí na přípravu jídla. Fobie z jídla má dokonce svůj odborný název – cibofobie.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.