Celebrity

5. prosince 2022 13:45

Eliška Reiglová

Patrik Děrgel o prvním rande s manželkou: Dvě hodiny mi vyprávěla o bývalém

7 pádů Honzy Dědka (47) - upoutávka

Patrik (33) a Markéta (35) Děrgelovi patří k nejstabilnějším párům v českém showbyznysu. U Honzy Dědka se rozpovídali o tom, že jejich láska rozhodně nevznikla na první pohled a že žádost o polibek herečka odmítla. Na první schůzce navíc údajně nemluvila v podstatě o ničem jiném než o svém expříteli.

Markéta Děrgelová se proslavila ještě s rodným příjmením Frösslová. K první malé roli se dostala přes otce, který je asistentem střihu. Na DAMU vystudovala činoherní herectví. Představila se v řadě televizních filmů a seriálů, dobře známá jsou jí ale i divadelní prkna.

Stejně jako Markéta i její manžel Patrik Děrgel vystudoval DAMU. Je držitelem Ceny Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za rok 2013. Hrál například v seriálech V.I.P. vraždy, Modrý kód či Pálava. Oženil se v roce 2019, byť jeho první setkání s drahou polovičkou nenapovídalo tomu, že by spolu měli skončit na celý život.

Láska na první pohled? Ani náhodou

Patrik a Markéta Děrgelovi se setkali díky práci. Že by se na sebe podívali a okamžitě věděli, že jednoho dne budou spolu, to se ale rozhodně říct nedá. Naopak o sebe na první dobrou neprojevili žádný zájem, a dokonce si jeden o druhém mysleli ne zrovna pozitivní věci.

„Prostě prošla a já jsem pokračoval v životě. Asi jsem si řekl: Namyšlená holka z Prahy a zbytečně moc hezká,“ popsal herec, co si myslel o své budoucí nastávající, když ji poprvé zahlédl. „Byl to mladý, vyzáblý, arogantní a zádumčivý herec z ostravské konzervatoře. Oni se ti Ostraváci tak jako prožívají. Takže se prožíval v gauči a já si říkala: Ježišmarjá. Nic, nezajímal mě,“ zasmála se jeho žena.

Pozvání na oběd a hovory o ex

V případě Patrika Děrgela zapracovalo podvědomí. To mu Markétu poslalo do snu – až poté ho napadlo, že by ji mohl kontaktovat, vymyslet společný plán a trochu více ji poznat. Vymyslel také celkem vhodnou záminku.

„To bylo tak, že se mi o Markétce zdálo, tak jsem jí zavolal. Ještě předtím jsem po ní chtěl lístky do divadla – pro někoho. Tak jsem se jí ozval, jestli by mi je nesehnala. A po dvou měsících jsem si vzpomněl, že jsem jí nepoděkoval. Chtěl jsem jí zavolat, že jí děkuju, ale zapomněl jsem na to. A pak se mi o ní zdál strašně krásný sen, tak jsem si řekl, že to spojím, řeknu jí, že se mi o ní zdálo, a poděkuju jí. Zavolal jsem jí a vypadlo ze mě, jestli se mnou nepojede na lyže,“ přiblížil.

Vyprávění svého manžela nicméně Markéta Děrgelová utnula, protože podle ní vynechal důležitou součást hovoru, která předcházela dotazu, zda s ním pojede lyžovat. „Ty to motáš. On to vždycky zmotá. Zavolal mi, že mi chce poděkovat a že by mě za to rád pozval na oběd,“ uvedla herečka věci na pravou míru.

„To je pravda, oběd jsem vynechal. Ten byl důležitý, protože jsem tam seděl a dvě hodiny jsem poslouchal o jejím bývalém klukovi. To bylo velmi důležité, proto jsem to ve své historce vynechal. Na ty lyže jsme ale stejně jeli, tam už to bylo dobré,“ zavzpomínal dnes už se smíchem Patrik Děrgel na nepříjemné posezení.

Zklamání na horách

K zájmům Markéty Děrgelové už od dětství patří sport všeho druhu. Pokud ale v něčem vynikala, bylo to právě lyžování, které provozovala i závodně. Její tehdy ještě budoucí manžel vůbec netušil, s čím se na horách bude potýkat.

„Markétka umí skvěle lyžovat. Je z lyžařské rodiny. To je poezie, když jede. Já zase tak dobrý lyžař nejsem. S tím se pojí spousta trémy. Její tatínek si mě na svahu natáčel a večer jsme měli videorozbor. To bylo šílené,“ svěřil se v talkshow 7 pádů Honzy Dědka, kterou uvidíte na Primě v úterý večer.

Na lyžích se Patrik Děrgel také neúspěšně pokusil o první polibek. „Jel jsem na lanovce, přepadlo mě to chtění a říkám si, jak to vymyslet, abych… nějakou chytrou strategii. Tak jsem si řekl, že nejlepší bude, když se jí na to zeptám nějak pěkně. Řekl jsem: ‚Myslíš, že se v té helmě a brýlích dá dát pusa?‘ A ona odpověděla: ‚Ne,‘“ přiznal.

Manželství Děrgel dosáhl i přes brutální metody

Jak je nyní již jasné, Patrik Děrgel dosáhl svého a krásnou Markétu se mu nakonec podařilo získat. A to i přesto, že jeho randící metody byly občas poněkud netradiční. Například když vzal svou polovičku na rande do kina, a to na film, kde sám hrál. „Jak to tu sumarizujeme, zjišťuju, že jsem měl brutální metody. Divím se, že máme dvě děti,“ zasmál se herec.

Po třech letech manželství už Markéta svého muže dokáže dokonale číst z výrazu tváře. „On umí krásně dělat, že mě chápe, že mi rozumí. Dneska už ale poznám, že vůbec neví. Kouká, kýve a pak mu začne každé očičko mrkat jinak. To buď znamená, že to musí zpracovat a že se k tomu vrátí, nebo naběhne žíla a je zle. Ne že by dělal, že neví, ale než to doteče do mozku, má to zpoždění,“ řekla.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 5. 2024

Jste vstřícní, Berani, ale ve vztazích si často pletete pomáhání s výchovou. Máte tendenci se hodně obětovat. Dnes se možná naučíte říkat ne, když budete mít pocit, že váš partner překročil hranice toho, co mu můžete dát. Pokud to uděláte, možná znovu objevíte něco podstatného, co jste možná cestou ztratili – své ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.